Skocz do zawartości

68 autobusów spłonęło w Herten


DEV

Rekomendowane odpowiedzi

> widzieli?

> link1

> link2 - zdjęcia

> straty oszacowane na 17 milionów Ojro

"cywilizowany świat" autobusy pod wiatą to i się wszystko zjarało

"u mnie" stoi 300 na placu pod gołym niebem i od 20-kilku lat żadnego pożaru biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym palców nie maczałem. zlosnik.gif

Niewiele brakowało a byłaby to moja macierzysta zajezdnia.

Naciekawsze jest to, że Vestische straciło 1/3 taboru, ale ani jeden kurs nie wypadł z tego powodu. Pomogły m.in. Bogestra, HCR, DSW21 i prywatni.

Na stanie Vestische są/było 10 Solarisów:

- 2 Hybrydy U18/III 2011

- 2 "stare" U12 2006

- 6 nówek U12 2011, w tym dwa pierwsze w regionie trzydrzwiowe. Przed pożarem żadna z nówek jeszcze nie wcielona do ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja w tym palców nie maczałem.

> Niewiele brakowało a byłaby to moja macierzysta zajezdnia.

> Naciekawsze jest to, że Vestische straciło 1/3 taboru, ale ani jeden kurs nie wypadł z tego powodu.

> Pomogły m.in. Bogestra, HCR, DSW21 i prywatni.

> Na stanie Vestische są/było 10 Solarisów:

> - 2 Hybrydy U18/III 2011

> - 2 "stare" U12 2006

> - 6 nówek U12 2011, w tym dwa pierwsze w regionie trzydrzwiowe. Przed pożarem żadna z nówek jeszcze

> nie wcielona do ruchu.

ja sadze ze ubezpieczalnia podnoszac im skladki jeszcze na tym zarobi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na stanie Vestische są/było 10 Solarisów:

> - 2 Hybrydy U18/III 2011

> - 2 "stare" U12 2006

> - 6 nówek U12 2011, w tym dwa pierwsze w regionie trzydrzwiowe. Przed pożarem żadna z nówek jeszcze

> nie wcielona do ruchu.

są są, w tej hali stały same Mercedesy z tego co mi wiadomo.

W środę po świętach i czwartek telefony się urywały z zapytaniami o ofertę w jakim czasie jesteśmy w stanie odbudować taką część floty nowymi autobusami, być może kto zaoferuje pierwszy możliwy termin, ten zdobędzie ładny kontrakt waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> są są, w tej hali stały same Mercedesy z tego co mi wiadomo.

> W środę po świętach i czwartek telefony się urywały z zapytaniami o ofertę w jakim czasie jesteśmy

> w stanie odbudować taką część floty nowymi autobusami, być może kto zaoferuje pierwszy możliwy

> termin, ten zdobędzie ładny kontrakt

jak na razie to jednego kontraktu nie zakończyli a już następny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do wawy wszystko jeszcze nie dotarło a termin minął ...

Acha, czyli uważasz, że na lini anajdują się autobusy tylko jednego kontraktu, teraz rozumiem.

Dla Twojej informacji, autobusy do Wawy zostały odebrane do końca roku przez MZA

Nie było mnie w pracy 31 grudnia, więc nie wiem czy opuściły fizycznie fabrykę, (do Wawki zabierają je zdaje się kierowcy MZA), ale zafakturowane są wszystkie waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Acha, czyli uważasz, że na lini anajdują się autobusy tylko jednego kontraktu, teraz rozumiem.

> Dla Twojej informacji, autobusy do Wawy zostały odebrane do końca roku przez MZA

> Nie było mnie w pracy 31 grudnia, więc nie wiem czy opuściły fizycznie fabrykę, (do Wawki zabierają

> je zdaje się kierowcy MZA), ale zafakturowane są wszystkie

zafakturowane to wiem ale ilość sztuk się nie zgadza ...

a hybryda to porażka, ciekawe jak będzie z pozostałymi trzema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i tez sie lepiej pali niz stal

wierz lub nie, ale zwykle zanim sklejka na podłodze zacznie płonąć, polowa autobusu przeważnie już dogorewa. Ogień z komory silnika, skąd najczęściej przedostaje sie do wwnetrza ma do sklejki kawał drogi i sporo pracy przy wielu innych wydawałoby się mniej palnych elementach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

> są są, w tej hali stały same Mercedesy z tego co mi wiadomo.

> W środę po świętach i czwartek telefony się urywały z zapytaniami o ofertę w jakim czasie jesteśmy

> w stanie odbudować taką część floty nowymi autobusami, być może kto zaoferuje pierwszy możliwy

> termin, ten zdobędzie ładny kontrakt

No i co tak słabo wyszło? Prawie wszystkie Mercedesy i MANy już w obórce a Solniczki dopiero w grudniu. Na dodatek wśród nowego taboru jest ich tylko 10 sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i co tak słabo wyszło? Prawie wszystkie Mercedesy i MANy już w obórce a Solniczki dopiero w

> grudniu. Na dodatek wśród nowego taboru jest ich tylko 10 sztuk.

Piniondze panie rządzą światem i ludzi upodobania - nie wiem ile i jakich autobusów będziemy robić dla Vestische, ale generalnie widac było że są nastawieni na podobny tabor jak był, czyli własnie MB/MAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piniondze panie rządzą światem i ludzi upodobania

Jeśli pieniądze to powinniście zgarnąć 100% puli. Analogiczny MAN albo MB jest 50 tys. Euro droższy.

> - nie wiem ile i jakich autobusów będziemy robić

> dla Vestische, ale generalnie widac było że są nastawieni na podobny tabor jak był, czyli

> własnie MB/MAN

Zamawiamy jako KÖR, razem do kupy z DSW21, HCR i Bogestrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli pieniądze to powinniście zgarnąć 100% puli. Analogiczny MAN albo MB jest 50 tys. Euro

> droższy.

> Zamawiamy jako KÖR, razem do kupy z DSW21, HCR i Bogestrą.

Ach soo waytogo.gif , no to produkzion już się tego kontraktu rozpoczęła w czerwcu.

Mówie: nie jest tajemnicą, że większość przetargów ustawia się pod konkretnego wygrywającego, więc - cóż począć. Z tego co słyszałem jednak KÓR, mimo że dośc wymagający klient - jest zadwowolony z autobusów z byłego bloku wschodniego biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ach soo , no to produkzion już się tego kontraktu rozpoczęła w czerwcu.

Czyli na razie kopiecie rudę zlosnik.gif

> Mówie: nie jest tajemnicą, że większość przetargów ustawia się pod konkretnego wygrywającego,

No to bądź pewien że my jesteśmy w tej mniejszości.

> Z tego co słyszałem jednak KÓR, mimo że dośc wymagający klient

W kupie siła...

> - jest

> zadwowolony z autobusów z byłego bloku wschodniego

Niestety hybrydy to nie to, jedna nasza stoi od 10 dni, druga dołączyła dziś. Nie jest to jednorazowa przygoda. Podobnie jest z tymi co powędrowały do pozostałych "korowców".

Solarisowa hybryda przy szwajcarskich Hessach to jednak nie ta bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli na razie kopiecie rudę

> No to bądź pewien że my jesteśmy w tej mniejszości.

> W kupie siła...

> Niestety hybrydy to nie to, jedna nasza stoi od 10 dni, druga dołączyła dziś. Nie jest to

> jednorazowa przygoda. Podobnie jest z tymi co powędrowały do pozostałych "korowców".

> Solarisowa hybryda przy szwajcarskich Hessach to jednak nie ta bajka.

no widzisz, a w takim bez porównania Poznaniu widzę ją codziennie na trasie i jakoś zepsuć się nie chce, każde tego typu auto jest konfigurowane pod konkretnego klienta, więc trudno się wypowiadać czy porównywać, zarówno soft jak i nawet przełożenia osi są inne, co za tym idzie - bez konkretniej przyczyny trudno mówić o statystyce stania w zajezdni czy problemów na trasie, jak coś będziesz wiedział - wal na priv, każda uwaga jest cenna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To już wiem, po co ci zdjęcia były potrzebne. Ale żeś nie napisał, czy dobre są...

zdjęcia mi były do porównania z obecną serią do Aarhus, a czy dobre to Ci powiem po urlopie czyli po 15 lipca 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> widzieli?

> link1

> link2 - zdjęcia

> straty oszacowane na 17 milionów Ojro

W poniedziałek zostanie wybrany wykonawca nowej hali. Projekt jest tip-top, żadnych oszczędności.

W zimę hala ma mieć gotowy szkielet i dach aby na autobusy nie padał śnieg zlosnik.gif.

Zakończenie inwestycji w kwietniu lub maju.

Jako ciekawostka:

W myśl przepisów budowlanych obowiązujących od jakiegoś czasu w NRW, przy każdych robotach ziemnych specjaly zespół analizuje historię fotograficzną wojen w celu znalezienia niewybuchów. Potem "prześwietlenie" terenu.

Skutek jest taki że na terenie inwestycji znaleziono cztery bombki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

> nie wiem jaki jest termin dostawy

Pierwsze dwa (długi i krótki) dotarły listopad/grudzień. Przy okazji poznałem kolegę od was którego wysłaliście na roboty przymusowe związane ze zmianami w oprogramowaniu.

Reszta dotarła jeszcze w grudniu, potem 3 tygodnie robót instalacyjno-przygotowawczych, testy, próby i już jeżdżą wszystkie.

Tym samym zakończyło się uzupełnianie taboru po pożarze.

286654974-Ves1int1.jpg

post-2094-1435251890374_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwsze dwa (długi i krótki) dotarły listopad/grudzień. Przy okazji poznałem kolegę od was którego

> wysłaliście na roboty przymusowe związane ze zmianami w oprogramowaniu.

> Reszta dotarła jeszcze w grudniu, potem 3 tygodnie robót instalacyjno-przygotowawczych, testy,

> próby i już jeżdżą wszystkie.

> Tym samym zakończyło się uzupełnianie taboru po pożarze.

zapodasz kilka fotek wnętrza hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Linki "odparowały", więc dla przypomninia to co znalazłem jeszcze w sieci.

Spaliły się hala i autobusy w zajezdni w Bottrop, a w Herten jest siedziba główna i druga zajezdnia.

Tak się zaczęło. Pożar uwieczniła kamera ze znajdującej się naprzeciwko stacji benzynowej. Od chwili pojawienia się w obrazie pierwszej oznaki ognia, do momentu pełnego ognia czyli totalnego pożaru minęło 13 minut.

Tak wyglądało w trakcie:

Imported-per-Email-2012-03-02-656x240.jpg

A tak było potem:

1012433171.jpg

brand-bth-bottrop-15.jpg

brand-bth-bottrop-4.jpg

Abbrucharbeiten-in-Bottrop-656x240.jpg

20120123_DSC_4739.jpg

20120123_DSC_4796.jpg

11354380,8713864,highRes,1324823236.jpg

Filmu ze stacji niestety nie mogę udostępnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.