Skocz do zawartości

Legalizacja butli GZWM - robil ktos?


szeryf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam w aucie butle w koło firmy GZWM. W sierpniu kończy się jej homologacja, i się zastanawiam czy można ją przedłużyć. Pisałem do GZWM dwa maile, ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi, chyba do nich zadzwonię. Ale może ktoś legalizował taka butlę, i się orientuje jak to wychodzi cenowo?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> mam w aucie butle w koło firmy GZWM. W sierpniu kończy się jej homologacja, i się zastanawiam czy

> można ją przedłużyć. Pisałem do GZWM dwa maile, ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi, chyba do

> nich zadzwonię. Ale może ktoś legalizował taka butlę, i się orientuje jak to wychodzi cenowo?

> Pozdrawiam

Byłeś tutaj ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz przedłużyć homologację na butlę LPG o maksymalnie 10 lat. Polega to na tym, że jedziesz do zakładu, który wymontowywuje butlę, przyjeżdża inspektor, sprawdza ją i wydaje homologację na następne lata. Maksymalnie butla może być użytkowana 20 lat od daty produkcji. Inspektor może wydać homologację np. na 2 lata - zależy to od jego humoru i w jakim stanie jest butla. Koszt legalizacji to 300 zł. Jak cena nowej butli oscyluje w granicach tej kwoty to szkoda zachodu. Warto wtedy wstawić nową.

Ja u siebie w Leonie legalizowałem ponieważ instalację miałem belgijską i przy wymianie butli musiał bym też wymienić wielozawór i zawór tankowania.

Do GZWM nie masz co pisać oni się tym nie zajmują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.