Skocz do zawartości

Xsara Picasso 1,8 - olej


kuzaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czytałem na forum, że ten silnik "lubi" olej. Ale co to oznacza, spala go czy są wycieki hmm.gif

Pytam, bo właśnie zauważyłem kropelki oleju na podłodze w garażu. Silnik mimo 10 lat ma tylko 65 tyś km, niedawno autko kupiłem, wymieniłem rozrząd i oleje itp.

Pozdrawiam! 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Czytałem na forum, że ten silnik "lubi" olej. Ale co to oznacza, spala go czy są wycieki

> Pytam, bo właśnie zauważyłem kropelki oleju na podłodze w garażu. Silnik mimo 10 lat ma tylko 65

> tyś km, niedawno autko kupiłem, wymieniłem rozrząd i oleje itp.

> Pozdrawiam!

Ale jak jest wyciek to raczej nie jest normalne. Znajdz i usun wkoncu 10 lat, uszczelniacze sie starzeja bez wzgledu na przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czytałem na forum, że ten silnik "lubi" olej. Ale co to oznacza, spala go czy są wycieki

Skoro go lubi to go konsumuje a nie gubi. zlosnik.gif

Ten silnik faktycznie spala olej i jak najbardziej wskazana jest systematyczna kontrola jego poziomu. busted.gif

Co do wycieku, to sugeruję sprawdzenie czy owe kropelki ojeju na podłodze w garażu to nie jest czasem płyn do wspomagania. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro go lubi to go konsumuje a nie gubi.

> Ten silnik faktycznie spala olej i jak najbardziej wskazana jest systematyczna kontrola jego

> poziomu.

> Co do wycieku, to sugeruję sprawdzenie czy owe kropelki ojeju na podłodze w garażu to nie jest

> czasem płyn do wspomagania.

zgodzę się z przedmówcą one go spalają moja Cytryna ma 12 lat i 227 tyś. km i muszę standardowo dolewać około 2 litrów oleju ( nie jest to męczące ) przywykłem do tego że minimum raz w tygodniu wyciągam bagnet i sprawdzam poziom oleju! co do wycieków to sprawdź lepiej bo poco zajeździć biedaka

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moja Cytryna ma 12 lat i 227 tyś. km i muszę standardowo dolewać około 2 litrów oleju

Kolega zdaje się stosunkowo niedawno nabył ten wynalazek ? (czytałem jakiś czas temu posty)

To benzyniak , czy diesel ?

Te 2 litry dolewki to jak często ?

Nawet jeśli to benzyna , to przebieg 227 tkm (zakładam, że raczej prawdziwy) nie powinien być zabójczy dla silnika.

Ale dolewka 2 litry oleju (nawet co 10 tkm , ale tyle kolega raczej od niedawnego zakupu nie zrobił) to jakaś masakra.

Pewnie pierścienie trzeba by wymienić ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega zdaje się stosunkowo niedawno nabył ten wynalazek ? (czytałem jakiś czas temu posty)

> To benzyniak , czy diesel ?

> Te 2 litry dolewki to jak często ?

> Nawet jeśli to benzyna , to przebieg 227 tkm (zakładam, że raczej prawdziwy) nie powinien być

> zabójczy dla silnika.

> Ale dolewka 2 litry oleju (nawet co 10 tkm , ale tyle kolega raczej od niedawnego zakupu nie

> zrobił) to jakaś masakra.

> Pewnie pierścienie trzeba by wymienić ????

Masakra to jest 1ltr/1000 grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega zdaje się stosunkowo niedawno nabył ten wynalazek ? (czytałem jakiś czas temu posty)

> To benzyniak , czy diesel ?

> Te 2 litry dolewki to jak często ?

> Nawet jeśli to benzyna , to przebieg 227 tkm (zakładam, że raczej prawdziwy) nie powinien być

> zabójczy dla silnika.

> Ale dolewka 2 litry oleju (nawet co 10 tkm , ale tyle kolega raczej od niedawnego zakupu nie

> zrobił) to jakaś masakra.

> Pewnie pierścienie trzeba by wymienić ????

moja Cytrynę kupiłem w styczniu od lutego jeździ na LPG moim zdaniem dolewka oleju nie jest wielką masakrą ponieważ jak każdy wie ten przebieg to już wielkie osiągnięcie tym bardziej bez remontu!! Co do przebiegu to jest autentyczny mam faktury na wszelkie naprawy! a dolewkę robiłem tak mniej więcej po 9 tyś.km - więc nie najgorzej

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a dolewkę

> robiłem tak mniej więcej po 9 tyś.km - więc nie najgorzej

> pozdrawiam

Kolego , nie to żebym się czepiał lub próbował cię zdołować i pognębić. Broń Panie B.

Każdy jeździ tym na co go stać.

Ale dolewka 2 litry oleju na 9 tkm w silniku z przebiegiem 227 tkm nie jest czymś normalnym (taki przebieg nie jest też dla silnika benzynowego czymś nadzwyczajnym)

Miałem już w życiu kilka samochodów z silnikami benzynowymi (i oprócz Trabiego i Warczyburga gdzie olej dolewałem ze względów oczywistych smile.gif ) do żadnego z nich nie musiałem nigdy dolewać nawet grama oliwy.

Ostatnio jak poszedłem za owczym pędem i kupiłem Foldzwagena w tejdiku smile.gif który miał zrąbaną turbinę i chlał olej jak głupi to na 10 tkm z dolewkami mieściłem się w 1 litrze.

Uwierz mi, naprawdę nie ma powodu do radości że dolewasz 2 litry oleju na 9 tkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego , dolewałem do astry I (x16xel) 10l na 10 tys km ,to było branie

No to faktycznie czadddddd yikes.gif

Wobec tego odwołuję to co powiedziałem - 2 litry dolewki na 9 tkm to żadne branie oleju.

> akurat skarży się na te silniki i jest taki własnie problem ..

Miałem AI , 60KM (chyba X14NZ jak dobrze pamiętam , ale pewny nie jestem) - nie ubywał nawet mm na bagnecie od wymiany do wymiany.

Silnik pracował i wyglądał wzorcowo - po ok. 8-10 latach od wyjazu z salonu i przebiegu ok. 120 tkm miał nawet na oryginalnych przewodach WN i pokrywie zaworów warstwę oryginalnego ochronnego wosku.

> Strasznie ciesze sie że mam reno ,bo wcale nie bierze

Przed Astrą miałem Renię R19 , też 60 KM - olej dolewałem "profilaktycznie" może ze 2 razy , tak na wszelki wypadek bo szykowały się długie trasy - łączne dolewki (które pamiętam) to może 100 ml przez cały okres użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak przed Cytryną miałem Nissana Primerę P11 na tysiąc km brał 1 litr oleju przed Nissanem miałem troszkę dłużej Toyotę Avensis 1,6 benzyna +LPG i powiem tak na 10 kkm brał powiedzmy około 1,5 litra oleju przed nim miałem od nowości Seata Cordobę i na 15 kkm brał 0,5 litra oleju więc nie mówię że tylko przebieg ale także jak kto zadba ten tak ma! Moja Cytryna jeździ teraz na full syntetyku może w sumie już zmienić na półsyntetyk - sam nie wiem jednak nie martwi mnie to ponieważ każdego kogo zapytasz to silnik 1,8 to olejarka i bierze olej!!!

a co do przygód każdego z kolegów to moim zdaniem każdy przypadek jest indywidualny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.