Skocz do zawartości

Auto z Niemiec - rejestracja


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniły się jakiś przepisy odnośnie rejestracji aut z zagranicy, i znowu będzie rejestracja na tablice tymczasowe.

Słyszałem, że próbne dostaję bez przeglądu, i muszę go zrobić już na tablicach w ciągu 7 dni.

Jest tak?

O ile o zmianie przepisów czytałem, o tyle o tym przeglądzie nie.

Auto stoi bez tablic, no i na przegląd musiałbym wypożyczyć i zapiąć na hak lawetę. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mozna normalnie wziąść tablice tymczasowe i jechać na przegląd. Z tego co wiem to nic się nie

> zmieniło.

Zmieniło się to że nie ma możliwości zrobienia pierwszego przeglądu sprowadzonego pojazdu bez tablic rejestracyjnych.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto stoi bez tablic, no i na przegląd musiałbym wypożyczyć i zapiąć na hak lawetę.

I tak Ci to nic nie da.

Samochód musi mieć numery bo inaczej diagnosta nie zrobi Ci przeglądu, nawet jak przyciągniesz auto na lawecie.

Zmieniło się na gorsze, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na ta tablice mam wykupić OC i normalnie jeździć, a później przepisać nr'y rej w ubezpieczalni, czy

> mogę tylko jechać na przegląd i tyle?

Jak weźmiesz tablice próbne (czerwone) z urzędu musisz wykupić oc na samochód i później je przepisać na normalne tablice.

Tylko i tak jest błędne koło ponieważ mając próbne tablice i wykupione ubezpieczenie OC jadąc na przegląd zrobimy kaboom to jest lipa bo ubezpieczyciel się na nas wypnie i każe płacić z własnej kieszeni bo nie było przeglądu.

Ot myślenie polskich urzędasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmieniło się to że nie ma możliwości zrobienia pierwszego przeglądu sprowadzonego pojazdu bez

> tablic rejestracyjnych.

> pozdr

kiedy się to zmienilo? I w jaki sposob teraz zarejestrowac samochod przywieziony bez przegladu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak weźmiesz tablice próbne (czerwone) z urzędu musisz wykupić oc na samochód i później je

> przepisać na normalne tablice.

> Tylko i tak jest błędne koło ponieważ mając próbne tablice i wykupione ubezpieczenie OC jadąc na

> przegląd zrobimy kaboom to jest lipa bo ubezpieczyciel się na nas wypnie i każe płacić z

> własnej kieszeni bo nie było przeglądu.

> Ot myślenie polskich urzędasów.

to nie jest myślenie to jest kolejne wyciąganie kasy od kierowców angryfire.gifangryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak auto ma ważne zagraniczne badania techniczne?

> To też trzeba robić w PL?

Wtedy musisz jechać na potwierdzenie danych takich jak masy, pojemność, moc itd. i kosztuje to około 60zł.

Więc bez wizyty u diagnosty i tak się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmieniły się jakiś przepisy odnośnie rejestracji aut z zagranicy, i znowu będzie rejestracja na

> tablice tymczasowe.

Zmieniło się 8 października 2012. Teraz auto musi mieć tablice rejestracyjne aby zrobić pierwsze badanie techniczne w Polsce.

Albo oryginalne zgodne z oryginalnymi dokumentami a jeśli ich nie ma to trzeba wziąć czasowe za 60zł. na tydzień. W urzędzie nie pytają o OC. Dopiero przy odbiorze docelowego dowodu...

Ja miałem trzydziestodniowe.

Przerabiałem w ub. tygodniu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wtedy musisz jechać na potwierdzenie danych takich jak masy, pojemność, moc itd. i kosztuje to

> około 60zł.

> Więc bez wizyty u diagnosty i tak się nie obejdzie.

Czyli ile mniej się płaci w takim przypadku?

40zł ?

I jak pojadę anglikiem (z ważnymi badaniami) i diagnosta go zobaczy to potwierdzi te dane czy będzie "kręcił nosem"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli ile mniej się płaci w takim przypadku?

> 40zł ?

> I jak pojadę anglikiem (z ważnymi badaniami) i diagnosta go zobaczy to potwierdzi te dane czy

> będzie "kręcił nosem"?

Tak, mniej się płaci około 40zł.

Co do anglika nie wiem czy wystarczy samo potwierdzenie danych bo u nas wymagają jeszcze opinii rzeczoznawcy, że auto nadaję się do przekładki i oczywiście na diagnostyce musisz się już pojawić autem z kierownicą po lewej stronie.

Jeżeli kiera będzie po prawej może odmówić badania lub zrobi badanie z adnotacją nie dopuszczenia do ruchu czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, mniej się płaci około 40zł.

> Co do anglika nie wiem czy wystarczy samo potwierdzenie danych bo u nas wymagają jeszcze opinii

> rzeczoznawcy, że auto nadaję się do przekładki i oczywiście na diagnostyce musisz się już

> pojawić autem z kierownicą po lewej stronie.

> Jeżeli kiera będzie po prawej może odmówić badania lub zrobi badanie z adnotacją nie dopuszczenia

> do ruchu czy jakoś tak.

Chodziło mi o anglika z ważnymi badaniami. Pojadę tylko na przepisanie/potwierdzenie danych. Nie chcę wykonywać przekładki.

Ciekawe czy taki numer przejdzie. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodziło mi o anglika z ważnymi badaniami. Pojadę tylko na przepisanie/potwierdzenie danych. Nie

> chcę wykonywać przekładki.

> Ciekawe czy taki numer przejdzie.

wydaje mi sie, że nie przejdzie bo diagnosta umoczy d... niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> 60zł. na tydzień. W urzędzie nie pytają o OC. Dopiero przy odbiorze docelowego dowodu...

czy biorąć tablice próbne i zamiast wykupic ubezpiecznie zabiore auto na lawecie to czy przy zdaniu tablic probnych musze okazac wazne oc? niekt sie nie doczepi z urzedasow ze nie ma oc na probnych tablicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.