Skocz do zawartości

FSO 1500 Wyjaca skrzynia.


Rekomendowane odpowiedzi

> 5 bieg powyzej 120km/h wyje albo bardziej jeczy. Olej w normie i tak przy okazji go wymienie. Od

> czego zaczac? Sprzeglo i docisk nowe. Sama zmiana biegow dziala sprawnie.

niestety TTTM frown.gif

ciesz się że nie wyje Ci most zlosnik.gif

a jak mówie kupować Łady a nie Fiaty to nikt nie słucha - tylko raz słyszałem wyjącą skrzynię w Ładzie - była to skrzynia z Poloneza zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 5 bieg powyzej 120km/h wyje albo bardziej jeczy. Olej w normie i tak przy okazji go wymienie. Od

> czego zaczac? Sprzeglo i docisk nowe. Sama zmiana biegow dziala sprawnie.

To jak już jedziesz te 120 to wrzuć bieg Rakietowy to przestanie wyć grinser006.gif

A tak bardziej serio, to tak jak konik pisze, TTTM i faktycznie ciesz się, że to skrzynia a nie most. W przypadku twojej skrzyni to już nic nie zrobisz, co najwyżej możesz radio bardziej podkręcić, jak bardzo uciążliwe to jest to tylko wymiana skrzyni lub ewentualnie remont tej. W każdym razie nic się nie rozsypie, jeździć można ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niestety TTTM

> ciesz się że nie wyje Ci most

> a jak mówie kupować Łady a nie Fiaty to nikt nie słucha - tylko raz słyszałem wyjącą skrzynię w

> Ładzie - była to skrzynia z Poloneza

Nie. Poprzedni z 1987roku nie wyl nawet przy V max. To jest usterka ale nie wiem od czego zaczac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jak już jedziesz te 120 to wrzuć bieg Rakietowy to przestanie wyć

> A tak bardziej serio, to tak jak konik pisze, TTTM i faktycznie ciesz się, że to skrzynia a nie

> most. W przypadku twojej skrzyni to już nic nie zrobisz, co najwyżej możesz radio bardziej

> podkręcić, jak bardzo uciążliwe to jest to tylko wymiana skrzyni lub ewentualnie remont tej. W

> każdym razie nic się nie rozsypie, jeździć można

Jest to wycie jakby cos mialo odpasc a nie normalne wycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 5 bieg powyzej 120km/h wyje albo bardziej jeczy. Olej w normie i tak przy okazji go wymienie. Od

> czego zaczac? Sprzeglo i docisk nowe. Sama zmiana biegow dziala sprawnie.

W przypadku Fiata to zamiast diagnozować przyczynę, należy zamienić skrzynię.

Szybciej i pewniej niż bawienie się w naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie. Poprzedni z 1987roku nie wyl nawet przy V max. To jest usterka ale nie wiem od czego zaczac.

ja bym zaczął od kupna innej i przemontowania:

http://allegro.pl/fiat-125p-polonez-1500-skrzynia-biegow-tarcza-i2280134738.html

najtańszy sposób i dość duża szansa sukcesu - jeśli mówisz że to nie jest "normalne" wycie. Skrzynie FSO ogólnie są głośne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko jaka jest gwarancja że inna nie będzie wyć?

Ja tak zrobiłem z mostem.

Mój wył, kupiłem na szrocie drugi i założyłem - nie wyje.

Ale też gwarancji żadnej nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tak zrobiłem z mostem.

> Mój wył, kupiłem na szrocie drugi i założyłem - nie wyje.

> Ale też gwarancji żadnej nie miałem.

Myślę, że łatwiej jednak trafić na niewyjącą skrzynię niż most. Ja akurat miałem szczęście i u mnie most jest cichy, skrzynia nieco daje o sobie znać, ale tylko na niższych biegach, także nie ma większego problemu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moim Trupku most wyje od 60 km/h; czyli co - tylko wymiana?

Wydaje mi się, że raczej niewiele możliwości pozostaje... Jakby w moim most wył to może spróbowałbym wymiany łożysk, regulacji ich napięcia, ale ponoć do tego trzeba wprawy, a i tak nie wiadomo czy to pomoże... icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> 5 bieg powyzej 120km/h wyje albo bardziej jeczy. Olej w normie i tak przy okazji go wymienie. Od

> czego zaczac? Sprzeglo i docisk nowe. Sama zmiana biegow dziala sprawnie.

Zrobiłem około 100tyś. poldkiem w którym "wył" 5-ty bieg i nic mechanicznie mu nie dolegało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.