Skocz do zawartości

Śmierdzi nowa chłodnica


Konrad_1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam śmierdzący problem. Wymieniłem chłodnice na nowa (Nissens) bo stara trochę ciekła i miała już dość. Po wymianie mam smród podczas postoju(podczas jazdy nie śmierdzi).Czuć też z przodu auta podczas postoju. Jakby się coś spalało. Nowe chłodnice są zabezpieczane jakimś smarem? Około 200km zrobiłem na nowej chłodnicy i dalej wali przeokrutnie... sciana.gif Nie jest to na pewno zapach płynu chłodzącego. Wycieku nie ma bank. Panowie to się wypali czy o co chodzi bo nie będę ukrywał troszkę mnie to denerwuje a zapach jest wręcz duszący... sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wentylator chłodnicy się kręci? Może tam jest gdzieś zwarcie? Niedawno wymieniałem chłodnicę w innym samochodzie i na 100% nowa nie jest pokryta niczym, bo i po co?

Może jakieś zwierzątko tam się dostało i się zrobiło grilowannie? Czasami tak bywa...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ chłodzenia pracuje prawidłowo. Wentylator chodzi itp. itd.

Właśnie problem w tym że moja chłodnica jest wysmarowana chyba jakiś smarem albo czymś bo podświetlając latarką między blaszkami prześwituje coś żółtego... śmierdzi tylko po nagrzaniu. Co jest do cholery z tą chłodnicą. Ona jest czymś zabezpieczona czy co? Najgorzej że to nie zbytnio ochoty do wypalenia się... angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ona jest czymś zabezpieczona czy co?

Nie ma takiej opcji! Szukaj innej przyczyny: czyjaś zemsta (zasikanie, jakaś farba w spray-u, amoniak itp...), koty regularnie szczają, zalanie chłodnicy w magazynie jakąś substancją... Kupowałeś na Allegro, cena nie była zbyt niska? Może to była wyprzedaż bubla?

PS. Masz na chłodnicę gwarancję, to reklamuj...

PS PS. jedź na myjnię, odczekaj godzinę, aby chłodnica ostygła nieco, spryskaj porządnie chłodnicę lancą z gorącą wodą (tylko uważaj, żeby ciśnienie nie pogięło blaszek), potem zmyj lancą z wodą demineralizowaną, może zejdzie.... Nie zalej wiatraka... Najlepiej byłoby to zrobić z wymontowaną chłodnicą...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupowałeś na Allegro, cena nie była zbyt niska? Może to była wyprzedaż bubla?

...właśnie chciałem uniknąć jakiegoś bubla i kupowałem w zaufanym sklepie i teraz mam...

ehh spróbuje to jakoś wymyć może się uda, albo postawie auto i niech chodzi przez godzinę. Może to się wypali jak będzie wyższa temperatura... facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.