Skocz do zawartości

Zbyt ostre hamulce


rob_7

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

Problem mam taki, że hamulce tylne są w stosunku do przodu zbyt mocne i obawiam się że jak spadnie śnieg mogę mieć problemy.

Autko to SC Van, ale zmieniłem regulatory siły hamowania na takie z zwykłego SC. Trochę się poprawiło, ale dalej jest nie dość dobrze, żeby po śliskim jechać spokojnie.

Jakieś podpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo fakt jest taki że jak popada przez noc to tył dział tylko w trybie 0/1. Albo nie hamuje albo całkiem. Przeważnie trzeba wcisnąć lekko hamulec jadąc do przodu aż się zagrzeją i wtedy są względnie do używania. Czyli mówisz żeby szczęki wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No bo fakt jest taki że jak popada przez noc to tył dział tylko w trybie 0/1. Albo nie hamuje albo

> całkiem. Przeważnie trzeba wcisnąć lekko hamulec jadąc do przodu aż się zagrzeją i wtedy są

> względnie do używania. Czyli mówisz żeby szczęki wymienić.

miałem podobnie u siebie ja wymieniłem całość, bęben , szczeki

9571.thumb400.jpg

kupiłem taki sam zestaw jak na zdjeciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No bo fakt jest taki że jak popada przez noc to tył dział tylko w trybie 0/1. Albo nie hamuje albo

> całkiem. Przeważnie trzeba wcisnąć lekko hamulec jadąc do przodu aż się zagrzeją i wtedy są

> względnie do używania. Czyli mówisz żeby szczęki wymienić.

no to może od razu tłoczki - 12 zł za sztukę - nie koszt a wygoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to pomoże .Kiedyś ćwiczyłem to u kolegi , dopiero wymiana szczęk pomogła . A ukierunkowało mnie to że jak przeczyściłem papierem to na chwilę było dobrze . Po wymianie szczęk do dzisiaj jest dobrze a minęło już 1,5 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tłoczki właśnie wymieniłem razem z regulatorami. Zmienimy szczęki i zobaczymy.

W wiekszości szczęk do sc są sprężyny(te okrągłe), które szybko siadają-i jak masz rozpieraki,cylinderki,linkę nową,proste bebny to tu szukaj przyczyny. ok.gif

Kolejna to zobacz czy po zaciągnięciu ręcznego i odpuszczeniu -linka ma siłę wyciągnąć rozpieraki-druga przyczyna.

Trw i bosch mają dość mocne sprężyny w szczękach np. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.