Skocz do zawartości

Nissan Primera dci- opinie


Sebbeks

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na oku takiego Nissana z 2005 roku z silnikiem 1,9dci 120KM. Wiem, że ten silnik pochodzi z Renault. Jakie są typowe bolączki tego samochodu, na co zwrócić uwagę przy kupnie tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam na oku takiego Nissana z 2005 roku z silnikiem 1,9dci 120KM. Wiem, że ten silnik pochodzi z

> Renault. Jakie są typowe bolączki tego samochodu, na co zwrócić uwagę przy kupnie tego modelu?

Znasz historie tego auta?

Warto by wiedziec co ile byl zmieniany olej... Producent zalecal wymiane co 30kkm, a to niekoniecznie dobrze wplywalo na panewki i turbo...

Tak przynajmniej pisza w internecie.

Jezdzilem taka Primera przez 2 lata, obecnie ma 250kkm i jezdzi nia ojciec.

Ogolnie nic wielkiego sie nie dzialook.gif

Warto wymieniac rozrzad co 90-100kkm zamiast 120, bo moze nie dotrzymac. Sam rozrzad jest taniok.gif

Auto pali zaskakujaco malo, srednia z 30kkm mialem na poziomie 6/100.

Duze i dobrze wyposazone auto za dobre pieniadze!

Podstawa to znalezc zadbany egzemplarz grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Historia znana. Samochód krajowy i obecnie ma 109kkm najechane. Tylko z błotnikiem coś miała

> robione w przeszłości.

Przejedz sie i zobacz czy Ci pasujeok.gif

Pewnie rozrzad bedzie niedlugo do zrobienia...

Przyjrzyj sie tez przekladni bo na forum ludzie mieli z nia problemy... Potrafila cieknac, u mnie bylo troche zapocona, ale plynu nie ubywalo.

Ja u siebie wymienialem EGR, koszt ok 500PLN, wiec znosnie jak na diesla...

Auto jest troche malo zwrotne, wiec jak masz zamiar jezdzic po miescie to miej to na uwadze.

Ceny gratow sprawdz sobie na necie, zebys nie byl zaskoczony ewentualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam na oku takiego Nissana z 2005 roku z silnikiem 1,9dci 120KM. Wiem, że ten silnik pochodzi z

> Renault. Jakie są typowe bolączki tego samochodu, na co zwrócić uwagę przy kupnie tego modelu?

Ojciec ma Lagune z 2005 roku 1.9 dCi 110 KM. Moje średnie spalanie to około 7,2 l w lecie i 8 l w zimie. W tym momencie na liczniku jest coś 165 000 km. Zaraz po kupnie padł siłownik sprzęgła, poza tym całkowicie bezawaryjna wink.gif Te 110 KM szału nie robią, ale też zawalidrogą nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam na oku takiego Nissana z 2005 roku z silnikiem 1,9dci 120KM. Wiem, że ten silnik pochodzi z

> Renault. Jakie są typowe bolączki tego samochodu, na co zwrócić uwagę przy kupnie tego modelu?

O ile myślę o takim modelu o jaki pytasz, to mój bdb znajomy z serwisu Renault skwitował onegdaj mój pomysł nabycia takiego nissana, krótkim .... poje....o Cię...., ponoć gniot i nic więcej, a z pewnością to nie ten niezawodny Nissan którego prawdopodobnie oczekujesz kierując się opinią o prawdziwych Nissanach nie we współpracy z Renault.

Poczytaj w necie opinie użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.