Skocz do zawartości

Nowe zasady naliczania punktów - pytanie


chemicq

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio nieco się zmieniły zasady. I mam ja sobie kilka punktów z października 2011. Czy one "działają" jeszcze według starych zasad, i w październiku 2012 kasują mi się, czy przechodzą na nowe zasady? Czy mam jakby równocześnie konto "stare" i "nowe"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawo nie działa wstecz.

Czyli kasują się w październiku. A gdybym teraz zdobył jeszcze jakieś i przekroczył częścią starych i reszta nowych to co? Troszkę mało wyczerpująca odpowiedź 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli kasują się w październiku. A gdybym teraz zdobył jeszcze jakieś i przekroczył częścią starych

> i reszta nowych to co? Troszkę mało wyczerpująca odpowiedź

Dalej jest tak samo z naliczaniem .... przecież limit się nie zmienił , tylko teraz za to samo wykroczenie dostaniesz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dalej jest tak samo z naliczaniem .... przecież limit się nie zmienił , tylko teraz za to samo

> wykroczenie dostaniesz więcej.

Ale jak zrozumiałem obecne są trzymane dłużej i są nieco inne konsekwencje przekroczenia inneo zreszta limitu. Dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jak zrozumiałem obecne są trzymane dłużej i są nieco inne konsekwencje przekroczenia inneo

> zreszta limitu. Dobrze myślę?

nie wiem o co Ci chodzi, przekraczas 24 pkt dostajesz wezwanie do oddania prawa jazdy co ma do tego czy dostałeś 3 razy po 10 za jakies wykroczenie czy 2 razy po 15 punktów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK doczytałem w międzyczasie, coś mi się obiło o uszy, że poprzeczka będzie znacznie wyżej niż 24 obecne, ale też będą ważne nie rok, a dłużej, ale to chyba był jakis projekt co nie wszedł, a zmieniły się tylko liczby punktów za wykroczenie.

W sumie, z moją niewielka wiedzą początkową powinienem był zacząć wątek od co się zmieniło? 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie, z moją niewielka wiedzą początkową powinienem był zacząć wątek od co się zmieniło?

ten artykuł wprowadza nieco w błąd, ponieważ na początku pisze zmiana 'sposobu naliczania punktów' , a tak naprawdę sposób jest ten sam i nic poza WYSOKOŚCIĄ punktów za dane wykroczenie się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio nieco się zmieniły zasady. I mam ja sobie kilka punktów z października 2011. Czy one

> "działają" jeszcze według starych zasad, i w październiku 2012 kasują mi się, czy przechodzą

> na nowe zasady? Czy mam jakby równocześnie konto "stare" i "nowe"?

punkty otrzymales w pazdzierniku i taki masz stan konta

w kwestii waznosci ich nic sie nie zmienilo wiec nie wiem skad to pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli kasują się w październiku. A gdybym teraz zdobył jeszcze jakieś i przekroczył częścią starych

> i reszta nowych to co? Troszkę mało wyczerpująca odpowiedź

to jest nieistotne - punkty niezaleznie wg ktorego taryfikatora wazne sa 12 m-cy od chwili otrzymania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostajesz wezwanie na wykonanie kursu reedukacyjnego.

przychodzi pismo ( w sumie kilka , z policji , wydz. komunikacji ) , oddajesz PJ , dostajesz skierowanie na psychotesty , jak przejdziesz psychotesty to dostajesz od swojego wydziału komunikacji kwit , dzięki któremu podchodzisz do egzaminu teoretycznego i praktycznego w WORDzie (oczywiście płacisz za egzamin i za psychotesty ) , masz miesiąc na zdanie ;

wiem , bo to zaliczyłem już , tylko że ja miałem dwa egzaminy bo mam B i C , a te wszystkie atrakcje miałem przez przekroczenie prędkości kilka razy , nic innego , suma sumarum , zainwestowałem w końcu w CB , prawko oczywiście odzyskałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przychodzi pismo ( w sumie kilka , z policji , wydz. komunikacji ) , oddajesz PJ , dostajesz

> skierowanie na psychotesty , jak przejdziesz psychotesty to dostajesz od swojego wydziału

> komunikacji kwit , dzięki któremu podchodzisz do egzaminu teoretycznego i praktycznego w

> WORDzie (oczywiście płacisz za egzamin i za psychotesty ) , masz miesiąc na zdanie ;

> wiem , bo to zaliczyłem już , tylko że ja miałem dwa egzaminy bo mam B i C , a te wszystkie

> atrakcje miałem przez przekroczenie prędkości kilka razy , nic innego , suma sumarum ,

> zainwestowałem w końcu w CB , prawko oczywiście odzyskałem

Tak było.

Obecnie już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tego co wiem , to tak będzie dopiero w 2013r

Niestety, z uwagi na bełkotliwy szum informacyjny, jaki wywołały media przestałem już śledzić sprawę.

ZTCP to miało wejść to razem z nowym taryfikatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.