Skocz do zawartości

Scenic do oceny


czajnik12

Rekomendowane odpowiedzi

opis wyposażenia wydaje się być zgodny z rzeczywistością (nie ma EBS), a o to trudno w tych samochodach. w 2005 roku chyba jeszcze silnik 101 KM powinien być (bez FAPa i dwumasy). jakieś przytarcie ma na zderzaku przednim (przód, lewa), lampy tylne powinien mieć z odcieniem różowym.

sprawdzić trzeba całą elektrykę czy działa. to najważniejsze po silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to ten ebs? To chyba dobrze jeśli silnik bez fap i dwumasy , choc może trochę za slaby do tej budy. Rozumiem że do aso nie ma sensu jechać, tylko muszę sprawdzić fizycznie czy jeździ i czy cała elektryka działa ? Ile kosztuje zrobienie rozrządu w tym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam... miało być ESP (system wspomagający kierowcę w utrzymaniu toru jazdy)

> Co to ten ebs? To chyba dobrze jeśli silnik bez fap i dwumasy , choc może trochę za slaby do tej

> budy.

do przejazdu z pktu A do B jest OK, mało pali, rakietą na drodze nie jest, ale jak w dobrym stanie jest to i przyspieszenie ma niezłe ok.gif

> Rozumiem że do aso nie ma sensu jechać, tylko muszę sprawdzić fizycznie czy jeździ i

> czy cała elektryka działa ? Ile kosztuje zrobienie rozrządu w tym silniku?

do ASO możesz podjechać. za 250 PLN zrobią przegląd tyle, że ja mam złe doświadczenie z takim przeglądem. dużo rzeczy nie zauważyli. był później wielki dym smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym poznać jaka to wersja wyposażenia?

Czy 1,5 dci (78kW) (w S2 ph1 2005r) mają FAP i dwumasę (ewentualnie po czym poznać)?

Co ile rozrząd w takim się wymienia?

Jaka jest dobra instrukcja do tego auta i silnika (coś w stylu sam naprawiam) i gdzie kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po czym poznać jaka to wersja wyposażenia?

z tym to jest naprawdę różnie, bo może być golas z szyberdachem i tempomatem, a może być prawie full wypas z hamulcem ręcznym.

> Czy 1,5 dci (78kW) (w S2 ph1 2005r) mają FAP i dwumasę

1,5 dCi 105 KM ma dwumasę i może mieć FAP - dodatkowa puszka od spodu

> Co ile rozrząd w takim się wymienia?

60-80 kkm?

> Jaka jest dobra instrukcja do tego auta i silnika (coś w stylu sam naprawiam) i gdzie kupić?

nie ma takiego "sam naprawiam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1,5 dCi 105 KM ma dwumasę i może mieć FAP - dodatkowa puszka od spodu

A na wyświetlaczu gdzieś widać ikonkę od tego fap-a (czy tylko jak będzie problem)

> 60-80 kkm?

> nie ma takiego "sam naprawiam"

A jest jakakolwiek, oprócz tej dołączanej do auta? (niestety mam w nieznanym mi języku)

Na komputerze informacja service z jakimś tam przebiegiem oznacza, że należy wymienić rozrząd jak się osiągnie ten przebieg, czy jeszcze coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A na wyświetlaczu gdzieś widać ikonkę od tego fap-a (czy tylko jak będzie problem)

jest napis. nie ma ikonki

> A jest jakakolwiek, oprócz tej dołączanej do auta? (niestety mam w nieznanym mi języku)

są ogólnie dostępne w sieci instrukcje...

wpadnij do nas tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest napis. nie ma ikonki

> są ogólnie dostępne w sieci instrukcje...

> wpadnij do nas tutaj

OK dzięki

Z pewnością wpadnę na tamto forum, no chyba, że szybciej mi ukradną auto, ale mam nadzieję, że jakiś czas się nacieszę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w ASO z nr VIN, żeby dokładnie dowiedzieć się co tam jest wpisane w historii. Niestety pracownik owszem zajrzał do komputera, ale ponieważ nie znał użytego tam języka i nie bardzo rozumiał wpisy które tam były, więc kompletnie nic się nie dowiedziałem. Wydrukować też mi nie chciał, żebym mógł sobie sam później przetłumaczyć.

Czy i w jaki sposób w takim razie mogę zdobyć takie informacje? (w innym aso będzie podobnie, czy jest szansa, że trafię na kogoś kto się na tym zna?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem dzisiaj w ASO z nr VIN, żeby dokładnie dowiedzieć się co tam jest wpisane w historii.

> Niestety pracownik owszem zajrzał do komputera, ale ponieważ nie znał użytego tam języka i nie

> bardzo rozumiał wpisy które tam były, więc kompletnie nic się nie dowiedziałem. Wydrukować też

> mi nie chciał, żebym mógł sobie sam później przetłumaczyć.

> Czy i w jaki sposób w takim razie mogę zdobyć takie informacje? (w innym aso będzie podobnie, czy

> jest szansa, że trafię na kogoś kto się na tym zna?)

kupiles czy chcesz kupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem dzisiaj w ASO z nr VIN, żeby dokładnie dowiedzieć się co tam jest wpisane w historii.

> Niestety pracownik owszem zajrzał do komputera, ale ponieważ nie znał użytego tam języka i nie

> bardzo rozumiał wpisy które tam były, więc kompletnie nic się nie dowiedziałem. Wydrukować też

> mi nie chciał, żebym mógł sobie sam później przetłumaczyć.

> Czy i w jaki sposób w takim razie mogę zdobyć takie informacje? (w innym aso będzie podobnie, czy

> jest szansa, że trafię na kogoś kto się na tym zna?)

hmmm... na podstawie własnej obserwacji, gdy byłem 2x w różnych ASO w tej kwestii to dowiedziałem się mniej więcej tego samego. a ponieważ mój ma pochodzenie belgijskie, to nie wierzę, że w obydwu ASO goście znali flamandzki/francuski.

domniemywam (ale mogę się mylić), że usterki i naprawy zapisano jakimiś kodami, które to są odpowiednio tłumaczone do wersji programu, z jakiego ASO korzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmmm... na podstawie własnej obserwacji, gdy byłem 2x w różnych ASO w tej kwestii to dowiedziałem

> się mniej więcej tego samego. a ponieważ mój ma pochodzenie belgijskie, to nie wierzę, że w

> obydwu ASO goście znali flamandzki/francuski.

> domniemywam (ale mogę się mylić), że usterki i naprawy zapisano jakimiś kodami, które to są

> odpowiednio tłumaczone do wersji programu, z jakiego ASO korzysta.

nie zawsze ale czasem jest opis wlasciciela zglaszajacy usterke, na pewno sa numery katalogowe uzytych czesci do naprawy i zakodowana robocizna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.