Skocz do zawartości

Błąd P0170


MaRo2k

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnio wyskoczyły dwa błedy w bravolocie 1.2 16v '99

bravobledy.jpg

na blad immo nie patrzeć coś z antena jest do tej pory nie rozwiazane raz dziala raz nie, ale nie w tym rzecz

blad czujnika cisnienia wyeliminowalem - byly zasniedziale styki, przy okazji odkrecilem dziada i przetralem ze syfu

dzis podlaczam spowrotem i powrot bledu P0170 tyle ze w troche innej postaci

bb.jpg

Z czym to sie je ? Co sprawdzić, co w praktyce te bledy oznaczają ?

Sonda oscyluje, obroty faluja na benzynie od 800 do 1100, na benzynie przy wolnych obrotach przerywa, na gazie nie przerywa ale obroty trzyma 1000-1100 - robilem adaptacje krokowca - nic to nie daje.

Co do pracy na bene, może być powodem kijowe paliwo ? Ostatnio na tych mrozach, paliwo zamarlo bo trzeba bylo krecic go dobre 15 min zeby zalapal, teraz dolalem do paliwa srodka stp zeby nie marzlo.

Aha czy zimny czy cieply nie ma roznicy podczas normalnej jazdy jest wszystko w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innej postaci się pokazał bo inna wersja FES wink.gif

Sam walcze z tym błędem już bardzo długo i nie mogę się go pozbyć.

Na początek sprawdź czy błąd występuje tylko na którymś paliwie czy na obu. To zawezi trochę obszar poszukiwań wink.gif

No i obowiązkowo pokaż jak Ci oscyluje sonda (powinna pomiędzy 0.1 a 0.9 co 1s zmieniać stan na skrajny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W innej postaci się pokazał bo inna wersja FES

Taaa, no faktycznie, nie zauwazylem facepalm%5B1%5D.gifhehe.gif

> Sam walcze z tym błędem już bardzo długo i nie mogę się go pozbyć.

> Na początek sprawdź czy błąd występuje tylko na którymś paliwie czy na obu. To zawezi trochę obszar

> poszukiwań

> No i obowiązkowo pokaż jak Ci oscyluje sonda (powinna pomiędzy 0.1 a 0.9 co 1s zmieniać stan na

> skrajny)

Co do sondy teraz nie jestem w stanie wrzucic wykresu ale oscyluje tak ja piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taaa, no faktycznie, nie zauwazylem

> Co do sondy teraz nie jestem w stanie wrzucic wykresu ale oscyluje tak ja piszesz.

U mnie też ten błąd wyskakuje od czasu do czasu. Szczerze mówiąc odpuściłem sobie tropienie jego przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie też ten błąd wyskakuje od czasu do czasu. Szczerze mówiąc odpuściłem sobie tropienie jego

> przyczyny.

Dokładnie...u mnie w Palio podobnie...u mnie lampka zapaliła się po zatankowaniu gazu na Orlenie w miejscowości A, ale po zatankowaniu gazu w miejscowości B ..przejechaniu 170km do miejscowości C i odpaleniu na benzynie zgasła. Ponoć ten typ tak ma jak jest gaz smile.gif

EDIT: u mnie błąd P1161

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.