Skocz do zawartości

Civic 5g, D16Z6 i temperatura tego silnika.............


KRON

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to jest normalna temperatura pracy silnika czy jest może niedogrzany? W sumie jak się włącza wentylator to na wskaźniku jest podobnie, może minimalnie wyżej, ale na pewno wskazówka nie jest w połowie. To już jest jej drugi silnik. Na poprzednim z tego co pamiętam dochodziła do połowy przy normalnej pracy. Może wskaźnik jakoś inaczej współpracuje z tym silnikiem? Nie wiem gdzie jest czujnik.

W sumie przy tych temperaturach 0 czy -1 na dworze, przy ogrzewaniu na maksa w aucie robi się naprawdę gorąco i w kurtce zimowej nie idzie wytrzymać. Obroty idealnie równe takie jak na zdjęciu.

Jest ok czy może trzeba jednak posprawdzać co nieco? Na postoju jak po dłuższym czasie włączy się wentylator to jest ok chyba? Po jakim czasie stania na jałowych powinien się włączyć?

padaka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zachowanie tego wskaznika jest jak najbardziej ok. To nie opel, ze wskazowka bedzie latala od minimum do max. U mnie tez jest lekko przed polowa i nawet nie drgnie.

Poza tym to tylko wskaznik - aby kierowca widzial, ze cos tam jest a w razie gdy wskazowka wpadnie na czerwone to trzeba zgasic silnik. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak ma być. We wszystkich moich obecnych i byłych Hondach wskaźnik stoi jak zamurowany poniżej

> połowy po rozgrzaniu

Kurcze dalej mam wątpliwości niewiem.gifhehe.gif No ale chyba pozostaje mi wam wierzyć 20.GIF A można gdzieś zmierzyć temperaturkę silnika dotykając w którymś miejscu czujnikiem? Bo mam pewien termometr, którym mógłbym sobie zmierzyć. Tylko w którym miejscu najlepiej by było przytknąć i czy w ogóle ten sposób da radę zmierzyć? Korek od chłodnicy otwierać to chyba nie jest dobry pomysł? zlosnik.gif Mam czujnik na kabelku więc mogę go przytknąć w zasadzie gdziekolwiek smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurcze dalej mam wątpliwości No ale chyba pozostaje mi wam wierzyć A można gdzieś zmierzyć

> temperaturkę silnika dotykając w którymś miejscu czujnikiem? Bo mam pewien termometr, którym

> mógłbym sobie zmierzyć. Tylko w którym miejscu najlepiej by było przytknąć i czy w ogóle ten

> sposób da radę zmierzyć? Korek od chłodnicy otwierać to chyba nie jest dobry pomysł? Mam

> czujnik na kabelku więc mogę go przytknąć w zasadzie gdziekolwiek

tak ma być-jak ci sie zacznie przegrzewać w pare sekund leci na maxa...te wskażniki mozna nazwać działają "zero jedynkowo tongue.gif "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak ma być-jak ci sie zacznie przegrzewać w pare sekund leci na maxa...te wskażniki mozna nazwać

> działają "zero jedynkowo "

W nowym City nie ma wskazówki jest tylko światełko jak jest już za gorąco smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.