Skocz do zawartości

Focus z LPG...jak to w końcu z tym jest? zło czy dobro??


Omen81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie. Myślę o zmianie swojego TDCI-ika na Foczke i włożyć LPG....ale nie proszę o komentarze czy opłacalne czy nie, tylko pytam, jak te silniki forda znoszą LPG? ma ktoś w użytkowaniu foke z gazem? jakieś za i przeciw?? dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ludzie co mają to sobie chwalą. Byle porządną instalkę.

> A wśród pozostałych opinie są mieszane - więc nic jednoznacznego nie usłyszysz.

> Stanowisko Ford Polska jest takie, że fordy sie do gazu nie nadają

Aha, a instalacja to sekwencja IV generacji czy co? jakas konkretna firma??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, jak w temacie. Myślę o zmianie swojego TDCI-ika na Foczke i włożyć LPG....ale nie proszę o

> komentarze czy opłacalne czy nie, tylko pytam, jak te silniki forda znoszą LPG? ma ktoś w

> użytkowaniu foke z gazem? jakieś za i przeciw?? dziękuje i pozdrawiam

ja mam fokę mk 1 z lpg, oczywiście sekwencja bez lubryfikacji, zestaw nie jakiś hiper super tylko stag4, walteki czerwone i od niemal 12kkm nic się nie dzieje, po prostu leję gaz i jeżdżę.

jednak ten silnik ma płytkową regulację luzu zaworowego więc czeka mnie ta operacja jednak kontrolowanie tego luzu co 20kkm jak niektórzy ortodoksi głoszą jest dla mnie pozbawione sensu.

najważniejsze zeby to zrobił kumaty i rozgarnięty gazownik.

mam mały problem z układem chłodzenia ale nie do końca wiadomo czy to wina lpg bo koledzy co nie mają instalacji także takie problemy miewają.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam fokę mk 1 z lpg, oczywiście sekwencja bez lubryfikacji, zestaw nie jakiś hiper super tylko

> stag4, walteki czerwone i od niemal 12kkm nic się nie dzieje, po prostu leję gaz i jeżdżę.

> jednak ten silnik ma płytkową regulację luzu zaworowego więc czeka mnie ta operacja jednak

> kontrolowanie tego luzu co 20kkm jak niektórzy ortodoksi głoszą jest dla mnie pozbawione

> sensu.

> najważniejsze zeby to zrobił kumaty i rozgarnięty gazownik.

> mam mały problem z układem chłodzenia ale nie do końca wiadomo czy to wina lpg bo koledzy co nie

> mają instalacji także takie problemy miewają.

> pozdrawiam

witam własnie bede montował BRC do focus 1.6 smile.gif a o jakich problemach piszesz?

i czemu lubryfikacji nie masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiaj

> witam własnie bede montował BRC do focus 1.6 a o jakich problemach piszesz?

bardzo wcześnie załącza mi się wentylator chłodnicy. jednak auto utrzymuje temp. i wszystko jest w porządku. w korkach radzi sobie bardzo dobrze i w upały też. problem występuje obecnie przy niskich temp. i tylko w trasie. jak pogonie fokę powyżej 110- 120 km/h to jak ujmę nogę z gazu to wskazówka temp. leci pod lub na czerwoną i po kilku- kilkunastu sekundach nagle spada do środka skali.

> i czemu lubryfikacji nie masz?

a po co? wg. mojego gazownika jest zbędna, ale jakbym miał kaprys i się upierał to on mi założy.

podstawa to właściwa regulacja a nie lubryfikacja - ale mi się rymło cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiaj

> bardzo wcześnie załącza mi się wentylator chłodnicy. jednak auto utrzymuje temp. i wszystko jest w

> porządku. w korkach radzi sobie bardzo dobrze i w upały też. problem występuje obecnie przy

> niskich temp. i tylko w trasie. jak pogonie fokę powyżej 110- 120 km/h to jak ujmę nogę z gazu

> to wskazówka temp. leci pod lub na czerwoną i po kilku- kilkunastu sekundach nagle spada do

> środka skali.

czujnik temp. cieczy do wymiany. i sprawdź punkty masowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam własnie bede montował BRC do focus 1.6 a o jakich problemach piszesz?

> i czemu lubryfikacji nie masz?

a gdzie zakładasz ? bo widzę że z moich okolic jesteś grinser006.gif

mam BRC, 45kkm przejechane i nie jest źle ok.gif

lubrę założyłem, choć nie pilnuje dawkowania jakoś specjalnie, na 45kkm zużyłem 2L grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a gdzie zakładasz ? bo widzę że z moich okolic jesteś

> mam BRC, 45kkm przejechane i nie jest źle

> lubrę założyłem, choć nie pilnuje dawkowania jakoś specjalnie, na 45kkm zużyłem 2L

w mexol na mogilskie! nie wiem czy dobry wybór ale juz zdecydował!

miałem zakładać w auto test ale 2 dni mówili ze będą robić frown.gif

i chyba bez lubryfikacji - zastosuje ta co wstrzykują do zbiornika LPG smile.gif

masz jakies foto jak ta lubra wygląda pod maska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czujnik temp. cieczy do wymiany. i sprawdź punkty masowe.

witam

chodzi ci oczywiście o czujnik temp głowicy? ten w głowicy miedzy swiecami?

mam go w planie wymienić ale muszę być osobiście przy tej operacji bo bardzo ważne jest dokręcenie go odpowiednim momentem bo on sie zagniata , nie ma kontaktu w płynem i jak go za mocno się wkręci to może przekłamywać. zamierzam to zrobić przy reg./kontroli luzu zaworowego.

a punkty masowe to gdzie są, masz jakieś szybkie info/manual?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w mexol na mogilskie! nie wiem czy dobry wybór ale juz zdecydował!

opinie już znasz, w arch jest tego więcej

> miałem zakładać w auto test ale 2 dni mówili ze będą robić

> i chyba bez lubryfikacji - zastosuje ta co wstrzykują do zbiornika LPG

> masz jakies foto jak ta lubra wygląda pod maska?

wiem że w AutoTest stosują Tunap, a jego dozuje się bezpośrednio do paliwa (noPB i LPG)

podobno opel zalecał właśnie te środki ok.gif

co do falshlube, za bardzo nie wiem co chcesz zobaczyć ... buteleczka zamontowana do ścianki, wężyk do kolektora i tyle

zwłaszcza że u mnie wszystko jest schowane w podszybiu wink.gif

fota z netu

Petrol%20-%202004%20Toyota%20Prado%204Ltr%20V6%20With%20SVI%20-%20Flash%20Lube.jpg

mam fotkę gdzie wpięty jest wężyk

P31-05-10_13.47.jpg

wezyk_lube.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> opinie już znasz, w arch jest tego więcej

> wiem że w AutoTest stosują Tunap, a jego dozuje się bezpośrednio do paliwa (noPB i LPG)

> podobno opel zalecał właśnie te środki

> co do falshlube, za bardzo nie wiem co chcesz zobaczyć ... buteleczka zamontowana do ścianki, wężyk

> do kolektora i tyle

> zwłaszcza że u mnie wszystko jest schowane w podszybiu

> fota z netu

> mam fotkę gdzie wpięty jest wężyk

no to chciałem zobaczyć smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.