Skocz do zawartości

Smart 98/99 ASB


bas

Rekomendowane odpowiedzi

Co to za wynalazek? Bo jeździłem tym dzisiaj i zastanawiam się czy to jest automat czy manualna zautomatyzowana?

Drążek ma opcje +/-/N/R, nie ma P.

Zmiana przełożeń powodowała, że cofał mi się ostatni posiłek, tzn. podczas zmiany wyglądało tak jakby na chwilę wyrzucał na luz(wozidełko przestawało przyśpieszać), zmiana trwała dość długo. Reakcja na kick-down też mocno ospała.

Autko na skrzyżowaniu nie pełza(nie ciągnie), wygląda jakby był na luzie, dopiero po wciśnięciu pedału przyśpieszenia autko rusza.

Zauważyłem, że jak trochę przegoniłem autko to zaczęło ciut lepiej zmieniać przełożenia(na co dzień jeździ tym kobieta, która ma do pracy 3km w dwie strony i jeździ bardzo wolno).

Czy to normalne zachowanie tej skrzyni? Czy coś się w niej kalibruje czy jest to objaw usterki?

Pozdrawiam BAS

ps. Na co dzień jeżdżę autkiem(Croma) z 6 biegowym ASB(AISIN AF40-6) i zmiana jest płynna, prawie niezauważalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co to za wynalazek? Bo jeździłem tym dzisiaj i zastanawiam się czy to jest automat czy manualna

> zautomatyzowana?

> Drążek ma opcje +/-/N/R, nie ma P.

> Zmiana przełożeń powodowała, że cofał mi się ostatni posiłek, tzn. podczas zmiany wyglądało tak

> jakby na chwilę wyrzucał na luz(wozidełko przestawało przyśpieszać), zmiana trwała dość długo.

> Reakcja na kick-down też mocno ospała.

> Autko na skrzyżowaniu nie pełza(nie ciągnie), wygląda jakby był na luzie, dopiero po wciśnięciu

> pedału przyśpieszenia autko rusza.

> Zauważyłem, że jak trochę przegoniłem autko to zaczęło ciut lepiej zmieniać przełożenia(na co dzień

> jeździ tym kobieta, która ma do pracy 3km w dwie strony i jeździ bardzo wolno).

> Czy to normalne zachowanie tej skrzyni? Czy coś się w niej kalibruje czy jest to objaw usterki?

tak, to normanlne zachowanie, manualna zautomatyzowana się to zwie, inaczej półautomatyczna; jeździłem tylko tym nowym, mhd, w którym skrzynia ma tylko 5 biegów i jest niby szybsza zlosnik.gif od starej... cóż, przy sekwencyjnej zmianie idzie całkiem dobrze, w trybie auto jest irytujące; inne półautomaty działają b. podobnie no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja moze podlacze sie z nieco innym zapytaniem.

dzis widzialem na swiatlach jakies ferrari z 2009 roku.po starcie na dystansie doslownie 200-300metrow slychac bylo,ze skrzynia biegow zeszla o 4 przelozenia yikes.gif jest to mozliwe -auto mialo wtedy jakies 80km/h?

ile w takim razie ma skrzynia przelozen[to byl albo automat albo sekwencyjna-bardzo szybka zmiana]?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzis widzialem na swiatlach jakies ferrari z 2009 roku.po starcie na dystansie doslownie

> 200-300metrow slychac bylo,ze skrzynia biegow zeszla o 4 przelozenia

W sensie 1->2->3->4 czy 4->3->2->1?

> jest to mozliwe -auto

> mialo wtedy jakies 80km/h?

Jeśli jechał spokojnie to jak najbardziej mógł jechać na 4 biegu, u mnie w Cromie 80km/h przy spokojnej jeździe to będzie 4 lub 5 bieg(skrzynia ma 6 biegów).

> ile w takim razie ma skrzynia przelozen[to byl albo automat albo sekwencyjna-bardzo szybka zmiana]?

Pewnie automat, skoro skrzynia w Cromie ma 6 przełożeń a w Pantzerwagenach DSG potrafi mieć 7 przełożeń to obstawiam, że Ferrari mogło spokojnie mieć 6-8 przełożeń.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Przejedź się jeszcze jakąś trasą w remoncie i wjedź z prędkością dopuszczalną (50? 70?) na poprzeczny uskok nowego asfaltu. Wrażenia bezcenne

Autko już poszło do ludzi.

Ostatnia przejażdżka po normalnych drogach była na tyle niekomfortowa, że nie planuję więcej wsiadać do żadnego Smarta. O ile jako kierowca jakoś da się, ale jako pasażer to nie życzę najgorszemu wrogowi - prawie zwróciłem wszystkie posiłki z ostatniego tygodnia.

Pozdrawiam BAS

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...teraz koniecznie musi być SUV lub jego namiastka. Ot moda na bezsensowne nadwozia nastała.

Suvy są chociaż praktyczne, coś nimi przewieziesz, pojedziesz po leśnej drodze itd.

W sumie sam rozważam zakup AR159/Croma/Insignia ewentualnie jakiś Suv (potrzebuję spory bagażnik, sensowne prowadzenie na autostradzie i fajnie jakby sobie autko radziło na polnych/leśnych drogach).

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.