Skocz do zawartości

Nowe Aveo - wymiana filtra klimatyzacji/kabinowego


kondziek

Rekomendowane odpowiedzi

... jest banalnie prosta i nie wymaga uzycia jakich kolwiek narzedzi ok.gif

zobaczcie sami, wymiana zajmuje ok 1 minuty ! claps.gif dla GM

wiecej czasu zajelo mi poszukanie wlasciwego filtra

na allegro ciezko cos znalezc do T300 ale duzo czesci pasuje z innych aut GM

filtr kabinowy jest identyczny jak w Cruze, Astra IV, Insignia, Meriva i inne - taka informacje znalazlem na stronie Intercarsu, zaryzykowalem i kupilem filtr weglowy ok.gif

wymiana sprowadza sie do wyjecia schowka z zaczepow i otworzenia zaslepki filtra

filtr znajduje sie za schowkiem po stronie pasazera

tnimg77791.jpg

tnimg77861.jpg

tnimg77931.jpg

tnimg77981.jpg

tnimg78001.jpg

tnimg78011.jpg

i na koniec mala zmiana na zewnatrz

tnimg78051.jpg

tnimg78091.jpg

tnimg78081.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... jest banalnie prosta i nie wymaga uzycia jakich kolwiek narzedzi

> zobaczcie sami, wymiana zajmuje ok 1 minuty !

Jak w Aurisie smile.gif

Z tą różnicą, że nie trzeba wyjmować z zawiasów schowka.

W Auri wystarczy odpiąć siłownik/amortyzator od klapy.

Reszta dalej tak samo.

Czy Kolega nie miał odwrotnie zamontowanego filterka ?

Strzałka (do góry) obok napisu GM pokazuje chyba kierunek montażu (tak mi się wydaje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy Kolega nie miał odwrotnie zamontowanego filterka ?

> Strzałka (do góry) obok napisu GM pokazuje chyba kierunek montażu (tak mi się wydaje)

Zazwyczaj strzałka oznacza kierunek przepływu powietrza wink.gif

bo jak by kolega zamontował w lacetti gdzie filtr jest pionowo (a strzałka pokazuje w lewo)? Na którą stronę obrócić auto zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zazwyczaj strzałka oznacza kierunek przepływu powietrza

> bo jak by kolega zamontował w lacetti gdzie filtr jest pionowo (a strzałka pokazuje w lewo)? Na

> którą stronę obrócić auto

Ale zauważ, że na zdjęciu stary i nowy filtr mają strzałki w przeciwnym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zazwyczaj strzałka oznacza kierunek przepływu powietrza

?????????

A ja ostatnio jak wymieniałem w Toyce , to na oryginalnym miałem napis "UP" i strzałka w górę - i tak był zamontowany.

A jak założyłem Filtrona to był na nim napis (jak na foto powyżej) "AIR FLOW" i strzałka w górę - to jak powinienem założyć tego Filtrona smile.gif ?

Bo logika podpowiada, że powietrze do kabiny wpada z góry z podszybia czyli przeciwnie do znaku "AIR FLOW" na filtrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak założyłem Filtrona to był na nim napis (jak na foto powyżej) "AIR FLOW" i strzałka w górę -

> to jak powinienem założyć tego Filtrona ?

Tak ja jest napisane, czyli strzałką do dołu (bo tak ja niżej napisałeś, powietrze wpada od góry)

> Bo logika podpowiada, że powietrze do kabiny wpada z góry z podszybia czyli przeciwnie do znaku

> "AIR FLOW" na filtrze.

IHMO, napis "filtron" może być odwrotnie, ważne co wskazuje strzałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale zauważ, że na zdjęciu stary i nowy filtr mają strzałki w przeciwnym kierunku.

"w przeciwnym kierunku" patrząc na tekst, a jeśli tekstu by nie było, to możemy uznać że filtr leży odwrotnie zlosnik.gif

tak jak pisałem wyżej IHMO, należy kierować się strzałką jako kierunkiem przepływu powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zazwyczaj strzałka oznacza kierunek przepływu powietrza

> A ja ostatnio jak wymieniałem w Toyce , to na oryginalnym miałem napis "UP" i strzałka w górę - i tak był zamontowany.

> Tak ja jest napisane, czyli strzałką do dołu (bo tak ja niżej napisałeś, powietrze wpada od góry)

Czyli, że jak ?

Fabryka założyła mi odwrotnie filtr ? oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli, że jak ?

> Fabryka założyła mi odwrotnie filtr ?

Nie wiem jak w tym Aveo, ale to że u góry jest podszybie nic nie znaczy: powietrze jest nadmuchiwane, więc może lecieć w dowolnym kierunku.

Jak ktoś rozbierał kiedyś deskę, to w części aut leci od dołu do nawiewów, więc argument że "musi od góry" jest co najmniej bez sensu.

Czasem na obudowie filtra lub wewnątrz jest powtórzona strzałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale zauważ, że na zdjęciu stary i nowy filtr mają strzałki w przeciwnym kierunku.

ja zamontowalem nowy filtr tak ze strzalki sa w tym samym kierunku ok.gif

moze w innych autach do ktorych pasuje ten sam fitr jest odwrotnie niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniłem w epice - również wymiana nie wymaga narzędzi. Zajęło mi to 10 minut z czego połowę czasu straciłem na odszukanie instrukcji użytkownika oraz właściwego w niej działu wink.gif

Trzeba odchylić plastiki podszybia (jest na zatrzaski) wyjąć stary i włożyć nowy. Stary wyszedł lekko ale nowego nie mogłem jakoś wpasować we właściwe miejsce - nowa gąbka dookoła filtra i trzeba było trochę pomerdać żeby się ugniotła i filtr wskoczył na miejsce.

Myślę, że następnym razem wystarczą 2 minuty...

Co ciekawe na filtr spada przez kratki podszybia wszystko co tylko przeleci, a więc liście, nasiona, owady, piasek i kurz... a zimą pewnie śnieg. Tak więc stary wyglądał ciut "nieświeżo". Chyba będę wymieniał co pół roku teraz a nie co rok crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli, że jak ?

> Fabryka założyła mi odwrotnie filtr ?

Mojej historii ciąg dalszy smile.gif

Dzisiaj specjalnie "rozbebeszyłem" to jeszcze raz.

Na starym oryginalnym filtrze był napis "UP" i strzałka w górę - tak był założony.

W Auri wentylator jest pod filtrem - sprawdziłem to specjalnie dzisiaj i on zasysa powietrze (czyli "air flow " jest z góry na dół)

Ze względu na powyższe obróciłem filtr - założyłem strzałką do dołu zgodnie z kierunkiem przepływu powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak w tym Aveo, ale to że u góry jest podszybie nic nie znaczy: powietrze jest

> nadmuchiwane, więc może lecieć w dowolnym kierunku.

> Jak ktoś rozbierał kiedyś deskę, to w części aut leci od dołu do nawiewów, więc argument że "musi

> od góry" jest co najmniej bez sensu.

Na 2 i 3 foto lekko widać że filtr jest brudny "od góry", wiec po tym możemy wnioskować przepływ powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... jest banalnie prosta i nie wymaga uzycia jakich kolwiek narzedzi

> zobaczcie sami, wymiana zajmuje ok 1 minuty ! dla GM

> wiecej czasu zajelo mi poszukanie wlasciwego filtra

> na allegro ciezko cos znalezc do T300 ale duzo czesci pasuje z innych aut GM

> filtr kabinowy jest identyczny jak w Cruze, Astra IV, Insignia, Meriva i inne - taka informacje

> znalazlem na stronie Intercarsu, zaryzykowalem i kupilem filtr weglowy

> wymiana sprowadza sie do wyjecia schowka z zaczepow i otworzenia zaslepki filtra

> filtr znajduje sie za schowkiem po stronie pasazera

> i na koniec mala zmiana na zewnatrz

Tylko sie cieszyc, ze szewrolet to w koncu ogarnal. W innych markach taki myk jest juz od lat 90. ok.gif

Bardzo ladna fura. Graty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.