Skocz do zawartości

1.8 TDCi 100KM w Focusie Mk1 2004r.


QuBeK

Rekomendowane odpowiedzi

> Znajomi mają 1.8 TDDI. Rdzewieje jak to Foka I, klekoce - ale w trasie bez tragedii, prowadzi się

> fajnie, ale mają wersję 75KM (od starszego małżeństwa co miało ustawione na WSZYSTKICH

> kanałach w radiu Radio Maryja) i to po prostu nie jedzie. Moje 97KM to przy tym szatan jest.

> Musiałem się przyzwyczaić, żeby tym móc w miarę normalnie ruszyć. 68KM Felicia znacznie lepiej

> jechała. Jeśli to 90KM to się tym musisz przejechać i sam się przekonać.

czytajcie uwaznie wątek - 1.8 tdci 100km - przejechałem się, fajnie przyspiesza, ma kopa wink.gif

Zastanawiam sie tylko jak z niezawodnoscią tego silnika, ja bede dbał itp, a i tak coś pierdyknie drogiego w naprawie....

i nie wiem czy ten diesel to dobry pomysl, czy moze benzynka z gazem, i czestsze wymiany swiec i kabelkow, zobaczymy... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy możecie mi napisać o tym silniku? Najlepiej wszystko .

> Zamarzył mi się Focus z takowym, tzn. wolałbym benzyne ale egz. jest ładny więc rozważam. Silnik

> pracuje ładnie, cicho, równo, nie kopci, przyspiesza, ma 170 tys. potwierdzonego przebiegu.

> Jest suchy, a sam fordzik ( z włoch) bez jakiejkolwiek rdzy

> ps. proszę Moderownie o nie przenoszenie narazie, dopiero ew. później na "fordowski kącik"

Właśnie takim jeżdżę od czerwca 2011r.

Jestem super zadowolony.

IMO ten silnik z 100KM jest jak benzyna co najmniej 130KM.

TU MOJE STATYSTYKI prowadzone bardzo dokładnie.

ps. tyle, że ja kupiłem po wymianie dwumasy i od nowości jeżdżony wyłącznie na ON verva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

Odgrzeję kotleta wink.gif Mam do kupienia FF1 z 2003 roku z tym silnikiem. Auto pewne , od drugiego właściciela (poprzedni zostawił go w salonie w rozliczeniu i tak trafiło do kolegi, który w tym salonie pracował), 115kkm przebiegu, klimatyzacja automatyczna, 4 elektryczne szyby, grzana przednia i tylna szyba i takie tam wypasy. Pytanie mam raczej o silnik. Prawda to że nie ma dwumasy ?? Jakieś inne bolączki poza wymienionymi wyżej ? Ogólnie TDCI się nie boję , bo miałem zlosnik.gif Miałem nie kupować diesla, no ale nie ma nic pewnego z silnikiem benzynowym, a ten jest pewniak wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz odgrzewam własnego kotleta zlosnik.gif

Bo tak się zeszło że w koncu nic nie zakupiłem, temat wraca ponownie - a razem z nim Focus zlosnik.gif

Pytanie 1. Czy silniki benzynowe w Focusach Mk1 normalnie się gazują czy mam się bać???

Pytanie 2. Czy focus mk1 z benzyną i lpg to auto problematyczne, drogie w utrzymaniu? zlosnik.gif

Pytanie 3. Co będzie tansze w utrzymaniu - Focus Mk1 czy Cvic VII (ep) z benzynowym 1.4/1.6

???

20.GIF20.GIF20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> różnie o tym gazie mówią - zasadniczo jak założysz porządną instalke w porządnym warsztacie to

> problemów nie ma.

i tak by było.

Rozmawiałem już z "moim" gazownikiem, który mi robił sekwencje w lanosie - jestem zadowolony póki co.

W sieci różne opinie - krążą plotki ze silniki forda mają jakąś ceramikę i że ona nie znosi gazu - prawda to? ktoś rozwinie?

Z kolei gazownik powiedział, że fordowskie silniki to jest mazda - i nie ma przeciwskazań do zakładania instalacji - on by się spokojnie podjął tego.

Docelowo rozmawiamy o focusie 2.0 mkI

Co o nim sądzicie? ??

http://allegro.pl/show_item.php?item=3261901895

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2.0 OK.

Mogę traktować Twoją informację jako sprawdzoną?

Rozwiniesz coś? Ma ktoś takiego "jeżdżącego focusa i sobie chwali? wink.gif

i czy coś się wam rzuca w oczy w tym podlinkowanym ? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mogę traktować Twoją informację jako sprawdzoną?

> Rozwiniesz coś? Ma ktoś takiego "jeżdżącego focusa i sobie chwali?

> i czy coś się wam rzuca w oczy w tym podlinkowanym ?

wejdź na forum focus klub polska - mają tam cały dział o LPG - poczytaj smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja teraz odgrzewam własnego kotleta

waytogo.gif

> Bo tak się zeszło że w koncu nic nie zakupiłem, temat wraca ponownie - a razem z nim Focus

> Pytanie 1. Czy silniki benzynowe w Focusach Mk1 normalnie się gazują czy mam się bać???

Podobno bez problemu się gazują. zlosnik.gif

> Pytanie 2. Czy focus mk1 z benzyną i lpg to auto problematyczne, drogie w utrzymaniu?

Ciężko powiedzieć, bo to zależy czym jeździłeś wcześniej. smile.gif

Miałem przez jakiś czas kombi 1.8 115KM, i w sumie jak na tą moc to całkiem fajnie to jechało. smile.gif

Po kupnie żałowałem że nie kupiłem ST 170 i pozbyłem się dziada. rotfl.gif

Rozrząd tani, kable i świece motorcraft trochę kosztują, u mnie padł krokowy ale odżył po przeczyszczeniu płynem do mycia gaźników. smile.gif

U mnie coś było chyba nie tak, bo w mieście łykało mi to 11-12l, w trasie nie dało się zejść poniżej 8, tak normalnie to wciągał ok 9 w trasie do Buska. no.gif

Auto ma z tyłu wielowahacz i bardzo fajnie się prowadzi, a naprawa będzie sporo droższa niż w przypadku auta z belką. ok.gif

Przyzwyczaiłem się do trochę większych i cięższych aut, i nie podobało mi się zachowanie Focusa przy prędkościach 160km/h i wyższych. ok.gif

Nie wiem jak z modelami po lifcie, ale starsze mają problemy z korozją. ok.gif

> Pytanie 3. Co będzie tansze w utrzymaniu - Focus Mk1 czy Cvic VII (ep) z benzynowym 1.4/1.6

> ???

Civic VII jest sporo ładniejszy od Focusa I. serce.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy możecie mi napisać o tym silniku?

Mam. I jestem super zadowolony, żeby, nie powiedzieć zachwycony.

IMO 100KM w tym silniku to jakieś 120-130KM w benzynie.

Ładnie jedzie, mało pali: icon1.png

Mam takiego 2 lata i tylko ojej + filtry zmieniam (no i żarówki h7 oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem: IMO.

Do tej pory jeździłem kilkoma benzyniakami o mocach 80-110KM. Żaden nie zbierał się tak, nie miał takiej elastyczności i prowadzenia jak foka ze 100konnym dieslem tdci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego napisałem: IMO.

> Do tej pory jeździłem kilkoma benzyniakami o mocach 80-110KM. Żaden nie zbierał się tak, nie miał

> takiej elastyczności i prowadzenia jak foka ze 100konnym dieslem tdci.

Jeździłem takim 3d, i szału to nie robi.

Bardzo wąski zakres obrotów w których "coś" się dzieje. no.gif

A że turbo dmucha z dołu, to jest i wrażenie że auto nie wiadomo jak się zbiera. rotfl.gif

Miałem wtedy porównanie bo mama ma 3d 1.8 tdci 100KM a ja miałem 1.8 kombi 115KM benzyna i moim zdecydowanie lepiej się jeździ.

No ale ja się nie znam bo potrafię używać skrzyni biegów i jak chcę przyspieszyć to po prostu zrzucam bieg/dwa. zlosnik.gif

PS. Mamy Focus stoi u mechanika, zostało zatankowane paliwo kiepskiej jakości i auto nie odpala. rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale ja się nie znam bo potrafię używać skrzyni biegów i jak chcę przyspieszyć to po prostu

> zrzucam bieg/dwa.

ja też potrafię zredukować jak potrzeba ok.gif

> PS. Mamy Focus stoi u mechanika, zostało zatankowane paliwo kiepskiej jakości i auto nie odpala.

A może kiepskiej jakości paliwo + od dawna niewymieniany filtr paliwa?

Jak mam to "szczęście", że moje auto przez pierwsze ok. 160kkm u pierwszego właściciela jeździło wyłącznie na orlenowskiej vervie.

Jak już taki burżuj nie jestem, ale na marketowych stacjach paliwa nie leję. Wyłącznie Orlen i z rzadka Bliska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobno bez problemu się gazują.

ok.gif

> Civic VII jest sporo ładniejszy od Focusa I.

No czy ja wiem zlosnik.gif

Taki czarny 3drzwiowy focus jest śliczny zlosnik.gifok.gif

Ale Civic VII gen też jest śliczny - ale najbardziej polift, bo przedliftowy ma dziwny zderzak z przodu - no ale to mozna zmienic zawsze zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.