Skocz do zawartości

Naprawa 126p - szybkie pytanie !


Rekomendowane odpowiedzi

Jak wygląda klucz specjalny do rozkrecenia przekladni kierowniczej. Tej zwyklej slimakowej.

I czy da sie go czymś zastąpić ???

Nakretka, a w zasadzie wkrętka hmm.gif, wyglada jak starożytna wieża obronna.

Chcę wymienic uszczelniacz ktory jest za nią(bo cieknie) ,tylko nie wiem jak bydlaka odkręcić angryfire.gif

285972907-przekladnia.jpg

Dodalem fotkę. To duze czarne chcę wykręcic !!!!

post-72861-14352516377941_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taki sobie zrobiłem z kawałka grubej blachy. Do niej dospawałem nakrętkę i kręciłem kluczem.

Blacha jest wygodna do obróbki smile.gif bo nie mierzyłem rozstawu tylko dopasowywałem gumówką smile.gif

P.S.

Mi po wymianie uszczelniacza dalej ciekło więc dałem trochę silikonu po wierzchu i mam spokój wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wygląda klucz specjalny do rozkrecenia przekladni kierowniczej. Tej zwyklej slimakowej.

> I czy da sie go czymś zastąpić ???

> Nakretka, a w zasadzie wkrętka , wyglada jak starożytna wieża obronna.

> Chcę wymienic uszczelniacz ktory jest za nią(bo cieknie) ,tylko nie wiem jak bydlaka odkręcić

Nie ten kącik zlosnik.gifwink.gifwink.gifwink.gif

http://autokacik.pl/postlist.php?Cat=0&Board=PRL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja taki sobie zrobiłem z kawałka grubej blachy. Do niej dospawałem nakrętkę i kręciłem kluczem.

> Blacha jest wygodna do obróbki bo nie mierzyłem rozstawu tylko dopasowywałem gumówką

> P.S.

> Mi po wymianie uszczelniacza dalej ciekło więc dałem trochę silikonu po wierzchu i mam spokój

Myslalem o czymś takim ,ale wtedy "pracują" tylko dwa zazębienia.

Ta przekladnia nie byla pewnie ruszana od nowosci ,wiec nie wiem czy to wystarczy hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myslalem o czymś takim ,ale wtedy "pracują" tylko dwa zazębienia.

> Ta przekladnia nie byla pewnie ruszana od nowosci ,wiec nie wiem czy to wystarczy

Moja też nie była ruszana i spokojnie wystarczyło. Przekładnie miałem w imadle i nawet nie musiałem sie jakoś specjalnie zapierać aby to odkręcić. Klucz specjalny jest bardzo skomplikowany. Próbowałem go robić ale nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja też nie była ruszana i spokojnie wystarczyło. Przekładnie miałem w imadle i nawet nie musiałem

> sie jakoś specjalnie zapierać aby to odkręcić.

Mozesz miec racje. W koncu ciekł tam olej wiec nie mogło sie za bardzo zapiec.

Nie bede sie bawił z blachą , bo nie mam odpowiednio twardej.

Dotnę jakis stary śrubokręt na odpowiednia długosc, obrobie z tej docietej strony tak zeby po przekątnej wszedl na wcisk w te zęby ok.gif

Moze da rade , dzieki za pomysł 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary dobry sposób na wycieki z przekładni w malaczu to dokładnie wymieszać smar łożyskowy z olejem przekłądniowym do jednolitej konsystencji półpłynnej i ten preparat wtłoczyć do środka przekłądni ok.gif

i koniec kłopotu na lata ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> stary dobry sposób na wycieki z przekładni w malaczu to dokładnie wymieszać smar łożyskowy z

> olejem przekłądniowym do jednolitej konsystencji półpłynnej i ten preparat wtłoczyć do środka

> przekłądni

> i koniec kłopotu na lata

Robilem tak z wyjącym mostem Poldka Trucka.

Mieszalem olej z Towotem.

Niestety po krotkim czasie smar sie wytrącał i osiadał na obudowie sick.gif

Drugie pytanie, tym razem o resor.

Klepac uzywany (fabryczny) , czy kupowac nowy (no name)

koszt 40 klepanie, 70-80 nowka

hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robilem tak z wyjącym mostem Poldka Trucka.

> Mieszalem olej z Towotem.

> Niestety po krotkim czasie smar sie wytrącał i osiadał na obudowie

> Drugie pytanie, tym razem o resor.

> Klepac uzywany (fabryczny) , czy kupowac nowy (no name)

> koszt 40 klepanie, 70-80 nowka

Chyba mam jeszcze w piwnicty resor ze swojego bisa sklepany na 13cm, wiec jesli chcesz to moge ci go sprzedac, z tym, ze pojecia nie mam ile moze kosztowac przesylka i czy bedzie to wciaz oplacalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba mam jeszcze w piwnicty resor ze swojego bisa sklepany na 13cm, wiec jesli chcesz to moge ci

> go sprzedac, z tym, ze pojecia nie mam ile moze kosztowac przesylka i czy bedzie to wciaz

> oplacalne...

No raczej sama przesyłka będzie kosztowała więcej niż nowy resor devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba mam jeszcze w piwnicty resor ze swojego bisa sklepany na 13cm, wiec jesli chcesz to moge ci

> go sprzedac, z tym, ze pojecia nie mam ile moze kosztowac przesylka i czy bedzie to wciaz

> oplacalne...

Nie zrozumiałeś mnie.

Nie chcę obnizac zawieszenia.

Robie remont ktory ma doprowadzic fiacika do stanu jak najblizszego nowce ok.gif

Zero modzenia nono.gif

Piszac o klepaniu resoru ,mialem na mysli jego regeneracje.

Niby są nowe w sklepach ,ale jednak "rzemiosło" sick.gif, a takich czesci staram sie unikać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zrozumiałeś mnie.

> Nie chcę obnizac zawieszenia.

> Robie remont ktory ma doprowadzic fiacika do stanu jak najblizszego nowce

> Zero modzenia

> Piszac o klepaniu resoru ,mialem na mysli jego regeneracje.

> Niby są nowe w sklepach ,ale jednak "rzemiosło" , a takich czesci staram sie unikać

Lepszy klepany oryginał niż nowe rzemiosło. Potwierdzone organoleptycznie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakieś konkretne uzasadnienie?

Zupelnie inna jakosc materialow i tu nie ma nad czym sie zastanawiac. Jesli ma pozostac seryjne zawieszenie to tylko oryginalny resor, przy czym pamietac trzeba, ze kazde klepanie obniza jego parametry sprezystosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zupelnie inna jakosc materialow i tu nie ma nad czym sie zastanawiac. Jesli ma pozostac seryjne

> zawieszenie to tylko oryginalny resor, przy czym pamietac trzeba, ze kazde klepanie obniza

> jego parametry sprezystosci.

Tak własnie słyszałem. Resor pojedzie do klepania.

Bede musiał jakos tego slusarza przekonać ,ze mimo iz to tylko resor od malucha ,robota musi byc wykonana perfecto biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.