Skocz do zawartości

Przygpda z uszczelkami ciag dalszy.


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

ASO sie poddalo. TTM wymienili mi uszczelko prowadnice szyb.

285909560-Untitled.jpg

A szyby jak swiszczaly tak swiszcza angryfire.gif Pozaklejalem tasma i robilem testy. Nadal swiszcza. Po rozebraniu tapicerki nei znalazlem niczego co mozna poprawic. Panowie co robic?

post-45983-14352516178844_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro próbowałeś już wszystkiego, łącznie z zaklejaniem i nadal świszczy, to może jednak to nie jest to? hmm.gif

albo świszczy jakiś element na zewnątrz? (antena?, listwa?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skoro próbowałeś już wszystkiego, łącznie z zaklejaniem i nadal świszczy, to może jednak to nie

> jest to?

> albo świszczy jakiś element na zewnątrz? (antena?, listwa?)

Nie no jak zakleilem na calej dlugosci szyby to jest cicho. Ale co zrobic zeby przestaly gwizdac. Przeciez nie bede z tasma jezdzil zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie no jak zakleilem na calej dlugosci szyby to jest cicho. Ale co zrobic zeby przestaly gwizdac.

> Przeciez nie bede z tasma jezdzil

Ale możesz usuwać po kawałku taśmy ,aż zacznie świstać i będziesz wiedział w ,którym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie no jak zakleilem na calej dlugosci szyby to jest cicho. Ale co zrobic zeby przestaly gwizdac.

> Przeciez nie bede z tasma jezdzil

no dobra, ale gwizd słychać bardziej z wewnątrz, czy zewnątrz auta? tzn czy jest wrażenie, jakby przewiewało jakoś przez drzwi/szybę do wewnątrz i od tego gwizdało, czy faktycznie tak jak maro_t podpowiada mogą gwizdać lusterka na zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no dobra, ale gwizd słychać bardziej z wewnątrz, czy zewnątrz auta? tzn czy jest wrażenie, jakby

> przewiewało jakoś przez drzwi/szybę do wewnątrz i od tego gwizdało, czy faktycznie tak jak

> maro_t podpowiada mogą gwizdać lusterka na zewnątrz?

Slysze wyraznie jakby wiatr od gory szyby swistal po delikatnym ruszeniu szyby co dziwne w dol polepsza sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Slysze wyraznie jakby wiatr od gory szyby swistal po delikatnym ruszeniu szyby co dziwne w dol

> polepsza sie.

proponuję poprzyklejać po wewnętrznej stronie drzwi luźno zwisające nitki/inne leciutkie icki/ wyłączyć wszelką wentylację i patrzeć, którędy przewiewa ok.gif

tak na pierwszy strzał, skoro piszesz, że po lekkim opuszczeniu szyby efekt się poprawia, przychodzi mi na myśl niedopasowana szyba, tj:

1) albo kształt szyby jest lekko niedopasowany do kształtu drzwi (albo odwrotnie, jak to woli grinser006.gif)...

2) albo prowadnica/mechanizm podnoszenia szyby jest krzywo zamontowany...

... i w momencie domykania szyby pojawia się jakaś szpara/nieszczelność przy uszczelce hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proponuję poprzyklejać po wewnętrznej stronie drzwi luźno zwisające nitki/inne leciutkie icki/

> wyłączyć wszelką wentylację i patrzeć, którędy przewiewa

> tak na pierwszy strzał, skoro piszesz, że po lekkim opuszczeniu szyby efekt się poprawia,

> przychodzi mi na myśl niedopasowana szyba, tj:

> 1) albo kształt szyby jest lekko niedopasowany do kształtu drzwi (albo odwrotnie, jak to woli )...

> 2) albo prowadnica/mechanizm podnoszenia szyby jest krzywo zamontowany...

> ... i w momencie domykania szyby pojawia się jakaś szpara/nieszczelność przy uszczelce

A moze szyba nie dochodzi do konca? Po napisach widze, ze jakby ciut krzywo byla. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ASO sie poddalo. TTM wymienili mi uszczelko prowadnice szyb.

> A szyby jak swiszczaly tak swiszcza Pozaklejalem tasma i robilem testy. Nadal swiszcza. Po

> rozebraniu tapicerki nei znalazlem niczego co mozna poprawic. Panowie co robic?

Podglosnic radio i olac temat? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A moze szyba nie dochodzi do konca? Po napisach widze, ze jakby ciut krzywo byla.

Myślę, że to jest powód - malutka szczelinka świszczy głośniej i "wredniej" - dlatego masz świst po domknięciu szyby. Zwróć uwagę gwaranta na ten problem - jeżeli spotkasz ludzkiego kierownika zmiany - powinni wymienić prowadnicę lub sprawdzić powód przekoszenia konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ASO sie poddalo. TTM wymienili mi uszczelko prowadnice szyb.

> A szyby jak swiszczaly tak swiszcza Pozaklejalem tasma i robilem testy. Nadal swiszcza. Po

> rozebraniu tapicerki nei znalazlem niczego co mozna poprawic. Panowie co robic?

A czy przypadkiem to nie gwiżdże na zewnątrz auta, w kanaliku między krawędzią drzwi a karoserią?

Mnie też Ceed pogwizdywał na autostradzie.

Wsadź (wklej na chwilę) tam dosyć luźno kawałki gąbki, nie na tyle masywne by coś uszczelniały tylko aby "powietrze nie miało się gdzie rozpędzać" wzdłuż tego kanału.

W nowym Lanosie miałem taki efekt- przy ok 130 pięknie grało.

Już myślałem, że to jakiś czujnik ostrzega przed zbyt szybką jazdą .

Połapałem się o co biega po jeździe z wiatrem (ton przy większej prędkości) i pod wiatr (gwizdało przy mniejszej).

Żadną szparą nie wiało do środka.

Uspokoiło się samo po uklepaniu uszczelek w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy przypadkiem to nie gwiżdże na zewnątrz auta, w kanaliku między krawędzią drzwi a karoserią?

> Mnie też Ceed pogwizdywał na autostradzie.

> Wsadź (wklej na chwilę) tam dosyć luźno kawałki gąbki, nie na tyle masywne by coś uszczelniały

> tylko aby "powietrze nie miało się gdzie rozpędzać" wzdłuż tego kanału.

> W nowym Lanosie miałem taki efekt- przy ok 130 pięknie grało.

> Już myślałem, że to jakiś czujnik ostrzega przed zbyt szybką jazdą .

> Połapałem się o co biega po jeździe z wiatrem (ton przy większej prędkości) i pod wiatr (gwizdało

> przy mniejszej).

> Żadną szparą nie wiało do środka.

> Uspokoiło się samo po uklepaniu uszczelek w drzwiach.

Jak rusze szyba to dzwiek sie zmienia + jak ja lokciem odpycham to tez. zlosnik.gif Rozbiore tapicerke jak bedzie cieplo i sprobuje poprawic cos z mocowaniem szyby.IMO nie dochodzi do konca. Jak to nic nie da to zmienie ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i doszedlem co sie stalo. Szyba jest zle zamocowana i jej tylna krawedz opada na wybojach facepalm%5B1%5D.gif A oni mi ostatnio silikonem psikali. PRzesuwa sie jakies 2cm wystarczy lekko reka ruszyc.

No nic po dlugim weekendzie jade do ASO zrobic awanture przy okazji klime zareklamuje. Sam tego nei bede robil neich naprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zareklamowalem jeszcze raz pokazalem palcem, ze sie szyba rusza. Panie rusza sie bo musi sie ruszac pad.gif Dobrze, ze juz ostatni rok z tym padlem. Chociaz dobrze, ze klime nabili za free. A najlepszy tekst pracownik jezdzi i nie swiszczy hehe.gif Ciekawe caly czas byla cisza jak makiem zasial a tu nagle swiszczy. crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.