Skocz do zawartości

Fordowskie benzyny 1.8 i 2.0 z Focusów 2000-2004


QuBeK

Rekomendowane odpowiedzi

Jak te silniki znoszą gaz? Słyszałem że niezbyt dobrze ponieważ wypalają się gniazda zaworowe? Czy to prawda? Szukam Focusa 2.0 benzyna i chciałbym go zagazować

Korzystając z okazji prosiłbym odpowiedź również w przypadku:

- Astra 1.8 benzyna, 2.2 benzyna

-Saxo 1.6 vts

-Ibiza 1.6

-Ibiza 1.8 T

Z góry dziękuję za pomoc 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak te silniki znoszą gaz? Słyszałem że niezbyt dobrze ponieważ wypalają się gniazda zaworowe?

> Czy to prawda? Szukam Focusa 2.0 benzyna i chciałbym go zagazować

> Korzystając z okazji prosiłbym odpowiedź również w przypadku:

> - Astra 1.8 benzyna, 2.2 benzyna

> -Saxo 1.6 vts

> -Ibiza 1.6

> -Ibiza 1.8 T

> Z góry dziękuję za pomoc

Gniazda zaworowe wypalają się od ubogiej mieszanki, na to nie ma wpływu rodzaj silnika. Jak znajdziesz fachowca gazmena a nie druciarza to każdy motor będzie chodził na gazie tak jak na benzynie. Uwierz że proste to nie jest ale wykonalne. Polecam lekturę lpg-forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gniazda zaworowe wypalają się od ubogiej mieszanki, na to nie ma wpływu rodzaj silnika. Jak

> znajdziesz fachowca gazmena a nie druciarza to każdy motor będzie chodził na gazie tak jak na

> benzynie. Uwierz że proste to nie jest ale wykonalne. Polecam lekturę lpg-forum.

myślę że troche upraszczasz ... niby teoria jest taka, a praktyka inna - czytaj na gazie zawory trzeba regulować szbciej

niemniej nie jest to jakiś problem ok.gif

IMO legendarne problemy pochodzą z czasów IIgen, gdzie faktycznie mieszankę ciężko było ustawić hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.