Skocz do zawartości

Jakie wtryski do 3.0 V6


SEBA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałem zmienić wtryski w swoim Fordzie, bowiem troszeczkę przerywają moje Palniki frown.gif Co byście polecili koledzy? Słyszałem o Hana - ale cena kosmiczna, jest coś tańszego, ale dobrego co polecic.

Instalke mam KME

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> chciałem zmienić wtryski w swoim Fordzie, bowiem troszeczkę przerywają moje Palniki Co byście

> polecili koledzy? Słyszałem o Hana - ale cena kosmiczna, jest coś tańszego, ale dobrego co

> polecic.

> Instalke mam KME

jaka moc?

jakie czasy wtryskow?

moze reg fasty by to obrobily

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz teraz?

generalnie albo się zmienia na hana albo ratuje stare

kupować coś innego nie bardzo ma sens, ze względu na serwisowanie

kumpel np. tanio zagazował 3.2 V6 na valtekach, ale po 10kkm wtryski nadają się do kalibracji, dla kogoś kto ma blisko gaziarza to nie jest problem, bo pojedzie raz na pół roku i skalibruje

kolega akurat pracuje całe dnie, nie ma czasu na nic i teraz wyjazd do gaziarza 75km gdzie zakładał to niestety przymusowy dzień urlopu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jakie masz teraz?

> generalnie albo się zmienia na hana albo ratuje stare

> kupować coś innego nie bardzo ma sens, ze względu na serwisowanie

> kumpel np. tanio zagazował 3.2 V6 na valtekach, ale po 10kkm wtryski nadają się do kalibracji, dla

> kogoś kto ma blisko gaziarza to nie jest problem, bo pojedzie raz na pół roku i skalibruje

> kolega akurat pracuje całe dnie, nie ma czasu na nic i teraz wyjazd do gaziarza 75km gdzie zakładał

> to niestety przymusowy dzień urlopu

i znowu sie sprawdza powiedzenie:"albo tanio albo dobrze" biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> chciałem zmienić wtryski w swoim Fordzie, bowiem troszeczkę przerywają moje Palniki Co byście

> polecili koledzy? Słyszałem o Hana - ale cena kosmiczna, jest coś tańszego, ale dobrego co

> polecic.

> Instalke mam KME

zakładaj hana i nierób z siebie ostatniego dziada nono.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i znowu sie sprawdza powiedzenie:"albo tanio albo dobrze"

no dokładnie, choć czasami tanio może też sprawiać wrażenie dobrze

ja pożałowałem 300zł do hana i założyłem magici...był super przez pierwsze 15kkm jak nie stałem w korkach, okazało się, że potrzebują dużej korekty po temp. przy ciepłym gazie, zaczęły się w korkach szarpania

teraz po 35kkm zaczęły coś poszarpywać przy stałej prędkości na pograniczu obrotów gdzie przestają/zaczynają działać

ale chyba sobie je zregeneruje i zrobię znowu bezproblemowe 35kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no dokładnie, choć czasami tanio może też sprawiać wrażenie dobrze

> ja pożałowałem 300zł do hana i założyłem magici...był super przez pierwsze 15kkm jak nie stałem w

> korkach, okazało się, że potrzebują dużej korekty po temp. przy ciepłym gazie, zaczęły się w

> korkach szarpania

> teraz po 35kkm zaczęły coś poszarpywać przy stałej prędkości na pograniczu obrotów gdzie

> przestają/zaczynają działać

> ale chyba sobie je zregeneruje i zrobię znowu bezproblemowe 35kkm

No właśnie, ja mam to samo sciana.gif dziwna praca na cipłym silniku, na postoju falowanie, a przy nagłym dodawaniu gazu w przedziale 80-100km/h zaczyna szarpać czasami. Ostatnio padł mi map sensor i wymieniłem na nowy, troszkę mniej szarpie, ale falowanko na postoju jest frown.gif Myśle, że to wtryskowa sprawa, bo moje kilka miesięcy temu sie rozwaliły (mocowane na szpilki były i jakims dziwnym trafem ktoś zerwał gwint w nich i przepuszczały). Gazownik je poprawił, ale to chyba jednak one. Wszyscy mi mówią, że takich wtrysków nie zakładają dawno (chyba Plani jety). Właściciel samochodu również wspominał, że powinny być wymienione, ale jeśli samochód jeździł, to poco wymieniać, a teraz jakieś dziwne akcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jakie masz teraz?

> generalnie albo się zmienia na hana albo ratuje stare

> kupować coś innego nie bardzo ma sens, ze względu na serwisowanie

> kumpel np. tanio zagazował 3.2 V6 na valtekach, ale po 10kkm wtryski nadają się do kalibracji, dla

> kogoś kto ma blisko gaziarza to nie jest problem, bo pojedzie raz na pół roku i skalibruje

> kolega akurat pracuje całe dnie, nie ma czasu na nic i teraz wyjazd do gaziarza 75km gdzie zakładał

> to niestety przymusowy dzień urlopu

Tutaj kolego sie nie zgodze ze valteki sa zle poniewaz tez mam VC3.2V6 i wlasnie na Valtekach i super sobie radzi po 1200km zadnych przyczyn nie mam. Wada tego silnika jest to ze anprawde musi miec dobrze zamontowany gaz. Ja kupilem te autko razem z gazem i niestety ktos nie znal jak zamontowac i wlozyl w nia same g........ . Ja wymienilem najpierw parownik potem sterwnik i na koncu wtryski i teraz wiem ze autko dobrze chodzi a mialem wlasnie przez gaz problem z wypadaniem zaplonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie, ja mam to samo dziwna praca na cipłym silniku, na postoju falowanie, a przy nagłym

> dodawaniu gazu w przedziale 80-100km/h zaczyna szarpać czasami. Ostatnio padł mi map sensor i

> wymieniłem na nowy, troszkę mniej szarpie, ale falowanko na postoju jest Myśle, że to

> wtryskowa sprawa, bo moje kilka miesięcy temu sie rozwaliły (mocowane na szpilki były i jakims

> dziwnym trafem ktoś zerwał gwint w nich i przepuszczały). Gazownik je poprawił, ale to chyba

> jednak one. Wszyscy mi mówią, że takich wtrysków nie zakładają dawno (chyba Plani jety).

> Właściciel samochodu również wspominał, że powinny być wymienione, ale jeśli samochód jeździł,

> to poco wymieniać, a teraz jakieś dziwne akcje.

Mialem Planijety w mojej Viki masakra ich sie w ogole nie naprawia tylko kupuje nowe. Teraz mam Valteki i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tutaj kolego sie nie zgodze ze valteki sa zle poniewaz tez mam VC3.2V6 i wlasnie na Valtekach i

> super sobie radzi po 1200km zadnych przyczyn nie mam.

ile masz przejechane? 1200km? czy coś źle napisałeś

kumplowi też super chodzi silnik po 10kkm, ale jak podłączyłem kompa to okazało się, że wtryski do kalibracji

i valtek nie jest zły tylko po prostu trzeba go serwisować

inna sprawa...mieć auto z takim silnikiem i wkładać valteki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tutaj kolego sie nie zgodze ze valteki sa zle poniewaz tez mam VC3.2V6 i wlasnie na Valtekach i

> super sobie radzi po 1200km zadnych przyczyn nie mam. Wada tego silnika jest to ze anprawde

> musi miec dobrze zamontowany gaz. Ja kupilem te autko razem z gazem i niestety ktos nie znal

> jak zamontowac i wlozyl w nia same g........ . Ja wymienilem najpierw parownik potem sterwnik

> i na koncu wtryski i teraz wiem ze autko dobrze chodzi a mialem wlasnie przez gaz problem z

> wypadaniem zaplonu.

fajnie że oceniasz wtryski po 1200km hahaha.gifja po 20kkm wywaliłem valteki bo samochód nie chciał jechać, też z V6 smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile masz przejechane? 1200km? czy coś źle napisałeś

> kumplowi też super chodzi silnik po 10kkm, ale jak podłączyłem kompa to okazało się, że wtryski do

> kalibracji

> i valtek nie jest zły tylko po prostu trzeba go serwisować

> inna sprawa...mieć auto z takim silnikiem i wkładać valteki...

A co ma auto do wtryskiwaczy licza sie ze sa dobre ten gazownik co mi zakladal testowal wszystkie w swojej Viki i powiedzial ze te sa dobre a chcialem zalozyc Matrixy ale one sa czule na jakosc gazu takze mi odradzil. A pamietajcie ze valteki mozna zawsze naprawic bo sa czesci wymienne a w innych nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fajnie że oceniasz wtryski po 1200km ja po 20kkm wywaliłem valteki bo samochód nie chciał jechać,

> też z V6

To nie znaczy ze V6 to od razu Valtek zly do kazdego auta pasuje inny wtryskiwacz. Do jednego zalozysz Hany i nie bedzie dobrze chodzil a zalozysz Matrixy i bedzie ok. Wlasnie ten gazownik podal mi taki przyklad z jednym z Mercedesow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przejedź tak jeszcze z 10 - 15 tyś. km. Będziesz miał pełniejszy obraz, co do tych wtryskiwaczy.

Znajomy w CR-V Hondzie przejechal okolo 200tys i dopiero wymienil na nowe. Nie liczy sie tylko wtrsykiwacz liczy sie montaz instalacji i jego podzespoly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co ma auto do wtryskiwaczy

Oj ma i to bardzo dużo ...

Paradoksalnie do nowszych aut pasują wolniejsze wtryski, bo system wtrysku to pełna sekwencja, a nie full-group - czyli czasy wtrysków są dłuższe i łatwiej to ogarnąć słabymi wtryskiwaczami lpg.

> ... A pamietajcie ze valteki mozna zawsze naprawic bo sa czesci wymienne a w innych nie ma.

Tylko do tego dochodzi kalibracja i kupa zabawy, a jak masz listwę gdzieś głębiej schowaną to robi się z tego cały dzień pracy ...

Zestawy regeneracyjne są też do innych listw np. matrix (zespół cewek), czy REG (cenowo i jakościowo takie jak valtek, ale po zastosowaniu zestawu naprawczego nie wymagana jest kalibracja). Do innych pewnie też są ...

Szwagier ma matrixy i niestety już 2x w ciągu 100kkm zmieniał cewki - koszt naprawy, to łącznie coś około 500zł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> chciałem zmienić wtryski w swoim Fordzie, bowiem troszeczkę przerywają moje Palniki Co byście

> polecili koledzy? Słyszałem o Hana - ale cena kosmiczna, jest coś tańszego, ale dobrego co

> polecic.

> Instalke mam KME

Hmm.. Hana nie mają jakiejś kosmicznej ceny - około 90-120 zł za wtryskiwacz To niest drogo. Jako alternatywa zawsze pozostaje Keihin..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Własnie zaproponowano mi REGI za 500PLN - warto?

Koledzy, i zapodałem te REGI, całkiem całkiem, autko zupełnie inaczej chodzi na gazie. Zobaczymy jak bedzie dalej, ale zaraz po zapodaniu 2 razy te same objawy miałem, a więc jak pod górkę, to zaczyna przy 80 km szarpać delikatnie samochodem - zobaczę jak się ustawią po ok 1000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie znaczy ze V6 to od razu Valtek zly do kazdego auta pasuje inny wtryskiwacz.

valtek ma tylko jedną zalete -jest tani...

Do jednego

> zalozysz Hany i nie bedzie dobrze chodzil

na hanah nie widziałem problemu z samochodami

a zalozysz Matrixy i bedzie ok.

przedstawiciel matrixa wycofał sie z polski więc to już historia

Wlasnie ten gazownik

> podal mi taki przyklad z jednym z Mercedesow.

chyba 124 rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj ma i to bardzo dużo ...

> Paradoksalnie do nowszych aut pasują wolniejsze wtryski, bo system wtrysku to pełna sekwencja, a

> nie full-group - czyli czasy wtrysków są dłuższe i łatwiej to ogarnąć słabymi wtryskiwaczami

> lpg.

tylko że nowocześniejsze samochody bardzo są czułe na dawkowanie paliwa , delikatna rozbierzność i zaraz świeci sie kontrolka silnika , co przy kiepskiej jakości wtryskach szybko nastepuje oslabiony.gif

> Tylko do tego dochodzi kalibracja i kupa zabawy, a jak masz listwę gdzieś głębiej schowaną to robi

> się z tego cały dzień pracy ...

> Zestawy regeneracyjne są też do innych listw np. matrix (zespół cewek), czy REG (cenowo i

> jakościowo takie jak valtek, ale po zastosowaniu zestawu naprawczego nie wymagana jest

> kalibracja). Do innych pewnie też są ...

> Szwagier ma matrixy i niestety już 2x w ciągu 100kkm zmieniał cewki - koszt naprawy, to łącznie coś

> około 500zł ...

albo tanio albo dobrze biglaugh.gifalbo kupujesz dobrze wtryskiwacze i jeździsz albo bawisz sie w naprawe/wymiane listew biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... albo tanio albo dobrze albo kupujesz dobrze wtryskiwacze i jeździsz albo bawisz sie w naprawe/wymiane listew

No właśnie dałem przykład, że drogo nie znaczy dobrze - wymiana cewek w matrixach nie jest tania, a 50 kkm na tak dobre wtryski to jednak mało ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko że nowocześniejsze samochody bardzo są czułe na dawkowanie paliwa , delikatna rozbierzność i

> zaraz świeci sie kontrolka silnika , co przy kiepskiej jakości wtryskach szybko nastepuje

> albo tanio albo dobrze albo kupujesz dobrze wtryskiwacze i jeździsz albo bawisz sie w

> naprawe/wymiane listew

I sadzisz ze po Valtekach to bedzie a gowno prawda. mialem wlasnie ten problem z swiecacym silnikiem i wypadanie zaplonu po zalozeniu valtekow SPOKOJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> valtek ma tylko jedną zalete -jest tani...

> Do jednego

> na hanah nie widziałem problemu z samochodami

> a zalozysz Matrixy i bedzie ok.

> przedstawiciel matrixa wycofał sie z polski więc to już historia

> Wlasnie ten gazownik

> chyba 124

Tak tylko Matrixy sa czule na gaz. Wlasnie znajomy testowal wszystkie wtryski i wlasnie matrixy sa takie a jak wiadomo w Polsce nie zawsze gaz jest na wszystkich stacjach dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.