Skocz do zawartości

Opony w autobusie


pfikusny

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mnie z ciekawości naszło pytanie - jak to jest z oponami w autobusach? zlosnik.gif

1. Ile kosztuje jedna oponka (średnio)?

2. Co ile się je wymienia? (bardziej nawet czasowo niż przebiegowo). Częściej niż raz do roku? zlosnik.gif

Przyjmijmy, że chodzi o autobusy "rejsowe" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak mnie z ciekawości naszło pytanie - jak to jest z oponami w autobusach?

> 1. Ile kosztuje jedna oponka (średnio)?

> 2. Co ile się je wymienia? (bardziej nawet czasowo niż przebiegowo). Częściej niż raz do roku?

> Przyjmijmy, że chodzi o autobusy "rejsowe"

Muszą być zbliżone cenowo do "tirowych" czyli dość drogie, bo jak kiedyś ustawiałem panów kierowców i ich autka na placu celnym to dość głośno złorzeczyli że im opony zjada przy takim kręceniu w miejscu...

Ooo, zacząłem pisać na MK a skończyłem na Wadze ciężkiej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak mnie z ciekawości naszło pytanie - jak to jest z oponami w autobusach?

> 1. Ile kosztuje jedna oponka (średnio)?

tyle co w ciężarowym chyba że przewoźnik ma zniżki ze względu na stałego dostawcę

w latach '90-tych testowaliśmy w Ikarusach różne opony, Stomil, Kumho, Semperit

Stomil były najtańsze ale w lecie strzelały aż miło

> 2. Co ile się je wymienia? (bardziej nawet czasowo niż przebiegowo). Częściej niż raz do roku?

powinno się sprawdzać stan zewnętrzny na przeglądach codziennych (oc) i na przeglądach co 10k km, jak są do wymiany to ...

wymienia się co pół roku czyli co jakieś 40k km

a ostatnio zauważyłem pewną "prawidłowość" - autobus na przegląd rejestracyjny jedzie z nowym zestawem felg i opon

a po przeglądzie ... biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tyle co w ciężarowym chyba że przewoźnik ma zniżki ze względu na stałego dostawcę

> w latach '90-tych testowaliśmy w Ikarusach różne opony, Stomil, Kumho, Semperit

> Stomil były najtańsze ale w lecie strzelały aż miło

> powinno się sprawdzać stan zewnętrzny na przeglądach codziennych (oc) i na przeglądach co 10k km,

> jak są do wymiany to ...

> wymienia się co pół roku czyli co jakieś 40k km

> a ostatnio zauważyłem pewną "prawidłowość" - autobus na przegląd rejestracyjny jedzie z nowym

> zestawem felg i opon

> a po przeglądzie ...

co pol roku to chyba w miejskim, 30kkm nie zrobilo wiekszego wrazenia na zestawie ktory mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.