Skocz do zawartości

Montaż LPG, a termin przeglądu


aviator

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam,

> Czy po montażu LPG trzeba jechać do stacji kontroli na przegląd do dowodu, mimo że ma się aktualny?

Nie, nie ma takiej potrzeby. Przy montażu otrzymujesz papiery, które potwierdzają prawidłowy montaż przez uprawniony warsztat i to wystarcza aby otrzymać w WK wpis o przystosowaniu do LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> warto dodać jeszcze przy okazji że jeśli montujesz w nowym samochodzie po wyjeździe z salonu to

> wtedy nie obowiązuje Cię przegląd po 3 i 2 latach a co roku od pierwszego roku użytkowania:)

tzn jeśli zamontuję LPG w salonie gdzie kupuję auto (w momencie zakupu instalacja jest) to pierwszy przegląd robię dopiero po 3 latach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> warto dodać jeszcze przy okazji że jeśli montujesz w nowym samochodzie po wyjeździe z salonu to

> wtedy nie obowiązuje Cię przegląd po 3 i 2 latach a co roku od pierwszego roku użytkowania:)

ja dodam, że w teorii zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tzn jeśli zamontuję LPG w salonie gdzie kupuję auto (w momencie zakupu instalacja jest) to pierwszy

> przegląd robię dopiero po 3 latach?

Nie, po roku wg przepisów, aaaaleeee w WK nikt nie zmienia daty przeglądu i jesteś wolny zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, po roku wg przepisów, aaaaleeee w WK nikt nie zmienia daty przeglądu i jesteś wolny

A jak będzie wypadek i ubezpieczyciel zapyta, czy auto ma aktualny przegląd to co wtedy? Nawet z polisy OC może nie wypłacić bo auto nie doposzczone do ruchu. Ja rozumiem oszczędzać na aucie na zasadzie sprzęgło firmy X lub Y, olej taki a siaki, ale 160 zł raz w roku na przeglądzie ryzykując, że ubezpieczyciel wypnie pupę, albo co dociekliwszy policjant wezwie lawetę. To już nie oszczędzanie, to już dziadowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, po roku wg przepisów, aaaaleeee w WK nikt nie zmienia daty przeglądu i jesteś wolny

mówisz, że skoro mam wpis "bezterminowo" w DR motoroweru, to pomimo zmiany przepisów on jest dalej ważny?

Oooodważna teza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak będzie wypadek i ubezpieczyciel zapyta, czy auto ma aktualny przegląd to co wtedy? Nawet z

> polisy OC może nie wypłacić bo auto nie doposzczone do ruchu. Ja rozumiem oszczędzać na aucie

> na zasadzie sprzęgło firmy X lub Y, olej taki a siaki, ale 160 zł raz w roku na przeglądzie

> ryzykując, że ubezpieczyciel wypnie pupę, albo co dociekliwszy policjant wezwie lawetę. To już

> nie oszczędzanie, to już dziadowanie.

Jakiekolwiek potwierdzenie w prawie swej odważnej tezy masz?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.