Skocz do zawartości

Scenic II 1,6 - ogrzewanie/nagrzewnica


Seban_I

Rekomendowane odpowiedzi

Słabo grzeje niestety i obawiam się, ze to może być już nagrzewnica (rok 2003). Dlatego chciałem wstępnie spytać Szanowną Userię:

-po rozgrzaniu silnika (1,6 16v benz) temp utrzymuje się tak na 3 lub 4 kreskach - to normalne, czy za mało (termostat?)

-czy jest duzo ceregieli z wymiana nagrzewnicy? Jakie sa ewentualnie koszty>

Klimatyzacja manualna w samochodzie. Sterowanie temp i kierunkami działa, ciepłe powietrze leci, ale tylko ciepłe...

Nigdzie nie mogłem znaleźć nic o nagrzewnicy. Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie meg 2 1.6 temp po rozgrzaniu silnika stoi zawsze tak jak na zdjęciu:

megane_rs013.JPG

Proponuję sprawdzić poziom płynu chłodniczego/odpowietrzyć układ. Później sprawdzić, czy płyn chłodniczy się nie zbiera gdzieś w kabinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też utrzymuje 4 kreski temperatury cieczy chłodzącej, ale powietrze z nawiewów jest optymalnie ciepłe. Samochód szybko się nagrzewa i ładnie trzyma temperaturę. Tylko ja mam climatronica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie powinno być 5 kresek. jeśli nie masz włączonego ogrzewania podczas rozgrzewania silnika, to 3 kreski jest za mało.

jeśli masz włączone ogrzewanie, to silnik długo się nagrzewa.

IMHO do wymiany termostat - łatwo go sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w zasadzie powinno być 5 kresek. jeśli nie masz włączonego ogrzewania podczas rozgrzewania silnika,

> to 3 kreski jest za mało.

> jeśli masz włączone ogrzewanie, to silnik długo się nagrzewa.

> IMHO do wymiany termostat - łatwo go sprawdzić.

No właśnie te 4 kreski to osiąga tylko w porywach i to po dłuższej jeździe. Sprawdzałem jeszcze poziom płynu chłodniczego i temp węży do chłodnicy - wszystko wydaje się OK. Może faktycznie termostat hmm.gif

W sumie łatwiej go na początek wymienić niż się grzebać z nagrzewnicą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najprościej sprawdzić termostat - odpal ZIMNY silnik i po paru minutach sprawdź górny wąż do

> chłodnicy. jak jest ciepły, to uszkodzony jest termostat.

OK, dzięki, przetestuję ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Termostat wymieniony, ogrzewanie działa znacznie lepiej, silnik nagrzewa sie szybciej i do wyższej (prawidłowej) temperatury roboczej ok.gif

Dzienx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Termostat wymieniony, ogrzewanie działa znacznie lepiej, silnik nagrzewa sie szybciej i do wyższej

> (prawidłowej) temperatury roboczej

> Dzienx

Zapytam z ciekawości gdzie jest termostat w 1,6 16V ( pod rozrządem Jak w niektórych hoplach czy w miejscu dostępnym bez demontażu połowy silnika?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapytam z ciekawości gdzie jest termostat w 1,6 16V ( pod rozrządem Jak w niektórych hoplach czy w

> miejscu dostępnym bez demontażu połowy silnika?)

dostepny bez problemu, jest z prawej strony bloku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.