Skocz do zawartości

podsumowanie insignia pierwszy rok 2,0 CDTI 160KM


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

W trakcie testu zużyto 1 247,00 litrów paliwa, o łącznej wartości 6 558,07PLN.

Poniesiono również inne wydatki związane z eksploatacją auta w kwocie 11 193,92PLN.

Auto podczas testu przejechało 18 272km.

Wyliczenia •Spalanie na 100km: 6.80 l.

•Koszt przejechania 1 km, biorąc pod uwagę tylko paliwo: 0.41 PLN

•Koszt przejechania 1 km, biorąc pod uwagę wszystkie koszty: 1.05 PLN

•Dzienny koszt utrzymania (paliwo + inne wydatki): 49,31 PLN

•Miesięczny koszt utrzymania (paliwo + inne wydatki): 1 479,33 PLN

przeglad po roku ekspolatacji (jak pisalem wczesniej olej wyskoczyl do wymiany w grudniu przy ok 14500km- wtedy ok 280zl)

OT po 1 rku=288zł wliczony przeglad lakieru z wpisem

filtr kabinowy 105zł

wymiana filtra paliwa na moje wyraźne życznie 103+53 robocizna

odgrzybianie klimy 33+83 robocizna

wykupienie gwarnajci mobilnosci opla 64zł

OCACNNW itp drugi rok autka w PZU poznoszone wszystkie udzialy ok 3600

Moje wrażenie po Konocarze (teoretycznie najbardziej kompetentny ASO opla w 3 citi; jak na razie w grubszych sprawch potwierdzam są lepsi od lokalnej konkurencji typu motorcentrum czy haller)

Panom się chyba zapomniało odpowietrzyć układ po wymianie filtra paliwa-auto ma problemy z odpaleniem od przekręcenia jak paliło wcześniej-niby ma się samo zrobić w ciągu dwóch trzech dni

ubezpieczenia przez maila, wygodnie itp ale jakieś ale musi być....

Auto "umyte" mniej więcej tak jak mój synek to robi w ogródki- pełno smug-mogłoby być lepiej

Generalnie i tak uważam, że są lepsi na tle konkurencji lokalnej ale do spodziewanego przez mnie ideału jeszcze trochę brakuje....Czego: uśmiech, proszę dziękuję, (Pani w kasie jakby obrażona, ze przyszedłem płacić)... przy składaniu zleceń Pan z którym nie rozmawiam wtrąca się, "że jakby co to Pan i tak Ci napisze" (dałem się juz zapamiętać, że wszystko mam i ma być na piśmie).... a i "upierdiwy" jestem i wymagam tego za co płacę w 100%

Skasowali mi np teraz przegląd olejowy (olej był wymieniany w grudniu aktualne wskazanie było 80%-jak robili przegląd [bez wymiany oleju teraz] to skasowali i jest 100% - pytam kto zapłaci za naprawe turbosprężarki bo pojeździ aktualnie 20% więcej na starym oleju niż powinna? itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W trakcie testu zużyto 1 247,00 litrów paliwa, o łącznej wartości 6 558,07PLN.

> Poniesiono również inne wydatki związane z eksploatacją auta w kwocie 11 193,92PLN.

Sporo.

Auto na gwarancji, więc co tyle kosztowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak dla mnie to

Auto sporo warte, to i za ubezpieczenie trzeba wybulić.

Kółka też pewnie niezgorsze, więc zimówki trochę muszą kosztować.

Taki urok nowego auta klasy średniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto sporo warte, to i za ubezpieczenie trzeba wybulić.

> Kółka też pewnie niezgorsze, więc zimówki trochę muszą kosztować.

> Taki urok nowego auta klasy średniej.

Wiem o tym, choć się o tym szybko zapomina. Zafira moja w 2001 kosztowała 140.000 i koszty na początku chyba były jeszcze większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie niezłe. A ogólnie jak oceniasz auto ? Zadowolony jesteś z wyboru ?

Ja przejechałem Insignią z tym motorem trochę km, ale kombi i z ASB. Szczerze byłem rozczarowany ociężałością sprzętu, ale to pewnie wynikało raz z dużej masy, dwa z przestarzałej technologicznie ASB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.