Skocz do zawartości

czy belka od bravo podpasuje do multipli...??


KRROL

Rekomendowane odpowiedzi

Hejko ejko

Mam Multiplę i będę potrzebował wymienić samą tylną belkę, bez wahaczy.

Jako że bravo/brava/Multipla w 80% jadą na tych samych podzespołach, może się też uda z beleczką , jak myślicie??

Może Ktoś z Was pomoże i da radę jakoś sprawdzić w jakiś tajnych źródłach wiedzy smile.gif

poozdroffka piwo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie niezbyt pomoge ale do belki zawieszenia tyl do Marei pasuja tuleje ze Stilo. Bravo/Brava

> mialy inne tuleje niz Marea. Pewnie na to trzebaby zwrocic uwage przed montazem.

Hejko

Dzięki za wszelakie info smile.gif Siedze na Eperze, może uda się coś potwierdzić wink.gif Wcześniej jak sprawdzaliśmy czy podejda graty z FC20VT to wszystko się sprawdziło smile.gif Zobaczymy... smile.gif

........Niestety, wg EPERa nie da rady frown.gif

poozdroffka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hejko ejko

> Mam Multiplę i będę potrzebował wymienić samą tylną belkę, bez wahaczy.

> Jako że bravo/brava/Multipla w 80% jadą na tych samych podzespołach, może się też uda z beleczką ,

> jak myślicie??

> Może Ktoś z Was pomoże i da radę jakoś sprawdzić w jakiś tajnych źródłach wiedzy

> poozdroffka

A co się stało z oryginalną belką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co się stało z oryginalną belką?

Poprzedni właściciel coś przekombinował z miejscem od którego w razie czego odbija się odbój z wahacza. Zamiast oryginalnej tak jak by miseczki jest wspawany jakiś dziwny element w kształcie puszki wink.gif Teraz jak zjechałem trochę niżej to ten element jest za długi i mulpa osiadła na odboju frown.gif

Może się uda i zamiast kupowania innej belki, da radę przywrócić fabryczny stan wink.gif

poozdroffka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za wąska będzie, tj. za mały rozstaw kół. Poduszki do marei pasują z uno, czy tipo, tu pewnie też.

Uno? Tam jest zupełnie inna belka, nie wisi na 4-ch poduszkach, nie ma ramy pomocniczej jak w marei.

Punto - owszem, ma podobne rozwiązanie (tylko mniejsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uno? Tam jest zupełnie inna belka, nie wisi na 4-ch poduszkach, nie ma ramy pomocniczej jak w

> marei.

> Punto - owszem, ma podobne rozwiązanie (tylko mniejsze).

Dokładnie, to Tipo, sprawdziłem i teraz na allegro jest taka poduszka. Piszą, że do multipli też pasuje.

http://allegro.pl/poduszka-belki-tyl-fiat-bravo-tempra-tipo-nowa-i2193227843.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poprzedni właściciel coś przekombinował z miejscem od którego w razie czego odbija się odbój z

> wahacza. Zamiast oryginalnej tak jak by miseczki jest wspawany jakiś dziwny element w

> kształcie puszki

Tak czułem, że chodzi o odboje smile.gif

Jeśli jesteś zalogowany na www.multipla.fora.pl to opisałem tam kilka dni temu moją przeróbkę. Powycinałem resztki blach mocowania odboji i wstawiłem odboje od Ducato. Wysokość całkowita jest taka jak w oryginale, a jeśli potrzebujesz, to gumę można przyciąć.

Cena odboji to 40 zł/szt. Otwór mocujący jest już wykonany w belce i nic nie trzeba przerabiać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie, to Tipo, sprawdziłem i teraz na allegro jest taka poduszka. Piszą, że do multipli też

> pasuje.

> http://allegro.pl/poduszka-belki-tyl-fiat-bravo-tempra-tipo-nowa-i2193227843.html

I u mnie te poduszki "zmarły" a objawia się to tym, że jak zmieniam pas w koleinach to rzuca mnie do rowu a z powrotem nie mogę się wyrwać z nich spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hejko ejko

> Mam Multiplę i będę potrzebował wymienić samą tylną belkę, bez wahaczy.

> Jako że bravo/brava/Multipla w 80% jadą na tych samych podzespołach, może się też uda z beleczką ,

> jak myślicie??

> Może Ktoś z Was pomoże i da radę jakoś sprawdzić w jakiś tajnych źródłach wiedzy

> poozdroffka

Szczerze wątpię, Multipla będzie szersza od Bravo, wahacze takie same, ale sama belka chyba nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak czułem, że chodzi o odboje

> Jeśli jesteś zalogowany na www.multipla.fora.pl to opisałem tam kilka dni temu moją przeróbkę.

> Powycinałem resztki blach mocowania odboji i wstawiłem odboje od Ducato. Wysokość całkowita

> jest taka jak w oryginale, a jeśli potrzebujesz, to gumę można przyciąć.

> Cena odboji to 40 zł/szt. Otwór mocujący jest już wykonany w belce i nic nie trzeba przerabiać.

> Pozdrawiam

hejko

Nooo i superowo smile.gif Też zrobie podobnie smile.gif Myślałem że belki sa ciutke tańsze passed_out.gif

Może nie wrzuce aż takiego mega odboju, tylko dospawam po prostu mniejszą puchę z denkiem. Zrobię też fotki, bo u mnie fabryczne miejsce na odbój trochę inaczej wygląda wink.gif Ile wlosów na głowie, to tyle różnych wersji Multipli smile.gif

Z tej strony prezentuje sie OK a z drugiej nie aż tak fayowo hehe

mulpagwint3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hejko

> Nooo i superowo Też zrobie podobnie Myślałem że belki sa ciutke tańsze

> Może nie wrzuce aż takiego mega odboju, tylko dospawam po prostu mniejszą puchę z denkiem. Zrobię

> też fotki, bo u mnie fabryczne miejsce na odbój trochę inaczej wygląda Ile wlosów na głowie,

> to tyle różnych wersji Multipli

> Z tej strony prezentuje sie OK a z drugiej nie aż tak fayowo hehe

Proponuję pójść o krok dalej i zapodać belkę od dedry integrale, do tego wał, skrzynia i na mokrym kosisz wszystko grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hejko

> Nooo i superowo Też zrobie podobnie Myślałem że belki sa ciutke tańsze

> Może nie wrzuce aż takiego mega odboju, tylko dospawam po prostu mniejszą puchę z denkiem. Zrobię

> też fotki, bo u mnie fabryczne miejsce na odbój trochę inaczej wygląda Ile wlosów na głowie,

> to tyle różnych wersji Multipli

> Z tej strony prezentuje sie OK a z drugiej nie aż tak fayowo hehe

Moje rozwiązanie jest idealne do seryjnego zawiasu, średnica odboju jest taka sama jak średnica puszki pod odbój oryginalny.

Za 80 zł i godzinę roboty mam odboje które spełniają swoje zadanie.

Trzeba tylko kupić nakrętki M10x1.25.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proponuję pójść o krok dalej i zapodać belkę od dedry integrale, do tego wał, skrzynia i na mokrym

> kosisz wszystko

Hejko

Akurat to wszystko leży u nas w garażu bo za jakiś czas będzie w Punciaku MK1 śmigało smile.gif Tyle że jakoś mnie nie ciągnie do 4x4, nooo może jak by było bliżej 400KM a nie tak jak teraz bliżej 300KM wink.gif Ale raczej tak nie będzie bo to kupa kaski poCZebna by była smile.gif

poozdroffka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje rozwiązanie jest idealne do seryjnego zawiasu, średnica odboju jest taka sama jak średnica

> puszki pod odbój oryginalny.

> Za 80 zł i godzinę roboty mam odboje które spełniają swoje zadanie.

> Trzeba tylko kupić nakrętki M10x1.25.

> Pozdrawiam

No nie jak tak smile.gif Pomysł i wykonanie... fantastyczne claps.gif

Stare wytniemy, nowe wspawamy i bedzie cacy smile.gif

poozdroffka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.