Skocz do zawartości

niestabilność megane II


robert2609

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przypomnę,że od około miesiąca posiadam megane i dziś pierwsza trasa 600km,spalanie zadowalające 6,7L ok.gif ale jest dziwne zachowanie na nierównej łatanej polskiej drodze wrażenie że tył mi myszkuje,nie ma żadnych stuków w zawieszeniu jest cicho bierze pod koła wszystkie nierówności ale są momenty,że nagle tył gdzieś ucieknie confused.gif koła 16 opona 205/55 continental auto nie bite 100% 53kkm

Na prostej idzie jak po sznurku-kierownice puszczam i leci prosto robiłem test w sensie przy 100km/h delikatne ruchy kierownicą lewo-prawo nic żadnych efektów ubocznych trzyma się drogi jak przylepiona ale dlaczego robi takie myki na nierównościach?

ciśnienie po 2,3bar x4 czy te auta tak mają?czy może zawieszenie stabilizuje tor jazdy?nawet przy jeździe po tych nierównościach puszcze kierownice i auto jedzie prosto ale daje się wyczuć myszkowanie tyłu.

Różne mam myśli może trzeba się przyzwyczaić to dłuższe auto szerokie opony może zawieszenie takiej konstrukcji confused.gif

jak to jest w tych autach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TTTM, szerokie opony + sztywny stabilizator tylnego zawieszenia. Też mnie to wkurza. Szczególnie to czuć jak jedno tylne koło wpadnie w dziurę. Wrażenie jest takie jakby cały tył przesuwał się na bok. Zawias mam w porządku i na pewno to nie jest wina amortyzatorów. Zimówki mam 195/65 R15 i wtedy tego tak nie czuć IThankYou.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TTTM, szerokie opony + sztywny stabilizator tylnego zawieszenia. Też mnie to wkurza. Szczególnie to

> czuć jak jedno tylne koło wpadnie w dziurę. Wrażenie jest takie jakby cały tył przesuwał się

> na bok. Zawias mam w porządku i na pewno to nie jest wina amortyzatorów. Zimówki mam 195/65

> R15 i wtedy tego tak nie czuć

dokładnie tak jak mówisz wrażenie jakby przód sobie a tył sobie jechał ale to nie zawsze czasem jest seria nierówności i nic a czasem jena łata i auto myszkuje!aż się boję jakie mogą być konsekwencje na mokrej drodze,czy czasem nie polecę w poprzek drogi!?

co do amortyzatorów to na przeglądzie wyszło wszystko ok!czyli co w takim zachowaniu auta pomagają opony 205 i sztywne tylne zawieszenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poprzek drogi nie polecisz, to tylko wrażenie kołysania, koła jadą jak po sznurku. Jeśli Ci to bardzo przeszkadza to zmiana na 195/65R15 praktycznie zniweluje to odczucie...przynajmniej u mnie tak jest. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.