Skocz do zawartości

Lozysko kola


MaRo2k

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sprawdzić ktore uwalone ?

metoda na zakrety jakos nie zdala egzaminu...

Przy jezdzie na wprost slychac delikatny szum, nasila sie na lukach w lewo(czyli prawa strona sie dociaza - co by wynikalo ze prawe lozysko do dupy) a na lukach w lewo cichnie...

Idac tym tropem wymienilem lozysko w prawym przednim kole po wymianie to samo... .

Lozysko zostalo poprawnie przeprasowane oraz wszystko jest prawidlowo poskrecane.

Tylne tez jest nowe, wymieniane pol roku temu sprawdzalem... kreci sie cicho i bez oporow

Jakis inny sposob na sprawdzenie lozysk ? dodam ze luzy sprawdzalem i zadnych nie zauwazylem.

We wszystkich oponach to samo cisnienie, opony jezdza dopiero 2 sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjmiesz zwrotnicę i będziesz miał ją na stole, od razu zobaczysz które łożysko jest zużyte, w Twoim wypadku, pewnie przednie lewe okaże się "na stole", że szumi. Mi analogicznie szumiało, zmieniłem prawe, ale podczas wymiany miałem mieszane uczucia bo wydawało się dobre. Efekt żaden, może lekki. Wyjąłem lewą zwrotnicę i wtedy już wiedziałem, że to lewe łożysko było główną przyczyną szumów. wink.gif Czasami, jak są już bardzo mocno zużyte to czuć luz na podnośniku, albo szum podczas kręcenia przy zdjętych klockach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak sprawdzić ktore uwalone ?

W znajomym warsztacie podnoszą samochód na podnośniku łapowym, silnikiem rozkręcają koła do prędkości 80-100 km, wyrzucają bieg na luz, gaszą silnik i słuchają wybiegujących się kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie robię przeglądy mają takie sprytne urządzenie, coś podobnego do cykliniarki. Jak samochód jest na podnośniku to przystawia je do koło i rozpędza i słychać czy łożysko nie domaga wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem odpowiedzi, ale powiem Tobie z własnego doświadczenia - łożyska wymienia się parami - bo po przejechaniu kilku kkm - te drugie niewymienione też padnie.

Do tego warto zakupić jakieś konkretne łożyska, a nie badziew, który się rozleci po około 20kkm 270751858-jezyk.gif(przerabiałem na własnym przypadku). zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tam gdzie robię przeglądy mają takie sprytne urządzenie, coś podobnego do cykliniarki. Jak samochód

> jest na podnośniku to przystawia je do koło i rozpędza i słychać czy łożysko nie domaga

To pewnie wyważarka do kół na pojeździe, tylko w innym zastosowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do tego warto zakupić jakieś konkretne łożyska, a nie badziew, który się rozleci po około 20kkm

> (przerabiałem na własnym przypadku).

I słysząc takie informacje wymiękam. Mam na budziku 270 tkm i oryginalne łożyska przednie i tylne, nawet w tylnych smar nie był uzupełniany. Jak słyszę o łożyskach wytrzymujących 20 tkm, a wiem że takie są, to strach bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To pewnie wyważarka do kół na pojeździe, tylko w innym zastosowaniu.

kiedyś na SKP musiało być urządzenia do rozpędzania uniesionych kół pojazdu. W jakim celu to do końca nie wiem, ale na części stacji dalej mają to urządzenie.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i git. robisz sam czy warsztat? może jakaś fotorelacja i manual na FU?

> trzeba ożywić ten klub

bede ze znajomym robic bo ja nie mam narzedzi zeby same lozysko przeprasowac... moze jakas fotorelacja bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz o klockach hamulcowych, które nie wytrzymały 800 km, lub o ASO, które zmieniało łożyska i przy okazji rozpieprzyło piastę i zacisk mad.gif i oczywiście spuszcza sie klienta na drzewo.

W Łomży, jak mnie wiedzieli w ASO, to sie wszyscy chowali, bo "przyszedł klient i będzie zadawał trudne pytania, lub potrzebował części, której nie mamy, lub gówno wiemy na jej temat" 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Pany bo OZU niedaleko i trzeba jakieś Uno poskładać zlosnik2.gif

Jakie łożyska na przód kupić? Uno robione dla siebie, ma jeździć i się nie psuć. SKF? W/w Optimal? Może jakiś link do sprawdzonego sprzedawcy z Allegro? 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra Pany bo OZU niedaleko i trzeba jakieś Uno poskładać

> Jakie łożyska na przód kupić? Uno robione dla siebie, ma jeździć i się nie psuć. SKF? W/w Optimal?

> Może jakiś link do sprawdzonego sprzedawcy z Allegro?

wlozylbym skf albo polskie flt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra Pany bo OZU niedaleko i trzeba jakieś Uno poskładać

> Jakie łożyska na przód kupić? Uno robione dla siebie, ma jeździć i się nie psuć. SKF? W/w Optimal?

> Może jakiś link do sprawdzonego sprzedawcy z Allegro?

SKF albo FAG. Do siebie włożyłem FAG. Cena obu podobna. Optimala raczej nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.