Skocz do zawartości

Duży skuter...trójkołowiec....prawo jazdy


Tommi

Rekomendowane odpowiedzi

> Piaggio MP-3 125ccm..... trzeba prawo jazdy kat.A w Polsce? czy wystarczy tak jak np. we Francji

> B??

Potrzebne A1/A. Bo rejestrowane to jako motocykl jest.

Ciekawe jak jest z klasycznymi trajkami.

We Francji (i we Włoszech na przykład) na wszystkie pojazdy do 125cm wystarczy kategoria B (u nas niestety nie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ZTCP to zależy to od masy takiego pojazdu, ale mogę opowiadać głupoty.

Nie zaezy od masy tylko od teo na co wystawione sa papiery.

W przypadku trajki na kat. B pojazd musi byc wyposazony w pasy bezpieczenstwa - wtedy mozesz jezczic bez helmu. W przypadku motocykla kat. A jezdzisz bez pasow ale musisz miec helm.

Ten trojkolowiec Piagio powinien byc na kat B. Nalezy sprawdzic jaki rozstaw kol obowiazuje w PL ustawodawstwie i macie oidpowiedz. W Niemczech jest na B.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zaezy od masy tylko od teo na co wystawione sa papiery.

> W przypadku trajki na kat. B pojazd musi byc wyposazony w pasy bezpieczenstwa - wtedy mozesz

> jezczic bez helmu. W przypadku motocykla kat. A jezdzisz bez pasow ale musisz miec helm.

> Ten trojkolowiec Piagio powinien byc na kat B. Nalezy sprawdzic jaki rozstaw kol obowiazuje w PL

> ustawodawstwie i macie oidpowiedz. W Niemczech jest na B.

w anglii z kolei wczesniej mp3 byly jako motocykle.od pewnego czasu sa mp3 z silnikiem 500 rejestrowane jako auta -ale z tego co czytalem maja jakies przerobki w stosunku do standardowych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W przypadku trajki na kat. B pojazd musi byc wyposazony w pasy bezpieczenstwa - wtedy mozesz

> jezczic bez helmu.

jeśli tylko ma nadwozie otwarte - a jeszcze nie widziałem trajki z dachem biglaugh.gif - pasów nie musi być na pokładzie.

podstawa prawna: rozporządzenie MI w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia,

rozdz. 2, par.11, pkt. 8.

Pojazd samochodowy wyposaża się w:

8) w pasy bezpieczeństwa na siedzeniach wyposażonych w punkty kotwiczenia;

a) przednich siedzeń (...)

b) siedzeń innych niż przednie (...)

c) siedzeń w pojazdach innych niż wymienione w lit. a i b, wyposażonych w punkty kotwiczenia pasów bezpieczeństwa (...)

przepisów lit. a-c nie stosuje się do pojazdu z nadwoziem otwartym;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli tylko ma nadwozie otwarte - a jeszcze nie widziałem trajki z dachem - pasów nie musi być na

> pokładzie.

> podstawa prawna: rozporządzenie MI w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich

> niezbędnego wyposażenia,

> rozdz. 2, par.11, pkt. 8.

> Pojazd samochodowy wyposaża się w:

> 8) w pasy bezpieczeństwa na siedzeniach wyposażonych w punkty kotwiczenia;

> a) przednich siedzeń (...)

> b) siedzeń innych niż przednie (...)

> c) siedzeń w pojazdach innych niż wymienione w lit. a i b, wyposażonych w punkty kotwiczenia pasów

> bezpieczeństwa (...)

> przepisów lit. a-c nie stosuje się do pojazdu z nadwoziem otwartym;

hmm ... czyżby w cabrio też nie musi być pasów ? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.