Skocz do zawartości

Jaki sterownik wspomagania seicento???


monsterT

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy wszystkie sterowniki wspomagania będą działały z jednym silnikiem kolumny w scs. Opcja jest taka że kupiłem cały komplet wspomagania kiedyś tam dawno temu i się okazało że sterownik jest zepsuty. Spisałem sobie numery z mojego sterownika ale niestety na allegro są prze różne numery tych sterowników a moich oczywiście nie ma. Pytanie czy mogę kupić sterownik z innymi numerami i czy to będzie fungać? confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pytanie czy wszystkie sterowniki wspomagania będą działały z jednym silnikiem kolumny w scs.

> Opcja jest taka że kupiłem cały komplet wspomagania kiedyś tam dawno temu i się okazało że

> sterownik jest zepsuty. Spisałem sobie numery z mojego sterownika ale niestety na allegro są

> prze różne numery tych sterowników a moich oczywiście nie ma. Pytanie czy mogę kupić

> sterownik z innymi numerami i czy to będzie fungać?

Każdy będzie pasował,z tym że cześć sterowników z anglików ma odwrotnie zasilanie silnika. Trzeba zamienić piny.

I skąd wiesz że padnięty jest sterownik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już coś. A masy nie zapomnieliście przykrecić od sterownika?

A kontrolka wspomagania na liczniku sie swieciła? I czy gasła po paru sekundach ?

Jakbys był w mojej okolicy to możesz podjechać, mam sterowniki i można włożyć na próbę. Tylko nie wiem czy juz masz to wspomaganie zamontowane bo nie napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy przypadkiem wiecie który pin podaje sygnał do zapalenia kontrolki od wspomagania , zakładałem

> to wspomaganie do seika z 2004 roku silnik MPI i za nic nie mogłem zlokalizować tego sygnału

> na zegarach .

musisz miec zegary ktore obsluguja ta kontrolke. Jesli masz takie zegary i nie masz nic podpiete pod nie to kontrolka sie ciagle swieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy przypadkiem wiecie który pin podaje sygnał do zapalenia kontrolki od wspomagania , zakładałem

> to wspomaganie do seika z 2004 roku silnik MPI i za nic nie mogłem zlokalizować tego sygnału

> na zegarach .

PIN B7, czyli siodmy w mniejszej kostce. Ale pewnie masz licznik bez diody i rezystorka więc zeby odpalić kontrolkę to musisz je wlutować a kabelek wyprowadzić z kostki na zewnątrz bo go też nie będzie w wiązce. Jest troche rozbierania!

Te dzikie oszczędności Fiata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To już coś. A masy nie zapomnieliście przykrecić od sterownika?

> A kontrolka wspomagania na liczniku sie swieciła? I czy gasła po paru sekundach ?

> Jakbys był w mojej okolicy to możesz podjechać, mam sterowniki i można włożyć na próbę. Tylko nie

> wiem czy juz masz to wspomaganie zamontowane bo nie napisałeś.

Masa przykręcona ,kontrolka się nie świeci żadna (licznik SPI na linkę ) instalacja jest już założona ale niestety nie działało na krótko i kolumny z silnikiem jeszcze nie założyłem... ja tylko chce wiedzieć czy jak kupie sterownik z innymi numerami to czy będzie mi to działało??? jak tak to kupuje zakładam i nie mam ochoty coś tam kombinować ani czarować palacz.gif w niedziele Spersprint a tu dupa zbita z tym wspomaganiem.... pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak testujesz na krótko to podepnij odpowiednie wyjscie ze sterownika pod diode przez rezystor (poza licznikiem) i zobacz czy ci sie zapala na chwile i gaśnie. Trudno mi wierzyć żebyś miał sterownik całkowicie padnięty. Mi sie tylko raz zdarzyło że był uwalony ale uszkodzenie miał tylko na jednym przekaźniku.

Sterowniki możesz dowolnie zamieniać, jeszcze nie trafiłem na zamiennik który by nie działał tylko trzeba uważać żeby polaryzacja zasilania silnika była ok.

W ogóle podpiąłeś wszystkie konieczne sygnały? Skąd masz schemat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

> To już coś. A masy nie zapomnieliście przykrecić od sterownika?

> A kontrolka wspomagania na liczniku sie swieciła? I czy gasła po paru sekundach ?

> Jakbys był w mojej okolicy to możesz podjechać, mam sterowniki i można włożyć na próbę. Tylko nie

> wiem czy juz masz to wspomaganie zamontowane bo nie napisałeś.

Witam!

Odgrzewam troche kotleta...

Ja ma problem ze wspomaganiem....

Nie działa jak i ABS..

Nie zaświeca sie kontrolka od wspomagania, abs i poduszki. Każda kontrolka w liczniku jest na żarówke R5 a jedynie te 3 są w malym układzie scalonym na diodach. I tu moje pytanie czy te 3 rzeczy sa od siebie zależne?

Np. Jeżeli jedno nie działa to wszystko nie działa?

Oraz prosił bym o dokładnie opisanie gdzie jest sterownik wspomagania bo nie umiem go odnaleść... chyab że juz go nie ma ;o

Licznik:

540x405_fiat-seicento-2671679.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Odgrzewam troche kotleta...

> Ja ma problem ze wspomaganiem....

> Nie działa jak i ABS..

> Nie zaświeca sie kontrolka od wspomagania, abs i poduszki. Każda kontrolka w liczniku jest na

> żarówke R5 a jedynie te 3 są w malym układzie scalonym na diodach. I tu moje pytanie czy te 3

> rzeczy sa od siebie zależne?

> Np. Jeżeli jedno nie działa to wszystko nie działa?

> Oraz prosił bym o dokładnie opisanie gdzie jest sterownik wspomagania bo nie umiem go odnaleść...

> chyab że juz go nie ma ;o

> Licznik:

Dobra jedo juz wiem 270751858-jezyk.gif

Wspomagania nie ma... zwykła kolumna kierownicza.

Wychodziły wersje z ABS + 2 AIRbag bez wspomagania?

Chyba ktoś zdemontował...

I jak wcześniej pisałem czy ABS i AIRbag jest zależny od wspomagania? Skoro żadna kontrolka nie świeci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.