Skocz do zawartości

Bumce chyba nie sluzy stanie w garazu


Mariusz Pieta

Rekomendowane odpowiedzi

bylem tydzien w delegacji i tak sobie bumka stala.

Wczoraj zorganizowalismy maly wyjazd.

jakies 10km od domu po krotkim zatrzymaniu odpalam i wywala zolty blad:

Active steering fault

Oczywiscie active steering przestaje dzialac, ale moge jechac dalej.

Jakies 20-30 km dalej czerwony blad:

Low oil pressure (wydaje mi sie, ze o engine oil chodzilo)

i nie moge jechac dalej.

Zjezdzam na pobocze, macha w gore i sprawdzam czy olej jest

Jest tylko co ostatnio.

Odkrecam tez na chwile korek oleju wspomagania, troche sie odpowietrzyl.

No to probuje odpalac - zadnych bledow.

Jade dalej 20 km a pozniej powrot 50km i nic.

Dzis do pracy tez OK.

Martwic sie tym czy to chwilowe fanaberie?

W sobote planuje trase 1700km i nie chce sobie wakacji popsuc.

edit. zatopnialem: e61 530d 2004 218PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to plad jest niskiego poziomu plyny hamulcowego/wspomagania.

Dolej do miarki ile trzeba , pokrec kierownica w prawo i lewo i sprawdz ponownie, jak trzeba to dolej...

Oczywiscie monitoruj co sie dzieje czy ubywa czy jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to plad jest niskiego poziomu plyny hamulcowego/wspomagania.

> Dolej do miarki ile trzeba , pokrec kierownica w prawo i lewo i sprawdz ponownie, jak trzeba to

> dolej...

> Oczywiscie monitoruj co sie dzieje czy ubywa czy jest ok.

Uklad wspomagania i hamulcow zalany jest tym samym plynem confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to plad jest niskiego poziomu plyny hamulcowego/wspomagania.

> Dolej do miarki ile trzeba , pokrec kierownica w prawo i lewo i sprawdz ponownie, jak trzeba to

> dolej...

> Oczywiscie monitoruj co sie dzieje czy ubywa czy jest ok.

a co ma plyn hamulcowy do oleju w ukladzie w wspomagania?

no i ostatecznie co ma to do cisnienia oleju silnikowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bylem tydzien w delegacji i tak sobie bumka stala.

Pytanie ile lat ma akumulator i w jakim jest stanie.

Moze byc tak ze niskie napiecie powoduje sfalszowanie odczytow z czujnikow co w konsekwencji prowadzi do wywalania roznego rodzaju blędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie ile lat ma akumulator i w jakim jest stanie.

> Moze byc tak ze niskie napiecie powoduje sfalszowanie odczytow z czujnikow co w konsekwencji

> prowadzi do wywalania roznego rodzaju blędów.

hmmm, i po kilku km jazdy jak aku jest juz troche doladowane a prund jest dostarczany z alternatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie ile lat ma akumulator i w jakim jest stanie.

> Moze byc tak ze niskie napiecie powoduje sfalszowanie odczytow z czujnikow co w konsekwencji

> prowadzi do wywalania roznego rodzaju blędów.

Ale to byloby zaraz po rozruchu a nie gdy auto przejechalo juz taki dystans.

Jak dla mnie sprawdzilbym, moze komp zapisal jakies bledy. Byloby troche latwiej. Bo tak to faktycznie moze byc tylko jakas anomalia i fanaberia naszpikowanego elektronika auta jak i zapowiedz zblizajacej sie awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co ma plyn hamulcowy do oleju w ukladzie w wspomagania?

Active steering fault - moze byc spowodowane niskim stanem oleju lub ustawieniem sensora polozenia kierownicy... masz ok zawias oraz cisnienie w kolach ??

> no i ostatecznie co ma to do cisnienia oleju silnikowego?

Nic , jakos nie moglem sie doczytac wink.gif o co chodzi wink.gif w pracy na szybciora czytalem i wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak koledzy pisza. slaby akumulator moze robic bledy, na angielskich forach czytalem o takich przypadkach.. moze sie postaraj naladowac i zobacz co bedzie dalej.. bo jak sam pisales stalo sie to po postoju samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak jak koledzy pisza. slaby akumulator moze robic bledy, na angielskich forach czytalem o takich

> przypadkach.. moze sie postaraj naladowac i zobacz co bedzie dalej.. bo jak sam pisales stalo

> sie to po postoju samochodu.

Porzadkowo warto jeszcze dopisac ze jesli skonczylo by sie na wymianie akumulatora na nowy to nalezy przeprowadzic jego rejestracje / adaptacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na czym to polega ? mierzy pojemnośc ?

Polega na podłączenie auta do komputera i rejestracja nowego akumulatora w odpowiednim module sterownika. Szczegolow technicznych nie znam ale podejrzewam ze chodzi wlasnie o kalibracje / zgranie nowego akumulatora z reszta elektroniki w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Porzadkowo warto jeszcze dopisac ze jesli skonczylo by sie na wymianie akumulatora na nowy to

> nalezy przeprowadzic jego rejestracje / adaptacje.

To chyba tylko w najnowszych modelach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nic z tych rzeczy

Ja dalej nie czaje co by sie mialo z tym akumulatorem robic - skad komp ma wiedziec czy ma taki czy inny akumulator - musialby mierzyc pojemność, czyli miec uklad elektroniczny podobny do ladowarek elektronicznych, ale co w nim kodować ?

EDIT:

Doczytalem juz, ze faktycznie robi się cos takiego, aczkolwiek nie jest to konieczne (ale zalecane) przy wstawianiu takiego samego parametrami.

Przy zmianie na inna pojemnosc trzeba koniecznie kodowac, Cuda panie cuda grinser006.gif

Musze dodac to do mojej oferty robótek disem cool.gif

Z ciekawości ile kosztuje takie kodowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle co zakodowanie świateł do jazdy dziennej albo innych pierdół tego typu.

Wiem, że mozna zmieniać pojemności akumulatora w pliku NCSem ale jest chyba tylko kilka z góry ustalonych przez BMW, u mnie chyba nie ma na przyklad 85Ah.

Przy wymianie aku nawet na taki sam powinno się zarejestrować wymianę akumulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przejechaniu kilku kkm (>2) znowu zapalila sie lampa alladyna (kontrolka oleju)....

akurat zatrzymywalem sie na jakims parkingu, po odpaleniu juz bylo znowu OK

natomiast sprawdzilem stan oleju i tak jakby go przybylo i jakis taki dosyc rzadki sie wydaje...

Po ostatniej dolewce mialem tak ze 2/3 stanu, przed wyjazdem (a po pierwszym zapaleniu sie kontrolki) juz bylo 100%, natomiast dzis juz bylo ponad 100% (ale auto nie stalo rowno, bylo pochylone do tylu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po przejechaniu kilku kkm (akurat zatrzymywalem sie na jakims parkingu, po odpaleniu juz bylo znowu

> OK

> natomiast sprawdzilem stan oleju i tak jakby go przybylo i jakis taki dosyc rzadki sie wydaje...

> Po ostatniej dolewce mialem tak ze 2/3 stanu, przed wyjazdem (a po pierwszym zapaleniu sie

> kontrolki) juz bylo 100%, natomiast dzis juz bylo ponad 100% (ale auto nie stalo rowno, bylo

> pochylone do tylu)

Pewnie dolewa Ci ropy do oleju przy okazji wypalania DPF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to standardowa procedura jest?

> To przez to moze sie brac to zbyt niskie cisnienie oleju?

Nie tyle standardowa procedura co skutek uboczny czestego wypalania filtra. Jezdzac glownie w miescie / na krotkich dystansach olej oczywiscie trzeba regularnie sprawdzac i podejmowac stosowne kroki gdy poziom przekroczy maksimum badz gdy bedzie zbyt rzadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie tyle standardowa procedura co skutek uboczny czestego wypalania filtra. Jezdzac glownie w

> miescie / na krotkich dystansach olej oczywiscie trzeba regularnie sprawdzac i podejmowac

> stosowne kroki gdy poziom przekroczy maksimum badz gdy bedzie zbyt rzadki.

Jakie kroki? Wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie kroki? Wymiana?

u mnie po wymienie oleju na świeży zawsze zostawiałem stan ok 1/2 na bagnecie. Po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów stan oleju na bagnecie wzrastał ponad max. Wtedy wymieniałem olej na nowy. Miałem 3 takie wymiany, każdą co ok 4 kkm. Mialem dość tego problemu, wywaliłem ten kretyński DPF w cholere i jest świety spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.