Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Zakup Jeep Grand Cherokee ZJ

Featured Replies

Napisano

Po przejażdżkach WJ'em szukam Jeep'a dla siebie. Ale ZJ. Jeździł ktoś tym modelem z reduktorem NV-249 do 1996 roku? Jak to się spisuje w terenie bo trochę mnie niepokoi to, ze nie można zablokować dyfra międzyosiowego. Przeszkadza to? Może ktoś wie o ZJ cie na sprzedaż zlosnik.gif ?

Napisano

Po 96 roku reduktory występowały w wersji z OD i to blokowało mechanizm międzyosiowy przy włączonym reduktorze ok.gif

Jeździ się fajnie, nie da się zadusić zlosnik.gif O V8 piszę ok.gif

Napisano
  • Autor

> Po 96 roku reduktory występowały w wersji z OD i to blokowało mechanizm międzyosiowy przy włączonym

> reduktorze

> Jeździ się fajnie, nie da się zadusić O V8 piszę

To doczytałem, że po 96 już dało się zablokować. Pytam o te przed 96 bo widzę dużo starych aut już zmodyfikowanych lekko w teren. A wydaje mi się, że to mocno ogranicza zdolności off-roadowe, kiedy potrzebny jest duży wykrzyż. Choć byłem jeepem poza asfaltem dwa razy więc równie dobrze mógłbym opowiadać co sądzę o rozwoju wiedeńskiego baletu smile.gif

Napisano

> To doczytałem, że po 96 już dało się zablokować. Pytam o te przed 96 bo widzę dużo starych aut już

> zmodyfikowanych lekko w teren. A wydaje mi się, że to mocno ogranicza zdolności off-roadowe,

> kiedy potrzebny jest duży wykrzyż.

Ale co niby ogranicza ten wykrzyż??

Napisano

> Że jak przejeżdżasz pod ukos przez rów i któreś koło straci przyczepność to stoisz (tak mi się

> przynajmniej wydaje).

Jest jeszcze szpera z tyłu... A Ty pewnie myślisz o blokadach mostów.

> Co sądzicie o tym: http://moto.allegro.pl/jeep-grand-cherokee-super-stan-lpg-klima-i2489039216.html

> ?

Jedno co wiem na pewno był malowany. Grill też nie od niego. Cena zaskakująco niska.

Reduktor chyba NV-242

Napisano
  • Autor

> Jest jeszcze szpera z tyłu... A Ty pewnie myślisz o blokadach mostów.

> Jedno co wiem na pewno był malowany. Grill też nie od niego. Cena zaskakująco niska.

> Reduktor chyba NV-242

Był malowany, dzwoniłem przed chwilką. Miał wymieniane progi. W samochodzie z ramą jakoś mnie to bardzo nie razi. Nawet jakby była dziura w progu to nie byłoby to żadną ujmą bo nie chcę się tym lansować na starówce tylko pojechać do lasu wink.gif

Czy te jeepy miały szperę z tyłu? Bo o WJ doczytałem, że niektóre.

Napisano

> Czy te jeepy miały szperę z tyłu? Bo o WJ doczytałem, że niektóre.

Mój z 96 roku miał. A Ty widziałeś tą "ramę" w jeepie? zlosnik.gif

Napisano
  • Autor

> Mój z 96 roku miał. A Ty widziałeś tą "ramę" w jeepie?

Hm rozwijaj temat, rozwijaj. Sugerujesz, że nadwozie ją trzyma w kupie?

Napisano

> Hm rozwijaj temat, rozwijaj. Sugerujesz, że nadwozie ją trzyma w kupie?

To taka specjalna jest, zintegrowana z nadwoziem...

Napisano
  • Autor

> To taka specjalna jest, zintegrowana z nadwoziem...

A co z tym luzem z opisu? Ciężka do zniwelowania rzecz?

Napisano

> A co z tym luzem z opisu? Ciężka do zniwelowania rzecz?

Jak masz jezdzic w tereni, to bym sie tym nie przejmowal. Po zlikwidowaniu luzu i pojechaniu kilka razy w teren, powroci grinser006.gif

Napisano

> A co z tym luzem z opisu? Ciężka do zniwelowania rzecz?

Tylko wymiana na nowa/inna przekladnie.

Napisano
  • Autor

> Tylko wymiana na nowa/inna przekladnie.

Byłem, jeździłem. Małym luzem bym tego nie nazwał. Silnik nie trzyma obrotów na gazie nie jedzie w ogóle. Nie, że słabo. Nie jedzie w ogóle - gaz w podłodze a pierwsze dwie sekundy auto rozpędza się jak na biegu jałowym. W ramie dziury, zawias stuka, lusterka do wymiany, wydech dziurawy, silnik, skrzynia reduktor i wały zarzygane olejem. Konsola środkowa niezbyt związana z resztą auta. Tylne lewe drzwi nezbyt pasują w swoje miejsce. Tylna jedna lampa wciąż amerykańska, miga sobie wstecznym. Most wyje gorzej jak w Ikarusie, skrzynia zmienia biegi, że szyja boli. Jedyne co to ładnie się świeci bo świeżo malowany smile.gif Przejechałem się 400km na darmo. Taki super stan z allegro.

Napisano

>Przejechałem się 400km na

> darmo. Taki super stan z allegro.

Cena Cię nie dziwiła to się przejechałeś. Ja w tym roku sprzedałem swojego za 13 tys. z uszkodzonym łożyskiem ataku w moście.

Napisano
  • Autor

> Cena Cię nie dziwiła to się przejechałeś. Ja w tym roku sprzedałem swojego za 13 tys. z uszkodzonym

> łożyskiem ataku w moście.

Przed wakacjami próbowałem sprzedać Jeep'a Grand Cherokee WJ 1999 3.1 TD za 12 tyś i się nie udało. Więc po prostu żal by mi było kupić ZJ'a za podobne siano.

Napisano

> Przed wakacjami próbowałem sprzedać Jeep'a Grand Cherokee WJ 1999 3.1 TD za 12 tyś i się nie udało.

> Więc po prostu żal by mi było kupić ZJ'a za podobne siano.

W takim razie szukasz parcha

Napisano

> W takim razie szukasz parcha

nic dodać - nic ująć

Napisano
  • Autor

> W takim razie szukasz parcha

właśnie, że tamten WJ nie był parchem. Szukałem ZJa, za małe siano, żeby mi nie było szkoda go powiesić czy utopić ale nie spodziewałem się takich parchów jak te które oglądałem. Gdybym szukał Jeep'a po to, żeby sobie jeździć po mieście to bym dołożył i szukał ślicznego WJ'a. Ale nie do lasu...

Napisano

> właśnie, że tamten WJ nie był parchem. Szukałem ZJa, za małe siano, żeby mi nie było szkoda go

> powiesić czy utopić ale nie spodziewałem się takich parchów jak te które oglądałem. Gdybym

> szukał Jeep'a po to, żeby sobie jeździć po mieście to bym dołożył i szukał ślicznego WJ'a. Ale

> nie do lasu...

To szukaj WJ z 4.0 bo bedzie lepszy do lasu z powodu reduktora. No i bedzie mlodszy wiec wieksza szansa ze nie trup

Napisano

> Przed wakacjami próbowałem sprzedać Jeep'a Grand Cherokee WJ 1999 3.1 TD za 12 tyś i się nie udało.

> Więc po prostu żal by mi było kupić ZJ'a za podobne siano.

a co mu było, że tak tanio poszedł?

Napisano
  • Autor

> 3.1 TD

Nie ma się co śmiać - to jest prawdziwy powód. Puszczał niebeską chmurę po odpaleniu na zimno. Zderzak z tyłu był pęknięty na narożniku no i Laredo. Ludzie w znakomitej większości wolą dołożyć te 2-4 tyś i lansować się na skórze.

Napisano

> Nie ma się co śmiać - to jest prawdziwy powód. Puszczał niebeską chmurę po odpaleniu na zimno.

> Zderzak z tyłu był pęknięty na narożniku no i Laredo. Ludzie w znakomitej większości wolą

> dołożyć te 2-4 tyś i lansować się na skórze.

Jestę lensere zlosnik2.gif

Napisano

> Nie ma się co śmiać - to jest prawdziwy powód. Puszczał niebeską chmurę po odpaleniu na zimno.

> Zderzak z tyłu był pęknięty na narożniku no i Laredo. Ludzie w znakomitej większości wolą

> dołożyć te 2-4 tyś i lansować się na skórze.

nie wiem czy lepiej byś nie wyszedł jakbyś poszatkował go na części

mój 4.7 bez gazu z 2001 za około 2x tyle poszedł

co ciekawe do poprzedniego właściciela wrócił biglaugh.gif

Napisano

do Filipa?

Napisano

no i Laredo. Ludzie w znakomitej większości wolą

> dołożyć te 2-4 tyś i lansować się na skórze.

Jam mam WJ Laredo i skórę posiadam skromny.gif

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.