Skocz do zawartości

Do posiadających 307 w benzyniaku 1,6/2,0 - temat zakupowy


misiekdrupi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do zakupu 307ki przed fejsikiem. Jako że za dieslem nie przepadam biorę pod uwagę tylko benzyniaki. Tu kieruje pytanie do was. Który silnik wybrać 1,6 czy 2.0. Jakieś legendy o awaryjnościach tych jednostek? Na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie 307. Wszelkie informacje mile widziane. Z góry dziękuję 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Przymierzam się do zakupu 307ki przed fejsikiem.

polecam to forum i dzial kupujemy puga niestety chyba niedostepny dla niezalogowanych ale bardzo dokladnie wyjasnia dylematy takich kupcow jak Ty dodatkowo polecam przejrzec dzial 30X pod kątem 307 i silnikow benzynowych.

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprawdzie nie miałem puga tylko C4, ale dwulitrówja EW10 jest świetna. W 307 montowali też EW10J4S, czyli tą samą jednostkę jaką miałem w C4 VTS. Silnik rewelacja - mało pali, zasuwa jak dziki i jest kompletnie bezproblemowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wprawdzie nie miałem puga tylko C4, ale dwulitrówja EW10 jest świetna. W 307 montowali też EW10J4S,

> czyli tą samą jednostkę jaką miałem w C4 VTS. Silnik rewelacja - mało pali, zasuwa jak dziki i

> jest kompletnie bezproblemowy.

tylko 307 z tym samym silnikiem jest sekundę wolniejsza na setkę i pali więcej. Ciężar robi swoje. Próbowałem się kilka razy z C4 i zawsze dostawałem niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko 307 z tym samym silnikiem jest sekundę wolniejsza na setkę i pali więcej. Ciężar robi swoje.

> Próbowałem się kilka razy z C4 i zawsze dostawałem niestety...

Oba waza przeciez podobnie bo jakies 1300kg...

Predzej w C4 byla wersja 180KM, a Ty w 307 masz pewnie ok 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oba waza przeciez podobnie bo jakies 1300kg...

> Predzej w C4 byla wersja 180KM, a Ty w 307 masz pewnie ok 140.

możliwe oczywiście, ale pisząc tamtego posta jeszcze dla pewności patrzyłem na przyspieszenie i wychodziło że w 307 ten sam 136 konny silnik ma sekundę do setki więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli 1.6 to szukaj egzemplarzy z tzw. "dużą skrzynią".

"Mała" jest awaryjna swieca.gif a znaleźć coś na rynku wtórnym graniczy z cudem. Przeżyłem ostatnio co nie co w tym temacie niestety sciana.gif

Pozytywnym aspektem tego wszystkiego jest odnalezienie rewelacyjnego źródła wiedzy i części do tego auta smile.gif

Poza tym nie narzekam ... co nie co tam się zmodernizowało i jeździ bardzo przyjemnie. Wymienić czasem coś trzeba ... lecz niektórzy mówią że jestem nadgorliwy w tym temacie food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.