Skocz do zawartości

Punto II nierówna praca silnika na benzynie podczas nagrzewa


lumo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dłuższego czasu mam pewien problem. Podczas nagrzewania silnika i jazdy na benzynie nagle silnik zaczyna nierówno pracować (jak by się z jeden gar odłączył) szczególnie czuć to na biegu jałowym i w momencie ruszania na wysokich obrotach jest w miarę OK, jak silnik osiągnie temperaturę pracy to wszystko wraca do normy, podobnie jak w przypadku całkowicie zimnego silnika. Jednak podczas nierównej pracy po przełaczeniu na gaz objaw automatycznie ustepuje i wszystko wrraca do normy ??

Czym to może być spowodowane ?? Cos z wtryskami ??

Pacjent Punto II silnik 1.2 8v

Pozdrawiam i z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> mi mechanik chyba czwarty wtrysk wymienił. Reszta podobno ok - problem ustał.

Dobra objawy powoli zaczynają się coraz bardziej nasilać.... Po odpięciu OBD fix`a udalo mi sie wyłapać taki błąd:

285777044-Puntoerror.png

Jak się nie mylę to wina któregoś z wtrysków tak jak napisał kolega Vadero, jak zlokalizować ten wadliwy ??

W punto II 1.2 8V jest filtr paliwa ?? domyślam sie że jest na bank i pewnie zlokalizowany jest gdzieś w okolicach zbiornika.... Jaki koszt tego filtra ?? bo na allegro znalazłem tylko filtry do JTD.... ale raczej chyba to nie wina filta....

A ogólnie albo mi sie wydaje albo strasznie głośno zaczęła chodzić ostatnio pompka paliwa tongue.gif

PS. Moze ktoś z was posiada jakiś wtryskiwacza do Punto II 1.2 8V ??

post-86099-14352515633884_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra objawy powoli zaczynają się coraz bardziej nasilać.... Po odpięciu OBD fix`a udalo mi sie

> wyłapać taki błąd:

P0300,"Wykryte przypadkowe/wielokrotne wypadanie zapłonów w cylindrach"

> Jak się nie mylę to wina któregoś z wtrysków tak jak napisał kolega Vadero, jak zlokalizować ten

> wadliwy ??

> W punto II 1.2 8V jest filtr paliwa ?? domyślam sie że jest na bank i pewnie zlokalizowany jest

> gdzieś w okolicach zbiornika.... Jaki koszt tego filtra ?? bo na allegro znalazłem tylko

> filtry do JTD.... ale raczej chyba to nie wina filta....

Filtr jest w pompie paliwa, innego nie ma. Diesiel musi miec, bo przy common rail czystosc paliwa jest bardzo wazna.

> A ogólnie albo mi sie wydaje albo strasznie głośno zaczęła chodzić ostatnio pompka paliwa

> PS. Moze ktoś z was posiada jakiś wtryskiwacza do Punto II 1.2 8V ??

Zmierz cisnienie jakie daje pompa paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>... W punto II 1.2 8V jest filtr paliwa ?? domyślam sie że jest na bank i pewnie zlokalizowany jest

> gdzieś w okolicach zbiornika.... Jaki koszt tego filtra ?? ... <

Filtr jest w pompie paliwa. Nie warto go kupować, można go wyczyścić, gdybyś chciał go kupić to koniecznie zabierz do sklepu stary na wzór. Podejrzewam, że koszt to jakieś 5 zł. Ostatnio kupowałem pompę i taki filtr był w komplecie.

Wymiana filtra:

- podnieś tylne siedzenie;

- na środku ukaże się plastikowy "dekielek" przykręcony na trzy wkręty (odkręć go)

- ukaże się pompa paliwa, odepnij wtyczkę elektryczną oraz wąż paliwowy

- odkręć tę dużą nakrętkę, najlepiej we dwie osoby które będą jednocześnie za pomocą młotka i drewienka "odkręcać" (ja użyłem dwóch tępych przecinaków)

- wyciągnij na zewnątrz kosz z pompą, delikatnie abyś nie uszkodził pływaka

- teraz wystarczy odczepić 4 zatrzaski i zdemontować część kosza

- ukaże się filtr, delikatnie wkrętakiem go poważ i zdemontuj, jest zakładany na wcisk.

- cała robota demontażu to jakieś 15-30 min, wszystko zależy jak poradzisz sobie z nakrętka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> P0300,"Wykryte przypadkowe/wielokrotne wypadanie zapłonów w cylindrach"

Dobra a czym to może być spowodowane układ zapłonowy można wykluczyć ponieważ po przełączeniu na LPG jest wszystko OK więc co jednak wtrysk/wtryski ??

> Filtr jest w pompie paliwa, innego nie ma. Diesiel musi miec, bo przy common rail czystosc paliwa

> jest bardzo wazna.

A to już kojarzę jak ten filtr wygląda..... poprostu coś ala smok od zasysania oleju w silniku tylko wykonany z siatki

> Zmierz cisnienie jakie daje pompa paliwa.

ale jak crazy.gif nie mam zbytnio żadnego manometru żeby podłączyć go pod listwe..... A jakie ciśnienie nominalne powinno być ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>...Po odpięciu OBD fix`a udalo mi sie wyłapać taki błąd: ...

U mnie przy takim komunikacie były przebicia na przewodach WN, ale w euroscanie podał dokładnie, który to cylinder ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra a czym to może być spowodowane układ zapłonowy można wykluczyć ponieważ po przełączeniu na

> LPG jest wszystko OK więc co jednak wtrysk/wtryski ??

Od wtryskow sa bledy z innymi numerami. A moze rozjechala sie mapa paliwowo-powietrzna benzyny i dlatego sa takie jazdy hmm.gif. Robiles reset ECU? Z drugiej strony jesli wtryski by laly, to tez moga byc przerwy w zaplonie gdyby zalewalo swiece. Ale sytuacja malo prawdopodobna i do tego auto palilo by jak smok.

> A to już kojarzę jak ten filtr wygląda..... poprostu coś ala smok od zasysania oleju w silniku

> tylko wykonany z siatki

No tak. Ale gdyby byl zapchany, to auto nie mialo by mocy na benzynie.

> ale jak nie mam zbytnio żadnego manometru żeby podłączyć go pod listwe..... A jakie ciśnienie

> nominalne powinno być ??

Sama pompa to moze dawac i okolo 4 bar. Na listwie wtryskowej powinno byc okolo 3, moze troche ponad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od wtryskow sa bledy z innymi numerami. A moze rozjechala sie mapa paliwowo-powietrzna benzyny i

> dlatego sa takie jazdy . Robiles reset ECU? Z drugiej strony jesli wtryski by laly, to tez

> moga byc przerwy w zaplonie gdyby zalewalo swiece. Ale sytuacja malo prawdopodobna i do tego

> auto palilo by jak smok.

Reset w jakim sensie ?? odpięcie klemy od aku ?? pojawia się to już od dłuższego czasu (od jesieni) między czasie był zmieniany aku i samochód stał ze dwa dni bez niego więc raczej to nie to.....

W sensie wtryski miałem raczej na mysli uszkodzenie któregoś z wtrysków w sensie że wcale nie podaje paliwa a nie że leje, samochód jak jest zimny jest w miarę OK dopiero jak zaczyna sie rozgrzewać pracuje dość nierówno a kiedy sie dobrze rozgrzeje to raczej objaw ustępuje. Przypomniało mi sie że jedna z kostek na wtrysku była lekko zaśniedziała.... moze w tym tkwi problem

> No tak. Ale gdyby byl zapchany, to auto nie mialo by mocy na benzynie.

W momencie przerywania nie ma właśnie mocy, tylko mnie to najbardziej dziwi że zaburzenia w pracy silnika pojawiają się okresowo a nie cały czas......

> Sama pompa to moze dawac i okolo 4 bar. Na listwie wtryskowej powinno byc okolo 3, moze troche

> ponad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Reset w jakim sensie ?? odpięcie klemy od aku ?? pojawia się to już od dłuższego czasu (od jesieni)

> między czasie był zmieniany aku i samochód stał ze dwa dni bez niego więc raczej to nie

> to.....

W PII tak resetu nie zrobic, tylko przy pomocy komputera/Examinera. Instalacja gazowa moze powodowac rozjezdzanie sie mapy paliwowo-powietrzej dla benzyny.

> W sensie wtryski miałem raczej na mysli uszkodzenie któregoś z wtrysków w sensie że wcale nie

> podaje paliwa a nie że leje, samochód jak jest zimny jest w miarę OK dopiero jak zaczyna sie

> rozgrzewać pracuje dość nierówno a kiedy sie dobrze rozgrzeje to raczej objaw ustępuje.

To raczej nie wtryski, bo wtedy problem bylby caly czas, a nie w okreslonych konkretnych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak: autoadaptacji nie udało sie zrobić ponieważ posiadam wersje free FES i lipa.... odłączyłem aku na pare godzin i jeździłem cały dzień na benzynie na poczatku było nawet OK ale póxniej znowu to samo.... Wywaliło dodatkow jeszcze jeden błąd:

P0170,"Czujnik O2 (Bank 1) - usterka dostrajania paliwa"

P0300,"Wykryte przypadkowe/wielokrotne wypadanie zapłonów w cylindrach"

Wpadłem na genialny pomysł odpięcia sondy lambda ale niestety brak efektu, przerywa jak przerywał, jedyne co zauważyłem że strasznie dużo pali benzyny yikes.gif według kompa pali w okolicach 10 L a mi zawsze przy mojej jeździe raczej spokojnej i płynnej pokazywał coś w granicach 6 L i strasznie szybko opada wskazówka poziomu paliwa sick.gif

Chyba trzeba się wziaść za kontrole czujników, tylko które na pierwszy ogień mają iść i jakieś wartości wzorcowe by się przydały.... skąd je zaczerpnąć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne newsy:

Zrobiłem dziś tą autoadaptację, niestety nic to nie dało frown.gif silnik mozna powiedzieć że mniej przerywa ale pojawiły się nowe błędy:

P0304- Brakujące zapłony 4 cylindra

oraz

P0135- Sonda ale to ze względu na to że ja odłączyłem na pewien czas.....

Jedynym moim pomysłem to to że to wina wtrysków....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeszcze nikt nie pisal, ale problem wypadajacych zaplonow w pII 1.2 to moze byc wina kompa

> zelowego, ale jesli dzieje sie tylko na zimnym, to tez bym pomyslal o wtryskach...

Czym jest ten komp żelowy ?? chodzi ci o strerownik silnika ?? Problem najpier pojawiał się w momencie rozgrzewania silnika, teraz jest lepiej i problem pojawia sięna wyższych obrotach podczas jazdy, ale co najciekawsze wszystko dzieje się chwilowo, chwile nierówno popracuje i dalej jest OK frown.gif ogólnie dziwna sprawa, ale będe sie nastawiał na podmiane wtrysków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.