Skocz do zawartości

Mał skrzyżowanie


Czarny85

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko bo ostatniu już głupieje. Kto w takiej sytuacji ma pierwszeństwo przejazdu??

Ktos

______________________________

------------->

_____________ ____________

| ^ |

| | |

| | | Ja

| | |

| |

No i tak ja jadąc od dołu chcę skręcić w lewo. Kto w tej sytuacji ma pierwszeństwo? Jest to droga osiedlowa i nie ma tam żadnych znaków pierwszeństwa. Do tej pory myślałem zawsze że obowiązuje zasada prawej ręki ale jakbym się tego trzymał to już bym miał kilka razy bok do wyklepania.

post-54069-14352467733182_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli nie ma żadnych znaków to masz pierwszeństwo, ale jak to jest na

> osiedlowych uliczkach to wiadomo. Niektórzy myślą że jadą główną

> i nikomu nie ustępuja.

Dlatego w strefie zamieszkania sa tak restrykcyjne ograniczenia predkosci. Zeby jeszcze ich przestrzegano... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego w strefie zamieszkania sa tak restrykcyjne ograniczenia

> predkosci. Zeby jeszcze ich przestrzegano...

W Łodzi niestety na wielu osiedlach nie ma znaków ograniczenia prędkości, a pewnie i tak niewiele by to zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli nie ma żadnych znaków to masz pierwszeństwo, ale jak to jest na

> osiedlowych uliczkach to wiadomo. Niektórzy myślą że jadą główną

> i nikomu nie ustępuja.

To pijeżdzij pod super i hipermarketami to zoabczysz jaka tam jest wolna amerykanka wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przed blokiem takie kwadratowe rondo postawili [a raczej caly czas bylo, tylko od kilku lat oznaczone jako rondo]

i pojazdem rozowym oczywiscie trzeba zawsze ostroznie jechac bo wymuszen przez zielony jest cala masa

i na dodatek kierowcy zielonego czesto na tym rondzie wrzucaja lewy kierunek 270751858-jezyk.gif

276306081-bez%A0tytu%B3u.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i na dodatek kierowcy zielonego czesto na tym rondzie wrzucaja lewy

> kierunek

No to nie jest takim duzym bledem wcale, pod warunkiem ze zmieniaja na prawy zjezdzajac smile.gif.

Co do takich skrzyzowan osiedlowych to jak widze, ze ktos sie pcha nie majac pierwszenstwa to ustepuje bo mi szkoda samochodu, ale zawsze pokazuje jaki mam fajny klakson.

Dziwne ze dzwiek klaksonu u 50% wywoluje oburzenie (ale osssochozzi??) a u drugich 50% przyspiesza droge miedzy osrodkiem odpowiedzialnym za myslenie i komorka pamieci zawierajaca odpowiedni przepis KD i zwykle wywoluje zaklopotanie i przepraszajacy gest smile.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To pijeżdzij pod super i hipermarketami to zoabczysz jaka tam jest

> wolna amerykanka

Niedawno pod Tesco w Olsztynie byłem , to nastawiali znaków, że na całym parkingu obowiązuje zasada skrzyżowań równorzędnych i trzeba sie pilnować jak się jedzie prosto bo co chwilę co któryś cwańszy kierowca szuka jelenia co mu wyjedzie biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie na osiedlu sytuacja taka jak u Ciebie w załaczniku skrzyżowanie T z prawej strony dróżka jest ślepa co prawda ale jest, nie było znaków, wiadomo skrzyżowanie równorzędne, z tym że "mądry" sąsiad mój jadąc z lewej wymusił pierwszeństwo jadącemu z dołu, świadkiem był mój ojciec, któremu sąsiad się skarżył jak to ludzie jeżdzą, nieznając przepisów, po czym ojciec mu powiedział, że nie ma znaku i to on wymusił, bo miał gościa z prawej strony.

Na co za kilka dni pojawili się Panowie ze spółdzielni i na wniosek sąsiada postawili na dolnej drodze znak "Ustąp Pierwszeństwa" hahaha.gif. Oczywiście takich skrzyżowań na osiedlu jest jeszcze w liczbie dwóch, czyli razem są trzy i tylko na jednym jest znak Ustąp, pozostałe dwa są równorzędne hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OMG ale beka %-) cudownie sie humor poprawia

mnie też sie poprawiło jak widziałem dwóch kolesi z łopatą i znakiem idacych przez osiedle (znak nówka, zafoliowany był nawet), ale ręce mi opadły jak zaczęli mi pod blokiem kopać, a ja sie dowiedziałem, że to na wniosek sąsiada, który kazał znak ustawić, bo mu tak wygodnie to już mi ręce i nogi opadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie przed blokiem takie kwadratowe rondo postawili [a raczej caly

> czas bylo, tylko od kilku lat oznaczone jako rondo]

> i pojazdem rozowym oczywiscie trzeba zawsze ostroznie jechac bo

> wymuszen przez zielony jest cala masa

> i na dodatek kierowcy zielonego czesto na tym rondzie wrzucaja lewy

> kierunek

koło gimnazjum na osiedlu Kukuczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam takie pytanko bo ostatniu już głupieje. Kto w takiej sytuacji ma

> pierwszeństwo przejazdu??

> Ktos

>

Pamiętam taki "western": lata 30-te, Australia, przez pustynię jadą 2 ciężarówki, nie ma ŻADNYCH DRÓG, pasów ruchu itp. - sam piach. Ujęcie z lotu ptaka - zbliżają się pod kątem 90 stopni, są od siebie 200 metrów, 100, 50 - nikt nie ustąpił - BUM - kierowcy wyskakują i zaczynają się ochrzaniać.

Mądrzejszy ustępuje. Skręcając i tak musisz wyhamować prawie do zera. Chcesz mieć satysfakcję z pierwszeństwa - powodzenia... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jesli niema faktycznie zadnych znakow (nawet znaku konca drogi osiedlowej) to ty masz pierwszenstwo. Pytanie, jak skonczysz jak ktos w ciebie wjedzie. Hmm zastanawiam sie jeszcze jak to jest z punktu widzenia drugiego kierowcy-jesli jego droga wczesniej byla glowna, czy nie powinien miec wtedy tam znaku ze "koniec drogi z pierwszenstwem" albo "ustap"(trojkacik) albo jeszcze cos innego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-jesli

> jego droga wczesniej byla glowna, czy nie powinien miec wtedy

> tam znaku ze "koniec drogi z pierwszenstwem" albo

> "ustap"(trojkacik) albo jeszcze cos innego ??

teoretycznie tak powinno być, ale jak wiadomo różne są sytuacje na drogach, u mnie np. od zawsze stał znak USTĄP, jacyś wandale go zlikwidowali i o mały włos ludzie by się pozabijali na tej krzyżówce, bo raptem skrzyżowanie zrobiło sie równorzędne, całe szczęście, ze to tylko w ramach osiedla, jakby to było na jakiejś ważniejszej drodze ot mogłoby byc nieciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie przed blokiem takie kwadratowe rondo postawili [a raczej caly

> czas bylo, tylko od kilku lat oznaczone jako rondo]

> i pojazdem rozowym oczywiscie trzeba zawsze ostroznie jechac bo

> wymuszen przez zielony jest cala masa

Przeciez zielony nic tu nie wymusza, bo ma pierwszenstwo. To rozowy wjezdzajac na rondo musi ustapic pierwszenstwa.

Wypadaloby poczytac troche kodeks drogowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeciez zielony nic tu nie wymusza, bo ma pierwszenstwo. To rozowy

> wjezdzajac na rondo musi ustapic pierwszenstwa.

> Wypadaloby poczytac troche kodeks drogowy.

icon_eek.gif A reguła prawej ręki nie obowiązuje? Wskaż mi na tym schemacie znak: ustąp pierwszeństwa przejazdu.

I zagadka: kto powinien poczytać kodeks?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A reguła prawej ręki nie obowiązuje? Wskaż mi na tym schemacie

> znak: ustąp pierwszeństwa przejazdu.

> I zagadka: kto powinien poczytać kodeks?

Ano racja.

Nie przypatrzylem sie dokladnie rysunkowi. Zwracam honor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.