Skocz do zawartości

Drogi serwis ASO?


AstraC

Rekomendowane odpowiedzi

> Że marudy są to ja wiem, ale to oddzielna kategoria od omawianych w tym wątku.

ale to niekoniecznie chodzi o marudnych klientow - acz takich jest duzo. Zdarza sie ze po jakiejs regulacji, posmarowaniu czegos tam usterka znika na jakis czas a potem wraca, czasem za tydzien, czasem za miesiac

wracajac do serwisu ASO - przeglad moze sie wydawac drogi ale zaleznie od marki i modelu obejmuje rozne dodatkowe czynnosci typu smarowania zawiasow, prowadnic hamulcowych etc ktorych robic niby nie ma przymusu ale warto. Oczywiscie mowimy o normalnym ASO gdzie to wszystko jest wykonywane i nie robia utrudnien jesli klient chce byc na hali podczas przegladu. Jakos tak mi sie wydaje ze tak jest w uczciwych ASO ktore nie maja nic do ukrycia.

Ja decydujac sie na serwis nie-ASO mam swiadomosc ze pewne rzeczy bedzie trzeba robic dodatkowo, albo w serwisie albo samodzielnie. Co oczywiscie kosztuje albo dodatkowe pieniadze albo wlasna prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale to niekoniecznie chodzi o marudnych klientow - acz takich jest duzo. Zdarza sie ze po jakiejs

> regulacji, posmarowaniu czegos tam usterka znika na jakis czas a potem wraca, czasem za

> tydzien, czasem za miesiac

> wracajac do serwisu ASO - przeglad moze sie wydawac drogi ale zaleznie od marki i modelu obejmuje

> rozne dodatkowe czynnosci typu smarowania zawiasow, prowadnic hamulcowych etc ktorych robic

> niby nie ma przymusu ale warto.

Mam wątpliwości, czy te czynności to nie jest często zwykłe wyciąganie pieniędzy.

> Ja decydujac sie na serwis nie-ASO mam swiadomosc ze pewne rzeczy bedzie trzeba robic dodatkowo,

> albo w serwisie albo samodzielnie. Co oczywiscie kosztuje albo dodatkowe pieniadze albo wlasna

> prace.

W książce serwisowej toyoty mam tabele z czynnościami przy określonym przebiegu. Można to robić we własnym zakresie mając możliwości lub zlecić niezależnemu serwisowi. Jedyna różnica to będzie inna pieczątka w książce ... no i cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.