Skocz do zawartości

Nowe Clio IV


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem ostatnio model wystawiony przed salonem, zaraz obok głównej drogi.

Wygląda świetnie - przód mi się podoba bardzo, tył w rzeczywistości lepiej niż na zdjęciach.

Stał w kolorze czerwonym z czarnymi wstawkami (zderzak tył, doły drzwi, lusterka) w modnym ostatnio piano black. I tu jest największy problem, bo utrzymać te czarne elementy bez rys to jest masakra. Szczególnie, że są one na dołach drzwi i w dole zderzaka, które brudzą się najbardziej.

Przyjrzałem się tylko lusterku i wyglądało fatalnie - same rysy, pewnie ktoś wytarł na sucho zakurzone auto (stało przy drodze).

Natomiast obramowanie szyb w drzwiach i tylna, schowana w słupku klamka są z jakiegoś czarnego, chropowatego, matowego plastiku i też nie wyglądają najlepiej...

Podsumowując - z pewnej odległości wygląda super, po podejściu bliżej już nie jest tak fajnie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...Całkiem sprawnie gościu rozturlał TCE90 do 100km/h, chyba nawet lepiej niż katalogowo,

W dodatku rozpędził się do 170 km/h na czwartym biegu. Piątkę się tam pewnie włącza, aby wyciszyć kabinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie się zastanawiałem czy jedzie ciągle na 4'rce, czy auto go informuje, że już nie daje rady

> :D

Ano auto go informuje, że ma zmienić bieg na wyższy. Nie dość, że po obrotomierzu nie widać, aby włączył 5 biegów, to jeszcze system by nie namawiał do wyższego biegu, gdyby go nie było.

Jak dla mnie bomba- 170 km/h silniczkiem 0,9 l. Ciekawe, jak z jego trwałością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja z silnikiem TCE90 jest droższa, ale ciekawią mnie dodatki które przy okazji dostajemy.

Np. system start&stop - nie podoba mi się i nie chcę korzystać, ale dzięki niemu podobno w samochodzie jest lepszy akumulator, rozrusznik i alternator aby mogły podołać tak częstym rozruchom. Zastosowano też odzyskiwanie energii z hamowania - przecież to KERS z Formuły zlosnik.gif Jak ktoś jeździ na krótkich trasach i często ma problemy z niedoładowanym akumulatorem i trwałością rozrusznika to przydatne opcje. No i silnik ma łańcuch rozrządu, a wymiana paska kosztuje... już 2000zł w kieszeni po 2 latach.

To taka teoria przynajmniej, bo może się ta cała elektronika tak zacząć sypać, że już się będzie tylko dopłacać do auta wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mylisz się

Teraz to już wiem...

Dwa pytania:

1) ile pali w cyklu nauczania takie Clio? tak z ciekawości.

2) jak przy kupnie auta poznać, że to była L-ka? Jest adnotacja w papierach? Bo ślady we wnętrzu to wiem, że można zamaskować/zlikwidować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz to już wiem...

> Dwa pytania:

> 1) ile pali w cyklu nauczania takie Clio? tak z ciekawości.

6l/100km

> 2) jak przy kupnie auta poznać, że to była L-ka? Jest adnotacja w papierach? Bo ślady we wnętrzu to

> wiem, że można zamaskować/zlikwidować.

Jest w dowodzie wbite L oraz w karcie pojazdu. Przy wyrabianiu duplikatu (jak byś zgubił grinser006.gif) i podstawieniu zaświadczenia ze SKP że już to nie jest nauka jazdy nie dopisują adnotacji zlosnik.gif

Pedały są tak mocowane, że po zdemontowaniu nie poznasz. Nie ma żadnych dziur w tapicerce itd... Możesz poznać tylko po lusterkach. Zostaje na nich ślad po tych dodatkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 6l/100km

> Jest w dowodzie wbite L oraz w karcie pojazdu. Przy wyrabianiu duplikatu (jak byś zgubił ) i

> podstawieniu zaświadczenia ze SKP że już to nie jest nauka jazdy nie dopisują adnotacji

A nie wiesz czy zostaje ślad w systemie w WK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego auta z wtórnikiem duplikatem karty pojazdu bym nie kupił i powinno to wzmożyć czujność: częsta praktyka handlarzy: auta po taxi, nauce jazdy. Z tego co wiem na pierwszej stronie jest oznaczenie wtórnik pieczątką przez urząd robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.