Skocz do zawartości

BOX Dachowy - szeroki czy wąski i długi


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat

Przed sezonem narciarskim dojrzewam do zakupu boxa dachowego

Jako, że dwójka bąków to i latem używam dachu intensywnie

-a to 4-ry rowery

-a to deska windsurfingowa i dwa rowery lub i 3 się zdarzyło

aktualnie się rozrastamy i doszkalamy = zaczynamy używać czterech par nart z całymi klamotami (na razie jeszcze tragedii nie ma pędraki maja 4 i 6 lat)

I tak się zastanawiam jaki box wybrać (wersji kilka)

1. średni co do szerokości i długości

2. długi i węższy - tak, żeby zajął z połowę szerokości dachu - może a nóz jeszcze dwa rowery kiedyś tam będę pakować, albo deskęwindsurfingową

3. szerszy a krótszy (carvingi przesadnie długie nie są...)

4. giga szeroki i max długi

Jak to z waszych doświadczeń wam się sprawdziło? Jaki kupiliscie i dlaczego zmienilibyście na jakąś z opcji wymienonych?

edyta: kombi z całkiem pojemnym bagażnikiem jest - w przypadku nart i zimy box ma służyć raczej wygodzie w związku z korzystaniem ze sprzętu narciarskiego i jego zabezpieczeniem na potencjalne dłuższe trasy).... ale kto wie może i latem sie przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem podobne dylematy. W końcu stwierdziłem, że miejsca nigdy za wiele i wybrałem opcję max wysoki, max szeroki i max długi. smile.gif Poszukałem różnych modeli, i wyszło, że najbardziej pasuje mi SportAC 580 FL o wymiarach 190x90x40 cm. I najlepsze - kupiłem takowy z wypożyczalni, za całe 500 zł. Jedynymi śladami użytkowania są delikatne ryski w kilku miejscach... smile.gifclaps.giflizak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> całe 500 zł. Jedynymi śladami użytkowania są delikatne ryski w kilku miejscach...

a jak z otweiraniem tylnej klapy (nie utrudnia)/ wzrostem spalania przy wyzszych predkosciach-szumem?

daj namiary jeszze na pw na ta wypozyczalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak z otweiraniem tylnej klapy (nie utrudnia)

Nie utrudnia. Nawet antenka CB (dziurka z tyłu dachu) ładnie sterczy równo za boxem.

> wzrostem spalania przy wyzszych

> predkosciach-szumem?

Ja jeżdżę z rodzinką, max 100 km/h. Szum lekki jest. Spalanie o ok. 0,5 l/100 km LPG większe.

> daj namiary jeszze na pw na ta wypozyczalnie

Niestety, gość normalnie tak nie sprzedaje, także nici... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gust jest jak d.., każdy ma swój grinser006.gif to wszystko zależy, jaki majdan zabierasz ze sobą na narty. Ja kupiłem o wymiarach 195x78x38, czyli 450 litrów pojemności. Mam kompakta w którym pojemność bagażnika tyłka nie urywa i jest mi taka przestrzeń w boxie potrzebna.

Ty mając kombi, pewnie masz pod tym względem lepiej.

W zeszłym roku wybierając się na narty do Włoch mój box przeszedł chrzest bojowy, ledwo go zamknąłem bo jechały 4 osoby z 6 parami nart biglaugh.gif, butami, kijami, kaskami itp. Po czym w lutym już w Polsce miałem w nim luzy (3 osoby, 3 pary nart), ale bardzo je sobie chwaliłem, wygoda i komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

hehehe zanim pojechaęm miałem okazję pożyczyć 3 boxy i spróbować się w nie spakować

erego skończyło się na prawie największym 580L/długośc 226cm/89cm szeroki i teraz kto zgadnie dlaczego?

-narty młodych 100 coś x2+butyx2+kijex2+kaskix2

-komplet żonki 160/kije/buty/kask

-komplet mój 168/kije/buty/kask

głowny winowajca wielkoci a w zasadzie długości boxa-2xkomplet nart biegowych-najdłuższe 210cm.... i wszystko na ten temat

-do tego 4 jabłuszka

-2plastikowe minibobsleje/saneczki-mam nadzieję rozwalą się na miejscu i nie będę musiał tego targać spowrotem

..........................

Jak wy się w to pakujecie (w sensie w box)?!!!!!!!!!!!!

Przcież to popie(*&^%$# dostanę jak mi się to będzei telepać w tą i nazad w tym pudle rezonansowym nad głową tyle kilometrów.

Taśmy do spinania są nawet w sumie 4-ry...

Najbardzeij by mi pasowało położyć narty na płask jedna koło drugiej-ale stopery od zjazdówek to mam wrażenie że po iluś-set kilometrch do tego przyciśnięte od góry resztą klamotów wybiją mi dziury w podłodze boksa...plus chyba wyginanie ich/naciskanie na nie non stop od góry tez raczej im dobrze nie zrobi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hehehe zanim pojechaęm miałem okazję pożyczyć 3 boxy i spróbować się w nie spakować

> erego skończyło się na prawie największym 580L/długośc 226cm/89cm szeroki i teraz kto zgadnie

> dlaczego?

> -narty młodych 100 coś x2+butyx2+kijex2+kaskix2

> -komplet żonki 160/kije/buty/kask

> -komplet mój 168/kije/buty/kask

> głowny winowajca wielkoci a w zasadzie długości boxa-2xkomplet nart biegowych-najdłuższe 210cm....

> i wszystko na ten temat

> -do tego 4 jabłuszka

> -2plastikowe minibobsleje/saneczki-mam nadzieję rozwalą się na miejscu i nie będę musiał tego

> targać spowrotem

> ..........................

> Jak wy się w to pakujecie (w sensie w box)?!!!!!!!!!!!!

> Przcież to popie(*&^%$# dostanę jak mi się to będzei telepać w tą i nazad w tym pudle

> rezonansowym nad głową tyle kilometrów.

> Taśmy do spinania są nawet w sumie 4-ry...

> Najbardzeij by mi pasowało położyć narty na płask jedna koło drugiej-ale stopery od zjazdówek to

> mam wrażenie że po iluś-set kilometrch do tego przyciśnięte od góry resztą klamotów wybiją mi

> dziury w podłodze boksa...plus chyba wyginanie ich/naciskanie na nie non stop od góry tez

> raczej im dobrze nie zrobi...

ja do boxa pakuje narty, kijki i na to torby z ciuchami. Do bagażnika buty i kaski. Jakoś nie mogłem sobie dać rady z ułożeniem butów na nartach, cały box się zapychał zlosnik.gif A i pakuje 6 kompletów zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy, ktory musi bardziej niz ja wypelniac boxa wlasnie kladzie narty na plasko a stopery zwiazuje drucikiem wiec sa one podciagniete do gory

Ja sie pakuje jak kolega, ktory napisal nizej: do boxa narty, kije i ciuchy w plastikowych torbach

buty sa i za ciezke i w boxie nie da sie ich fajnie upchac

Natomiast w bagazniku duzo sensowniej je ukladam np. upychajac pomiedzy torby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ..........................

> Jak wy się w to pakujecie (w sensie w box)?!!!!!!!!!!!!

> Przcież to popie(*&^%$# dostanę jak mi się to będzei telepać w tą i nazad w tym pudle

> rezonansowym nad głową tyle kilometrów.

Nie wiem, jechało 6 par nart, 4 pary butów, kije, kaski, jakieś torby do dopchnięcia - chodzi o to, żeby to nie latało. Ładowność boxa (50 kg) na 100% przekroczyłem.

> Najbardzeij by mi pasowało położyć narty na płask jedna koło drugiej-ale stopery od zjazdówek to

ja pakowałem narty sposobem "na bok" starając się trafiać wiązaniami tak, żeby się "zazębiły". Między nartami jest wtedy sporo miejsca na inne mniejsze rzeczy.

> mam wrażenie że po iluś-set kilometrch do tego przyciśnięte od góry resztą klamotów wybiją mi

> dziury w podłodze boksa...>

dopchnij miękkimi rzeczami - np ciuchami. Podłóż coś na podłogę boxa, jakąś matkę, czy coś - ja podkładam słomiankę plażową, wtedy mam gwarancję, że mi się podłoga nie porysuje tak bardzo i nie będzie stuków.

Samo pudło boxa mi nie rozonowało, ale świst jest spory, zwłaszcza przy jeździe ponad 100 km/h.

>plus chyba wyginanie ich/naciskanie na nie non stop od góry tez

> raczej im dobrze nie zrobi...

dlatego kładę na sztorc, choć myślę, że to przesadna dbałość, na stoku działają na nie większe siły smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam dylemat

> Przed sezonem narciarskim dojrzewam do zakupu boxa dachowego

> Jako, że dwójka bąków to i latem używam dachu intensywnie

> -a to 4-ry rowery

> -a to deska windsurfingowa i dwa rowery lub i 3 się zdarzyło

> aktualnie się rozrastamy i doszkalamy = zaczynamy używać czterech par nart z całymi klamotami (na

> razie jeszcze tragedii nie ma pędraki maja 4 i 6 lat)

> I tak się zastanawiam jaki box wybrać (wersji kilka)

> 1. średni co do szerokości i długości

> 2. długi i węższy - tak, żeby zajął z połowę szerokości dachu - może a nóz jeszcze dwa rowery

> kiedyś tam będę pakować, albo deskęwindsurfingową

> 3. szerszy a krótszy (carvingi przesadnie długie nie są...)

> 4. giga szeroki i max długi

> Jak to z waszych doświadczeń wam się sprawdziło? Jaki kupiliscie i dlaczego zmienilibyście na jakąś

> z opcji wymienonych?

> edyta: kombi z całkiem pojemnym bagażnikiem jest - w przypadku nart i zimy box ma służyć raczej

> wygodzie w związku z korzystaniem ze sprzętu narciarskiego i jego zabezpieczeniem na

> potencjalne dłuższe trasy).... ale kto wie może i latem sie przyda

Mam dlugi 240 i waski 50

Dzieki temu latem zakldam box + deske lub dwa rowery a zima spokojnie mieszcza sie biegowki 210 i moje stare ulubione narty zjazdowe 207

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.