Skocz do zawartości

Zamykanie Ceeda bez akumulatora ?


Rekomendowane odpowiedzi

Dotychczas nie musiałem robić takiej sztuki, kiedyś gdy żaróweczka w lusterku wypiła akumulator do dna to otworzyłem kluczem, sąsiad pożyczył prądu przez kable, pojechałem na wycieczkę i ponad dwa lata spokój.

Zastanawiam się, jak zamknąć auto, gdybym musiał zabrać baterię do domu w celu naładowania.

Próbowałem na wszelkie sposoby (ręcznie, na razie nie odłączałem baterii) - nie dało się.

Tylko tylna klapa byłaby zamknięta bo tam do otwierania jest elektryczny wyłącznik pod elastyczną osłoną a zamek otwiera elektromagnes - bez prądu nie otworzy się

Jeśli otworzę auto pilotem - (we wszystkich drzwiach zwolnią się blokady) potem wyjmę akumulator to drzwi kierowcy zamknę kluczem ale trzech pozostałych nie potrafię.

W instrukcji napisali aby "włożyć kluczyk w otwór i przekręcić w kierunku tyłu samochodu" i pokazali obrazek szpary z ryglami zamka w drzwiach - czort wie gdzie kluczyk włożyć i jak przekręcać bo u mnie zamek inaczej wygląda, niż na tym obrazku

Kto wie, jak zamknąć auto "unplugged" ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma klasycznych pipkow przy drzwiach. Czyli trzeba zrobić inaczej. Otwierasz maskę zamykasz drzwi kluczykiem i dopiero odlaczasz akumulator. Pózniej mozesz normalnie otworzyć drzwi kierowcy kluczykiem. W innym wypadku Assistance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu nie ma klasycznych pipkow przy drzwiach. Czyli trzeba zrobić inaczej. Otwierasz maskę zamykasz

> drzwi kluczykiem i dopiero odlaczasz akumulator. Pózniej mozesz normalnie otworzyć drzwi

> kierowcy kluczykiem. W innym wypadku Assistance.

Na ten pomysł dawno temu wpadłem, tylko trudny do wykonania gdy aku tak padnie. że nie będzie miał siły zamknąć drzwi.

Trzeba byłoby pożyczać akumulator.

Dodatkowo przy otwartej masce alarm sobie nieco potrąbi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na ten pomysł dawno temu wpadłem, tylko trudny do wykonania gdy aku tak padnie. że nie będzie miał

> siły zamknąć drzwi.

> Trzeba byłoby pożyczać akumulator.

> Dodatkowo przy otwartej masce alarm sobie nieco potrąbi.

Jak zamkniesz kluczykiem to nie potrabi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muszę sprawdzić, czy jest czujnik otwartej maski bo może tylko miałem halucynacje.

To wyłącz syrene alarm qx dokładny w ASO nie zadziała po zamknięciu kluczykiem. Seryjny podłączony pod klakson nie jestem pewien bo nie Sprawdzalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To wyłącz syrene alarm qx dokładny w ASO nie zadziała po zamknięciu kluczykiem.

To po cholerę jest alarm, który nie wyje przy próbie włamania do zamkniętego auta?

Edit: w święta wolniej się myśli - zamknięty kluczykiem a nie guzikiem - nieaktywny alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Jak otworzyła drzwi, każde inne niż kierowcy to w "otworze" gdzie jest zamek jest kółeczko z

> otworem na kluczyk, przekrecasz o kilka stopni i zamykasz drzwi.

Nie widzę tam żadnego kółeczka , widok jest całkiem inny od obrazka w instrukcji, gdzie też nie widać kółeczka.

Może ktoś się zlituje, zrobi zdjęcie tego wynalazku i pokaże gdzie ten kluczyk wtykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie widzę tam żadnego kółeczka , widok jest całkiem inny od obrazka w

Na które drzwi patrzysz? Jest takie wglebienie, tak ze kluczyk delikatnie wchodzi na 2-3 mm.

Rozdział 3-10 jest to pokazane. Na pewno jest, tylko pewnie nie w drzwiach kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na które drzwi patrzysz? Jest takie wglebienie, tak ze kluczyk delikatnie wchodzi na 2-3 mm.

> Rozdział 3-10 jest to pokazane. Na pewno jest, tylko pewnie nie w drzwiach kierowcy.

Dokładnie oglądałem zamki we wszystkich drzwiach.

Może mam marną wyobraźnię ale nie widzę podobieństwa moich zamków do identycznych obrazków w oryginalnej szwedzkiej, także drukowanej polskiej i elektronicznej angielskiej (z ruskiej strony KIA) instrukcji.

Cholera wie, może we wrześniu 2007 w Żylinie montowali na szwedzki rynek inne zamki?

Dopóki nie zobaczę zdjęcia tej "dziurki" (ew. z dorysowaną strzałką) - nie uwierzę, że można to auto zamknąć "unplugged"..

Jak zdjęcie mnie przekona i uda mi się zamknąć drzwi - uroczyście wszystkich tutaj przeproszę za swoją ślepotę.

P.S. na moim parkingu nie ma żadnego innego Ceeda a spotykani po drodze kierowcy mogliby podejrzewać mnie o jakieś niecne zamiary, gdybym chciał im w zamkach pogrzebać. boje_sie.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

> Skoro Twój zamek/klamka wygląda inaczej niż w instrukcji, to sam wklej tu jego zdjęcie a my

> znajdziemy to kółko/szparę i dorysujemy strzałkę.... albo nie znajdziemy

Może po wakacjach.

A bateria - już wiem - 1620.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A bateria - już wiem - 1620.

Skąd się wzięło pytanie o bateryjkę - od dłuższego czasu przyciski na pilocie w kluczyku coraz kapryśniej działały.

Trzeba było mocno naciskać, próbować "niecentralnie" itp.

Podejrzewałem albo styki albo słabą baterię albo obie przyczyny razem.

Po powrocie z wczasów rozebrałem pilota - maleńki wkręt krzyżowy a potem paznokcie.

Ze środka wypadł cały moduł elektroniczny z bateryjką ukrytą pod klapką zatrzaśniętą czterema zaczepami.

Nie było łatwo otworzyć, ryzyko połamania zaczepów - w końcu uciąłem cztery paski z plastikowej karty, jednocześnie wcisnąłem pod zatrzaski i udało się.- w jednej części elektronika a w pokrywce bateryjka.

Napięcie na luzie 2.95V.

Zostawiłem chwilowo, nie mając zapasowej, podgiąłem tylko delikatnie sprężynki stykowe baterii.

Nie dobierałem się do przycisków.

Złożyłem do kupy - działa jak burza!

Na razie nie zmieniam bateryjki, czteroletni oryginał może być lepszy od jakiejś podróby.

Przekonamy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Jak otworzyła drzwi, każde inne niż kierowcy to w "otworze" gdzie jest zamek jest kółeczko z

> otworem na kluczyk, przekrecasz o kilka stopni i zamykasz drzwi.

Kurza ślepota yikes.gif

Przy innym oświetleniu wreszcie zobaczyłem to kółeczko z nacięciem dla kluczyka.

W czarnym plastiku czarne kółeczko z czarną szczeliną.

Na obrazku z instrukcji trudno się tego doszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

> Na razie nie zmieniam bateryjki, czteroletni oryginał może być lepszy od jakiejś podróby.

> Przekonamy się.

No i wydało się _

Dzisiaj kluczyk posiedział sobie kilkanaście minut w stacyjce w nieogrzewanym aucie, przy minus 3 stopniach.

Nie chciał zamykać / otwierać auta, nawet nie błyskała diodka.

Widać bateryjka litowa nie lubi zimna.

Po odgrzaniu na kaloryferze zaczął funkcjonować.

Dobrze, ze na straganie w pobliżu mieli CR1620 po 3 złote - wymieniam baterię.

Ciąg dalszy:

Wydłubałem bateryjkę z kluczyka, zmierzyłem napięcie - ok 2.9V.

"Nowa" ze straganu ma 3.3V - myślę, że dobrze, zakładam.

NI\e działa, nawet diodka nie mrygnie.

Zmieniam na oryginalną - OK

Próbuję sprawdzić pobór prądu przez czerwonego LEDa znalezionego w szufladzie -

Zasilany z tej starej ładnie świeci, bierze ok 15mA a z obydwu kupionych niby nowych ok 1.5 mA - 10 razy mniej!

Diodka ledwo się bździ.

Dopiero teraz obejrzałem opakowanie - data produkcji 01.2008 - nic dziwnego, że ze starości zdechły.

Straganiarz oddał 6 zł bez gadania, gęsto się tłumaczył, na jutro ma mieć dobre.

Dobrze, ze nie połamałem zaczepów przy rozpołowianiu modułu pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.