Skocz do zawartości

Pytanie o czujnik położenia wału?


amp4

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie mam pytanie dotyczące czujnika położenia wału w punto 1, wszędzie gdzie się doszukałem odległość pomiędzy czujnikiem a kołem ma być od 0,5 do 1,5 mm. I tu mam pytanie z ciekawości sprawdziłem u siebie i jest około 4 mm i jeździ. więc jak to jest z tym czujnikiem?? ? I czy może być to przyczyną nierównej pracy na zimnym silniku ale tylko przy temperaturach około 0. Po rozgrzaniu silnika jest już ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie mam pytanie dotyczące czujnika położenia wału w punto 1, wszędzie gdzie się

> doszukałem odległość pomiędzy czujnikiem a kołem ma być od 0,5 do 1,5 mm. I tu mam pytanie z

> ciekawości sprawdziłem u siebie i jest około 4 mm i jeździ. więc jak to jest z tym

> czujnikiem?? ? I czy może być to przyczyną nierównej pracy na zimnym silniku ale tylko przy

> temperaturach około 0. Po rozgrzaniu silnika jest już ok.

Witam

Ja mam chyba bliżej niz 4 mm smile.gif ale mi wszystko teraz działa ok smile.gif , wydaje mi sie ze masz problem z silniczkiem krokowym , ale to tylko moje uwagi smile.gif

pozdrawiam Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Ja mam chyba bliżej niz 4 mm ale mi wszystko teraz działa ok ,

jak sie nie myle to tam nie ma zadnej regulacji bo przechodzi przez otwór i przykreca sie śrubką ??

> wydaje mi sie ze masz problem z

> silniczkiem krokowym , ale to tylko moje uwagi

> pozdrawiam Fatal

tez mysle ze krokowy i przepustnica to wyczyszczenia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok Panowie inne możliwości są sukcesywnie sprawdzane. Niby nie ma regulacji na tym czujniku to skąd

> taka odległość? I jesli pali od przysłowiowego "kopa" to czy zmienić tą odległość na

> prawidłową?

jak pali to bym nic nie tworzył w bylym p2 nigdy nie regulowalem i pali bez problemow a w jaki sposób chcialbys wyregulowac odleglosc czyzby podkładkami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem jak :-). Nie wiem czy tak było cały czas czy tam cos nie nie odkręciło i przerwa się zwiększyła. Jak go kupiłem palił dobrze. Teraz tez niby jest dobrze choć nie do końca. Jeśli temperatura spada bliżej zera ma jakieś odbicia i po nocy jakoś ciężko mu się zebrać do równej pracy ;-). Wszędzie pisze o szczelinie do 1 mm więc może to jakiś trop :-) w końcu bez celu tego nie pisali. A może któryś z kolegów oriętuje się lub miał taki przypadek chodzi mi o większą przerwę na tym czujniku i jakie są tego objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze nie wiem jak :-). Nie wiem czy tak było cały czas czy tam cos nie nie odkręciło i przerwa

> się zwiększyła. Jak go kupiłem palił dobrze. Teraz tez niby jest dobrze choć nie do końca.

> Jeśli temperatura spada bliżej zera ma jakieś odbicia i po nocy jakoś ciężko mu się zebrać do

> równej pracy ;-). Wszędzie pisze o szczelinie do 1 mm więc może to jakiś trop :-) w końcu bez

> celu tego nie pisali. A może któryś z kolegów oriętuje się lub miał taki przypadek chodzi mi o

> większą przerwę na tym czujniku i jakie są tego objawy?

zostaw tak jak jest oryginalnie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witam. Panowie jak to jest z tą rezystancją tego czujnika?

Wszędzie gdzie czytam jest podawana 650-720 ohm a u mnie jak mierzyłem jest 1150 ohmów. Więc jak to jest niewiem.gif Nie dość, że większa odległość to i inna rezystancja??? A jeździ yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.