Skocz do zawartości

[899] szarpie, trzesie na zimnym


zbigou

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

autko jak w stopce, nalot blisko 180 kkm.

na Pb: po odpaleniu zimnego silnika: trzesie, szarpie, telepie, brak mocy. Jak sie rozgrzeje jest ok.

mam tez z nim problem na lpg: na cieplym silniku czasem brak mocy, nie jedzie. Na zimnym jedzie. Wolne obroty na lpg ok na cieplym i zimnym. Ale nie wiążę ze soba tych dwoch problemow, moze parownik lpg sie konczy?

Najpierw chcialbym go usprawnic na Pb. Uszczelke pod zaworami niedawno wymienilem, troche zalala silnik olejem. Wczesniej przez kilka m-cy uniak robil b. krotkie dystanse 2x1km dziennie. Doradzcie koledzy 20.GIF

Edyta: nie wiem czy w czasie szarpania się marchewa zapala, bo mam spaloną żarowkę w kontrolce mlot.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> autko jak w stopce, nalot blisko 180 kkm.

> na Pb: po odpaleniu zimnego silnika: trzesie, szarpie, telepie, brak mocy. Jak sie rozgrzeje jest

> ok.

> mam tez z nim problem na lpg: na cieplym silniku czasem brak mocy, nie jedzie. Na zimnym jedzie.

> Wolne obroty na lpg ok na cieplym i zimnym. Ale nie wiążę ze soba tych dwoch problemow, moze

> parownik lpg sie konczy?

> Najpierw chcialbym go usprawnic na Pb. Uszczelke pod zaworami niedawno wymienilem, troche zalala

> silnik olejem. Wczesniej przez kilka m-cy uniak robil b. krotkie dystanse 2x1km dziennie.

> Doradzcie koledzy

> Edyta: nie wiem czy w czasie szarpania się marchewa zapala, bo mam spaloną żarowkę w kontrolce

czyli brak ssania ??? prawdopodobnie czujnik padł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu, bo mam podobne objawy

U mnie nie gaśnie kontrolka wtrysku, po rozgrzaniu silnika szarpanie nie znika.

Czasami zdarza sie jej (kontrolce) zgasnąć, jak jadę z górki i puszczę gaz. lekkie dodanie gazu i świeci.

Czuć spadek mocy, no i szarpanie.

Sprawdzałem rezystancję wtryskiwacza, wyszło 2.1 - 2.2 ohm , podobno ma być 1.75...

Auto jeździ, a że korzystam z niego raczej tylko do dojazdu do pracy, to puki co mogę testować i mierzyć.

Bardzo bym prosił o jakieś sugestie, bo jak na razie zostawianie auta u mechanika delikatnie by mnie uziemiło :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

odświeżę temat, bo jeździć trzeba a boję się, zeby przez te mrozy nie rozkraczyl sie gdzies w polach:

Teraz objawy takie:

zimny odpala rano ładnie, ale telepie i czuc beznyne z wydechu.

jazda na zimnym: na pb słaby, trzęsie, na lpg ok

jazda na rozgrzanym: wypadające zapłony na lpg i na pb

Jakie poprawne wartosci powinny miec czujniki temp. na termostacie i we wtrysku - zimny/rozgrzany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

tytulem wyjasnienia, jakby ktos mial podobne objawy.

Wymiana czujnika temp ECU nic nie dala. Pomogla wymiana swiec i przy okazji kabli wn. Jedna swieca byla dziwnie wypalona (za**ebjaszczo ciezko ja bylo wykrecic), najpewniej wada fabryczna swiecy (Iskra). Wyczyscilem tez silnik krokowy od benzyny, ale to pewnie bez zwiazku. Problem ustapil, na zimnym juz jedzie normalnie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Witam ponownie

Odnawiam temat, bo problem znow powrocil wraz z nadejsciem mrozow:

zimny odpala ok, ale dostaje czkawki dopoki sie troche nie rozgrzeje. Jest zaleznosc: im zimniej tym dluzej trwa czkawka. Po 1-2km jazdy problem znika.

Wymienione swiece, kable WN, wspomniany wyzej czujnik temp do ECU - niebieski w termostacie.

Teraz mysle o czujniku temperatury we wtrysku: klik 1, klik 2. Czy to moze byc przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.