Skocz do zawartości

transmiter FM z RDS i stereo


pawelli40

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie rozważam zakup albo emulatora lub transmitera fm (to zdecydowanie tansze bo ok. 56 pln) - teraz są już lepsze - nadają w stereo i z rds http://allegro.pl/transmiter-fm-z-rds-mp3-sd-sdhc-16gb-usb-eq-pilot-i1946282267.html

Nie jestem jakimś tam audiofilem - i wystarczy mi jakość taką jak dają stacje radiowe...

wcześniej miałem tani badziew za 12 pln z przesyłką i dawał w mono i generalnie lekko lipny był - e te podobno sa naprawdę dobre. widzę że kupują to ludzie na allegro

Mial ktoś coś takiego ?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Własnie rozważam zakup albo emulatora lub transmitera fm (to zdecydowanie tansze bo ok. 56 pln) -

> teraz są już lepsze - nadają w stereo i z rds

> http://allegro.pl/transmiter-fm-z-rds-mp3-sd-sdhc-16gb-usb-eq-pilot-i1946282267.html

> Nie jestem jakimś tam audiofilem - i wystarczy mi jakość taką jak dają stacje radiowe...

> wcześniej miałem tani badziew za 12 pln z przesyłką i dawał w mono i generalnie lekko lipny był - e

> te podobno sa naprawdę dobre. widzę że kupują to ludzie na allegro

> Mial ktoś coś takiego ?

> Pozdro

Kupiłem transmiter tego typu kilka miesięcy temu na Allegro za ok. 90 zl. Podłączyłem go raz, następnie wrzuciłem go do schowka, w którym sobie jeździł do listopada, a zaraz po WŚ wyrzuciłem go.

Szwagier Mojej serce.gif kupił jakiś transmiter za dwie czy trzy dychy i działa o niebo lepiej. Zarówno u niego, jak i u mnie w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem transmiter tego typu kilka miesięcy temu na Allegro za ok. 90 zl. Podłączyłem go raz,

> następnie wrzuciłem go do schowka, w którym sobie jeździł do listopada, a zaraz po WŚ

> wyrzuciłem go.

> Szwagier Mojej kupił jakiś transmiter za dwie czy trzy dychy i działa o niebo lepiej. Zarówno u

> niego, jak i u mnie w aucie.

hmm, hmm,

A co się z nim działo ? jakość ? sygnał mono ? zakłócenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jestem jakimś tam audiofilem - i wystarczy mi jakość taką jak dają stacje radiowe...

> wcześniej miałem tani badziew za 12 pln z przesyłką i dawał w mono i generalnie lekko lipny był - e

> te podobno sa naprawdę dobre. widzę że kupują to ludzie na allegro

> Mial ktoś coś takiego ?

Mam dokładnie ten model.

Wg mnie jakość dźwięku z tego transmitera jest bardzo dobra. Powiedziałbym nawet że nie potrafiłbym pewnie rozpoznać czy aktualnie gra transmiter czy rzeczywista stacja FM. Nawet mój brat który jest bardziej wyczulony na punkcie muzyki testował te urządzenie i też był pod wrażeniem jakości dźwięku. Tak naprawdę to różnicę czuć jedynie przy bardzo głębokich basach.

A teraz trochę o wadach aby nie było zbyt kolorowo. zlosnik.gif

- utwór się zapamiętuje, ale od wyłączeniu leci od początku. Tak więc u mnie każde uruchomienie silnika powoduje restart utworu.

- nie zapamiętuje się ustawiony tryb equalizera co właściwie dyskwalifikuje tę funkcję.

- bez pilota nie można przeskoczyć do kolejnego katalogu ani zmienić trybu powtarzania (utworu/katalogu), jak masz zapełnionego 16GB pendriva to jest to up....ciążliwe. zlosnik.gif

- RDS nie wspiera znaków specjalnych - spodziewaj się dużej ilości krzaczków, ja poprzerabiałem tagi aby lepiej się wyświetlały.

- słaby wyświetlacz (mały, wszystko małe i słaby kontrast), w trakcie jazdy zapomnij o nim, chyba że masz gniazdo zapalniczki na wysokości oczu.

To teraz zalety:

- naprawdę bardzo dobra jakość dźwięku

- stereo

- RDS

I jeszcze ostatnia, ale najważniejsza sprawa - należy wybrać wolną częstotliwość! zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin !!!! 20.GIF

-utwór się zapamiętuje, ale od wyłączeniu leci od początku - z tym można żyć wink.gif

- nie zapamiętuje się ustawiony tryb equalizera - pewnie wystarczy ustawić na defaul wink.gif

- - bez pilota nie można przeskoczyć do kolejnego katalogu - tu szkoda ale nie mozna miec wszystkiego

- RDS nie wspiera znaków specjalnych - spodziewaj się dużej ilości krzaczków - tak to jest z polskimi znakami wink.gif

A co do zalet - wg. mnie też są fajnie

THX za opinie na temat tego konkretnego modelu 20.GIF20.GIF20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam transmiter z Biedronki i powiem, że jestem zadowolony.

ja tez kupilem w biedronce i wygladal identycznie jak u kolegi. niestety nie dzialal. wymienili mi na nowy, ale nie bylem zadowolony z jakosci dzwieku - szumy, trzaski i ogolny brak zestrojenia. jeszcze na postoju jako tako, ale w trakcie jazdy gubil czasami fale. w koncu oddalem jako reklamacje i dostalem zwrot kasy, bo nie mieli sprzetu na wymiane (w sumie na to liczylem smile.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> . Dźwięk też niczym nie odbiega od tego z radia, także jak dla

> mnie jest .

Otrzymałem przesyłkę, transmiter w autku.

Nie wiem czego się spodziewałem (bo ostatnim transmiterze za 15pln) hmm.gif na pewno czegoś trochę lepszego a tu ........

Miła niespodzianka !!!

Jakość dźwięku naprawdę dobra a nawet "dobra z dwoma plusami" smile.gif

Muszę zaznaczyć że nie jestem audiofilem ale jak dla mnie i mojej żony gra to naprawdę przyzwoicie !!!

Jakość porównywalna z radiem FM a nawet pomiędzy radiem FM a CD. Jak jest dobra mp3 - to gra na "piątkę"

Ogólna ocena dźwięku:

- soprany - dobry ++, wysokie cykają dość fanie,

- bas - dobry (troszkę mało głębokiego basu ale do słuchania jest OK - w końcu samochód to nie dyskoteka czy pomieszczenie do odsłuchów wink.gif )

- głośność - sygnał lekko cichszy niż stacji radiowych, ale nawet przy max. nastawie głośności w transmiterze - nic nie charczy, itp.

- equalizer - całkiem przywoicie - bez szału ale można ustalić jakąś tam dla swojego ucha charakterystykę dźwięku. Po wyłaczeniu i włączeniu pozostaje to samo ustawienie EQ

- odtwarzanie - ciche przełączanie pomiędzy piosenkami i pomiędzy katalogami (jest ta funkcja i działa szybko), dźwięk czysty. Po wyłączeniu i włączeniu odtwarza utwór od początku ( i to jest na minusik)

- zakłócenia radiowe - po prostu trzeba dobrać częstotliwość - ja ustawiłem 100 Mhz

- wygląd - spoko

- karty - na razie mam 2 GB ale podobno obsługuje do 16GB

- wyświetlacz w urządzeniu - niebieski, utwory czytelne

- RDS - działa, choć przy polskich znakach są "krzaki" - trzeba poprawić opisy bez polskich znaków

Ogólnie jestem bardzo zadowolony !!! I polecam bo wg. mnie warto !!!

Audiofilom - raczej nie wink.gif ale im trudno dogodzić urządzeniem za 50+parę złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę sam format mp3 przy kompresowaniu już obcina trochę pasmo z góry i z dołu, więc generalnie jakość tych plików, już niezależnie od urządzenia odsłuchowego, jest gorsza niż chociażby płyt CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.