Skocz do zawartości

Stilo przecieka


PiQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pacjent to Stilo 3d bez szyber dachu. Ostatnio zauważyłem że pod wykładziną bagażnika z prawej strony jest mokro. Sama wykładzina od zewnątrz sucha, boczek bagażnika od zewnątrz i wewnątrz tez suchy.

Zanim zacznę szukać na ślepo.... czy jest jakiś znany słaby punkt w stilo 3d którędy może dostawać się woda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdź czy masz gumową zaślepkę w pasie tylnym, druga opcja to przecieka klapa tylna.

ta zaślepka będzie pod plastikiem pasa tylnego?

Jakby klapa przeciekała to by chyba była tapicerka bagażnika od góry mokra a nie tylko pod wykładziną...... czy źle myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ta zaślepka będzie pod plastikiem pasa tylnego?

> Jakby klapa przeciekała to by chyba była tapicerka bagażnika od góry mokra a nie tylko pod

> wykładziną...... czy źle myślę?

Dobrze myslisz, ale sprawdzic mozesz. czesto uszczelka gnije ta od tej listwy z oswietleniem rejestracji.

sprawdz też czy moze gdzies pod tylną lampą woda sie nie dostaje.

może uszczelka od klapy?

jak to nie będzie żadne z tych to: wysusz, wez myjke (wazne żeby bylo duże cisnienie) lej po laczeniach i sprawdzaj czy pojawia się woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ta zaślepka będzie pod plastikiem pasa tylnego?

Ta zaślepka jest poniżej progu plastikowego. Nic nie musisz demontować. No i duże prawdopodobieństwo jest, że listwa na klapie tylnej przecieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tyłu z prawej strony jest jeszcze przelotka instalacji pomiędzy centralką parktronika a wiązką

> czujników w zderzaku. W przypadku braku parktronika jest tam po prostu gumowa zaślepka - może

> tam coś się dzieje. Tył, strona prawa, pod dojściem do lampy.

hmm - sprawdzę to...... dzięki za wskazówki smile.gif - czy jak ściągnę prawą tapicerkę bagażnika to będę widział ta zaślepkę?

@ Morgan - woda się zlewa z klapy ale nie jakoś specjalnie dużo no i wszystko ląduje w wykroju klapy tak że nic się nie wlewa do środka przy otwieraniu klapy - zacieków na klapie od środka nie widzę

@ pp505 - to chyba raczej nie to - ta zaślepka jest zbyt nisko z tego co piszesz a ja mam nie tylko mokro z prawej strony we wnęce na koło zapasowe ale również ponad tą wnęka tuż pod wykładzina z prawej strony - mimo tego ją też sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm - sprawdzę to...... dzięki za wskazówki - czy jak ściągnę prawą tapicerkę bagażnika to będę

> widział ta zaślepkę?

> @ Morgan - woda się zlewa z klapy ale nie jakoś specjalnie dużo no i wszystko ląduje w wykroju

> klapy tak że nic się nie wlewa do środka przy otwieraniu klapy - zacieków na klapie od środka

> nie widzę

> @ pp505 - to chyba raczej nie to - ta zaślepka jest zbyt nisko z tego co piszesz a ja mam nie tylko

> mokro z prawej strony we wnęce na koło zapasowe ale również ponad tą wnęka tuż pod wykładzina

> z prawej strony - mimo tego ją też sprawdzę

U mnie leje się przez uszczelkę między szybą a ośką wycieraczki facepalm%5B1%5D.gif ( Eper -> 46780672 ). Dodatkowo są ślady cieknięcia przez otwory mocowania tylnego znaczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.