Skocz do zawartości

Odma silnika


cacus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam chyba mały problem ze szczelnością odmy, czy też tej puszki do której dochodzą posczególne węże odmy. Pucha jest mocno zaolejona aż do takiego stopnia, że rozrusznik również jest w mazi olejowej passed_out.gif

Mam niewielkie ubytki oleju - podejrzewam, że to właśnie jest powodem.

Nie wiem, czy na zdjęciu to dobrze widać:

odma_olej.jpg

Czy ktoś z Was miał podobny przypadek u siebie, jak do tego się zabrać..??

Myślę o pojechaniu na myjnię ręczną i umyciu tego miejsca, bo może łatwiej będzie zlokalizować nieszczelność, czy tylko nie zaszkodzi to rozrusznikowi, alternatorowi, czy innemu osprzętowi silnika?

ps.

od 2k RPM przy przyspieszaniu słychać w środku charakterystyczny świat turbiny, czy nieszczelność odmy może to powodować? Czy może ten dźwięk w Cromie to TTTM??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do świstu turbiny to rzecz normalna, że ją słychać jak zaczyna pracować. Był to pierwszy element po odbiorze z salonu nad którym się zastanawiałem co to za świst słychać. Wytłumaczono mi że to turbina pracuje i dźwięk jak najbardziej normalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam chyba mały problem ze szczelnością odmy, czy też tej puszki do której dochodzą posczególne węże

> odmy. Pucha jest mocno zaolejona aż do takiego stopnia, że rozrusznik również jest w mazi

> olejowej

> Mam niewielkie ubytki oleju - podejrzewam, że to właśnie jest powodem.

> Nie wiem, czy na zdjęciu to dobrze widać:

> Czy ktoś z Was miał podobny przypadek u siebie, jak do tego się zabrać..??

> Myślę o pojechaniu na myjnię ręczną i umyciu tego miejsca, bo może łatwiej będzie zlokalizować

> nieszczelność, czy tylko nie zaszkodzi to rozrusznikowi, alternatorowi, czy innemu osprzętowi

> silnika?

> ps.

> od 2k RPM przy przyspieszaniu słychać w środku charakterystyczny świat turbiny, czy nieszczelność

> odmy może to powodować? Czy może ten dźwięk w Cromie to TTTM??

Poszukaj na forum Vectry C - temat dobrze znany i dokładnie przewałkowany. Są jakieś problemy z drożnością separatora oleju. Problem można pośrednio rozwiązać stosując niektóre płukanki lub stosując dodatkowy filtr.

Co do świstu turbiny to jest różnie. W Stilo zawsze było ją wyraźnie słychać i wyraźnie było widać drobne wycieki na węzach, dożyła 220 tysięcy, w Cromie jeszcze nigdy jej nie słyszałem i też ma się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poszukaj na forum Vectry C - temat dobrze znany i dokładnie przewałkowany. Są jakieś problemy z

> drożnością separatora oleju. Problem można pośrednio rozwiązać stosując niektóre płukanki lub

> stosując dodatkowy filtr.

> Co do świstu turbiny to jest różnie. W Stilo zawsze było ją wyraźnie słychać i wyraźnie było widać

> drobne wycieki na węzach, dożyła 220 tysięcy, w Cromie jeszcze nigdy jej nie słyszałem i też

> ma się dobrze.

Moja turbina śwista jak oszalała, zwłaszcza na zimno. Póki co pracuje ok, trzyma ciśnienie, nie puszcza oleju. Ponoć TTTM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja turbina śwista jak oszalała, zwłaszcza na zimno. Póki co pracuje ok, trzyma ciśnienie, nie

> puszcza oleju. Ponoć TTTM.

Lekki świst to i ja czasami słyszę .... ale nawet przy otwartym oknie nie jest to świst specjalnie słyszalny...

Ty masz wirusa więc ładujesz większe ciśnienie.... zapewne 1,36 Bar więc i świst będzie większy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam chyba mały problem ze szczelnością

Zlokalizować uszkodzenie i uszczelnić....

> Czy ktoś z Was miał podobny przypadek u siebie, jak do tego się zabrać..??

Ja nie

> Myślę o pojechaniu na myjnię ręczną i umyciu tego miejsca, bo może łatwiej będzie zlokalizować

> nieszczelność, czy tylko nie zaszkodzi to rozrusznikowi, alternatorowi, czy innemu osprzętowi

> silnika?

Uważaj - na ręcznych myjniach jest zakaz mycia silnika .... radzę kupić srodek do mycia silnika np firmy K2 i spryskać to miejsce obficie a następnie lekko spłukać wodą... z naciskiem na lekko !!!!

> ps.

> od 2k RPM przy przyspieszaniu słychać w środku charakterystyczny świat turbiny, czy nieszczelność

> odmy może to powodować? Czy może ten dźwięk w Cromie to TTTM??

Odma jest doprowadzana przed łopaty turbiny więc raczej nie powinno choć jak masz dużą dziurę to zamiast ciągnąć powietrze przez filtr i przepływkę będzie ciągnąc lewe powietrze a to by znaczyło że masz zamulone auto - brak mocy.... i wtedy faktycznie może mocniej świstać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lekki świst to i ja czasami słyszę .... ale nawet przy otwartym oknie nie jest to świst specjalnie

> słyszalny...

> Ty masz wirusa więc ładujesz większe ciśnienie.... zapewne 1,36 Bar więc i świst będzie większy...

O ile pamiętam 1,5 Bara grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam mam chyba podobny problem , czy mógłbyś opisać jak to rozwiązałeś .

Czy świst ustał w jakiejś części , wydaje mi się że moc ma odpowiednią tyko rura pod maską po lewej stronie jest mocno zaolejona frown.gif i świst jakiś głośny w porównaniu do Stilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam mam chyba podobny problem , czy mógłbyś opisać jak to rozwiązałeś .

> Czy świst ustał w jakiejś części , wydaje mi się że moc ma odpowiednią tyko rura pod maską po lewej

> stronie jest mocno zaolejona i świst jakiś głośny w porównaniu do Stilo

Ceramizer, Ceratec, PantherP52, Xado - wszystkie te środki rozwiązują problemy tego typu, jak bedziesz zainteresowany to zapraszam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.