Skocz do zawartości

cancheck Punto Classic


CCinek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z sąsiedniego kącika.

Ciotka zakupiła sobie do swojego P2 FL (2009r) radyjko na płyty (był kaseciak). Po podpięciu go do auta wyświetla się komunikat CANCHECK. Znalazłem temat że należy podciągnąć jakieś 2 przewody od zegarów i podpiąć do radia. Czy wszystkie P2 FL mają sieć CAN no i czy mogę coś uszkodzić podpinając te 2 dodatkowe przewody ??

Zakupione zostało to radio i teraz już sam nie wiem czy jest to radio do P2 czy P2 FL no czy podpięcie do CAN-a coś da??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... Zakupione zostało to radio i teraz już sam nie wiem czy jest to radio do P2 czy P2 FL ...

Mam P2 - nie FL i mam inne radio CD bez mp3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam z sąsiedniego kącika.

> Ciotka zakupiła sobie do swojego P2 FL (2009r) radyjko na płyty (był kaseciak).

fabryczny czy byle jaki?

bo jak był fabryczny, to CANa masz w kostce i po podpięciu radia (które nie ma zdjętej blokady CAN) powinno hulać po wpisaniu kodu

Jak nie było fabrycznego kaseciaka, to nie masz sieci CAN w kostce, można ją wziąć z licznika.

Jeżeli był kaseciak fabryczny a w nowym radiu została zdjęta blokada CAN, to o ile dobrze pamiętam, a głowy za to nie dam, trzeba odłączyć sieć CAN od kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fabryczny czy byle jaki?

> bo jak był fabryczny, to CANa masz w kostce i po podpięciu radia (które nie ma zdjętej blokady CAN)

> powinno hulać po wpisaniu kodu

> Jak nie było fabrycznego kaseciaka, to nie masz sieci CAN w kostce, można ją wziąć z licznika.

> Jeżeli był kaseciak fabryczny a w nowym radiu została zdjęta blokada CAN, to o ile dobrze pamiętam,

> a głowy za to nie dam, trzeba odłączyć sieć CAN od kostki.

W aucie było takie radio takie jak to Chodzi mi o to, że w samochodzie jest tylko jedna kostka do radia (standardowa podwójna ISO gdzie w jednej części jest zasilamie a w drugiej głośniki).

Zastanawia mnie tylko to, że na schematach do fabrycznego radia które udało mi się znaleźć jest pokazane że CAN znajduje się w 3 górnej kostce a ja tej kostki nie mam wogóle w instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio do którego dałeś linka było montowane zarówno w PII jak i PII FL, i nie są ze sobą zamienne. Koniec kropka.

Ale, znajdź magika w okolicy, który zdejmie Can z radia i będzie OK.

Wariant który pokazałeś, wygląda na fabryczne radio, ale bez sprawdzenia numeru seryjnego, nie dowiesz się, do jakiego auta podchodzi.

Może być tak, że ktoś kupił za 30zł radio fabryczne bez Cana i kodu i wsadził.

Mam radio z PIIFL CD z MP3, mam podpięty Can w kostkach i nic temu nie przeszkadza, żeby radyjko działało. Z radia zdjęty code i CAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W aucie było takie radio takie jak to

słowo klucz: CZY BYŁO FABRYCZNIE TAKIE ZAMONTOWANE czy nie, bo to co pokazałes nie jest radiem od FL'a tylko od mk2, a w FL'u było takie: jakiś tekst

> Chodzi mi o to, że w samochodzie jest tylko jedna kostka do

> radia (standardowa podwójna ISO gdzie w jednej części jest zasilanie a w drugiej głośniki).

jak znajde to Ci wrzuce w której kostce jest CAN, ale IMHO trzeba ustalić to co wyżej napisałem - czy tamto radio było FABRYCZNIE ZAMONTOWANE czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> słowo klucz: CZY BYŁO FABRYCZNIE TAKIE ZAMONTOWANE czy nie, bo to co pokazałes nie jest radiem od

> FL'a tylko od mk2, a w FL'u było takie: jakiś tekst

> jak znajde to Ci wrzuce w której kostce jest CAN, ale IMHO trzeba ustalić to co wyżej napisałem -

> czy tamto radio było FABRYCZNIE ZAMONTOWANE czy nie

Samochód został zakupiony jakiś rok wstecz więc ciężko będzie ustalić czy wyjechało z tym radiem z fabryki. Ale odnoszę wrażenie, że auto wyjechało z fabryki bez radia i ktoś je dołożył później.

Teraz zostało mi tylko zdjęcie CAN-a z radia. No chyba, że wystarczy podciągnąć te dwa przewody do magistrali CAN. Sam już nie wiem oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samochód został zakupiony jakiś rok wstecz więc ciężko będzie ustalić czy wyjechało z tym radiem z

> fabryki. Ale odnoszę wrażenie, że auto wyjechało z fabryki bez radia i ktoś je dołożył

> później.

> Teraz zostało mi tylko zdjęcie CAN-a z radia. No chyba, że wystarczy podciągnąć te dwa przewody do

> magistrali CAN. Sam już nie wiem

powinno wystarczyć podciągniecie tych 2 przewodów z licznika. Możesz to zrobić sam więc wyjdzie bez kosztów, a zdjęcie CAN'a z radia będzie Cię kosztowało 50-100 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam z sąsiedniego kącika.

> Ciotka zakupiła sobie do swojego P2 FL (2009r) radyjko na płyty (był kaseciak). Po podpięciu go do

> auta wyświetla się komunikat CANCHECK. Znalazłem temat że należy podciągnąć jakieś 2 przewody

> od zegarów i podpiąć do radia. Czy wszystkie P2 FL mają sieć CAN no i czy mogę coś uszkodzić

> podpinając te 2 dodatkowe przewody ??

> Zakupione zostało to radio i teraz już sam nie wiem czy jest to radio do P2 czy P2 FL no czy

> podpięcie do CAN-a coś da??

podeslij to radio to wyłacze tega CAN-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.