Skocz do zawartości

Zamontowanie głośników w drzwi przesuwane


MarcG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam vana hondę odyssey i problem z głośnikami. Radio wymieniłem z amerykańskiego na KW-XR811, głośniki zostały fabryczne 2*2 z przodu i 2*1 z tyłu w III rzędzie. No i jest problem bo ludzie w II rzędzie narzekają, że nic nie słyszą. Chciałbym zamontować jeszcze głośniki w II rzędzie ale tam są drzwi przesuwane i druga sprawa jak to podłaczyć do tego co jest w samochodzie żeby jakos to w miarę równo grało ? Może ktoś ma doświadczenie w tym temacie ? Pewnie jakaś wiązka do tych drzwi idzie bo są elektrycznie przesuwane i są szyby elektryczne.

Może mamy kogos w okolicach Warszawy co by się tym zajął w jakiś ludzkich cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, że jest to do zrobienia

> Kolega Rapid pracujący w www.barieradzwięku.pl

dzięki jak będę bliżej to podjadę. Oglądałem ostatnio te drzwi jakoś mocno cienkie wyglądają zlosnik.gif będzie ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy dopasować płytki głośnik i będzie grało

> Wtedy jedynie kwestia pieniężna powstrzymuje Cię przed realizacją.

a jakie to są koszty tak na oko bo kompletnie nie mam pojęcia jak sie cenią fachowcy od audio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Mam vana hondę odyssey i problem z głośnikami. Radio wymieniłem z amerykańskiego na KW-XR811,

> głośniki zostały fabryczne 2*2 z przodu i 2*1 z tyłu w III rzędzie. No i jest problem bo

> ludzie w II rzędzie narzekają, że nic nie słyszą. Chciałbym zamontować jeszcze głośniki w II

> rzędzie ale tam są drzwi przesuwane i druga sprawa jak to podłaczyć do tego co jest w

> samochodzie żeby jakos to w miarę równo grało ? Może ktoś ma doświadczenie w tym temacie ?

> Pewnie jakaś wiązka do tych drzwi idzie bo są elektrycznie przesuwane i są szyby elektryczne.

> Może mamy kogos w okolicach Warszawy co by się tym zajął w jakiś ludzkich cenach.

takie złącze na drzwi będzie potrzebne i bez prolbemu zadziała - parę razy robiłem w T5 ok.gif

żadne cuda wianki wink.gif

w fabrycznej instalacji zazwyczaj nie ma już miejsca na 2 extra piny frown.gif

813742f8f2fd5a8e825e83805f23c0ce.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> takie złącze na drzwi będzie potrzebne i bez prolbemu zadziała - parę razy robiłem w T5

> żadne cuda wianki

> w fabrycznej instalacji zazwyczaj nie ma już miejsca na 2 extra piny

o fajnie, to mówisz, że jak drzwi są otwarte to nie ma w nich prądu ? Muszę dzisiaj to obejrzeć, czy szyby działają przy otwartych drzwiach. Z tego co kiedys pamietam to do grand voyagera szła jakas listwa chyba z kablami.

A jak to się podłącza do radia ? Jakas zwrotnica i po tył czy coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o fajnie, to mówisz, że jak drzwi są otwarte to nie ma w nich prądu ? Muszę dzisiaj to obejrzeć,

> czy szyby działają przy otwartych drzwiach. Z tego co kiedys pamietam to do grand voyagera

> szła jakas listwa chyba z kablami.

> A jak to się podłącza do radia ? Jakas zwrotnica i po tył czy coś innego ?

bez zdolnosci manulanych i obeznania w tematce CA radziłbym sie za to nie zabierać wink.gif

a podłączyć mozna jak się tylko chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bez zdolnosci manulanych i obeznania w tematce CA radziłbym sie za to nie zabierać

> a podłączyć mozna jak się tylko chce

nie zabieram się z robote tylko chce wiedzieć z grubsza co tam jest potrzebne. Nie chcę żeby mnie fachowcy okoliczni naciągnęli na remont całego samochodu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie zabieram się z robote tylko chce wiedzieć z grubsza co tam jest potrzebne. Nie chcę żeby mnie

> fachowcy okoliczni naciągnęli na remont całego samochodu

no to do rzeczy smile.gif

najpierw trzeba ustalić jak jest z wiązką - czy jest opcja dołożyć 2 piny do istniejącej ew użyć jakichś nadprogramowych pinów (czasem są wiązki pełne niewykorzystane)

następnie jak nie mamy możliwości podpiecia się do instniejącej instalacji - dajemy taką jak we wcześniejszym wpisie ...

następnie trzeba zdjąc tapicerke i zobaczyć gdzie/czy w ogóle jest jakieś sensowne miejsce na głośnik

nooo jak jest to zaczynamy działać - operacja zawyczaj pracochłonna i kosztowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.