Skocz do zawartości

Skrzynia 6 speed do Megane II ph II 1.6 16v


Chmielu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy da się zamontować do silnika 1.6 16v (Megane 2007r) skrzynie 6 biegową z modelu 2.0 16v

Mam mały dyskomfort gdyż podczas podróżowania po autostradach. Do 130km/h (3800obr/min) spalanie jest w granicach normy (8,5l noPH i 10l LPG) ale już powyżej (150-160km/h) obroty wzrastają do dość autostradowo nieekonomicznych (4500-4800obr/min) i spalanie to już jeden wielki wir w baku.

6 bieg przydałby się i to bardzo.

Da się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Czy da się zamontować do silnika 1.6 16v (Megane 2007r) skrzynie 6 biegową z modelu 2.0 16v

> Mam mały dyskomfort gdyż podczas podróżowania po autostradach. Do 130km/h (3800obr/min) spalanie

> jest w granicach normy (8,5l noPH i 10l LPG) ale już powyżej (150-160km/h) obroty wzrastają do

> dość autostradowo nieekonomicznych (4500-4800obr/min) i spalanie to już jeden wielki wir w

> baku.

> 6 bieg przydałby się i to bardzo.

> Da się?

Nawet jak się da, to się okaże, że silnik nie daje rady i się męczy nadmiernie. Przy takich prędkościach dużą rolę odgrywają opory aerodynamiczne.

Poza tym - nikt nie powiedział, że dużo zejdziesz na 6-tce z obrotami, bo taka skrzynia może mieć (raczej na 90% będzie miała) nieco krótsze przełożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Czy da się zamontować do silnika 1.6 16v (Megane 2007r) skrzynie 6 biegową z modelu 2.0 16v

> Mam mały dyskomfort gdyż podczas podróżowania po autostradach. Do 130km/h (3800obr/min) spalanie

> jest w granicach normy (8,5l noPH i 10l LPG) ale już powyżej (150-160km/h) obroty wzrastają do

> dość autostradowo nieekonomicznych (4500-4800obr/min) i spalanie to już jeden wielki wir w

> baku.

> 6 bieg przydałby się i to bardzo.

> Da się?

ta moze podejsc po wymianie ywbieraka i lap http://allegro.pl/skrzynia-biegow-megane-iii-1-6-16v-110km-6-biegow-i2702964632.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ta moze podejsc po wymianie ywbieraka i lap

> http://allegro.pl/skrzynia-biegow-megane-iii-1-6-16v-110km-6-biegow-i2702964632.html

Tylko się nie zdziw. Skrzynia 6-ka w Megane III ze 110 konnym 1,6 jest tak zestopniowana, że na 6 biegu są obroty takie same jak w mojej starej lagunie 1,6 107 KM na 5 przy tej samej prędkości. Jest to dla mnie w zasadzie jedyna wada teściowego megane kombi. Trzeba się namachać biegami, a efekt taki sam. Tak samo głośno np. przy 130 km/h.

Fakt, że można zejść ze spalaniem jak się zmienia biegi wg wskazań wyświetlacza - dźwigienka się zapala. Ale przy dużych prędkościach jest lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da się?

6-biegowa skrzynia będzie krótsza po prostu w takim aucie, poza tym 2.0 jest bardziej elastycznym silnikiem

Przyjmij lepiej do wiadomości dwie rzeczy zlosnik.gif: meganki są po prostu głośne powyżej 130km/h i tyle ile już się najeździłem, napatrzałem, nasłuchałem zlosnik.gif meganek niestety w kwestii wyciszenia ciągle jest miernie tuk.gif. Nie są to też auta do ganiania po autostradach ze stałymi prędkościami typu 160-170 - można nawet trochę więcej but.gif ale jaki jest sens takiej jazdy, u siebie w megance przy właśnie w/w prędkościach nie da się swobodnie rozmawiać, mimo, że prędkość max. auto rozwija na 4 biegu więc 5-ka to nadbieg blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Czy da się zamontować do silnika 1.6 16v (Megane 2007r) skrzynie 6 biegową z modelu 2.0 16v [...]

Może się zainteresuj skrzyniami od innych autek. Ostatnio się okazało że w różnych Fluence (w ramach jednego silnika 1.6 16v) są wkładane skrzynie (5 biegowe) z różnymi przełożeniami 5 biegu.

Ja mam w swoim (prod. 06 czy 07.2011) skrzynię w której na 5 biegu 3000 obrotów jest przy 110km/h. Jeden z kolegów w swoim (starszym chyba) ma 3000 obrotów przy 100km/h.

U mnie przy 150km/h jest 4100 obrotów a u Ciebie 4500.

Może taka skrzynia podejdzie?

Chociaż nie spodziewam się przy tym jakiegoś drastycznego spadku spalania. Jak chcesz mogę sprawdzić spalanie na tempomacie przy okazji.

Aha, opony seryjne 16" (chyba 205/60/R16). Teraz mam zimowe 15" (205/65/R15) to mogę sprawdzić czy się nie zmieniło. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może się zainteresuj skrzyniami od innych autek. Ostatnio się okazało że w różnych Fluence (w

> ramach jednego silnika 1.6 16v) są wkładane skrzynie (5 biegowe) z różnymi przełożeniami 5

> biegu.

> Ja mam w swoim (prod. 06 czy 07.2011) skrzynię w której na 5 biegu 3000 obrotów jest przy 110km/h.

> Jeden z kolegów w swoim (starszym chyba) ma 3000 obrotów przy 100km/h.

> U mnie przy 150km/h jest 4100 obrotów a u Ciebie 4500.

> Może taka skrzynia podejdzie?

> Chociaż nie spodziewam się przy tym jakiegoś drastycznego spadku spalania. Jak chcesz mogę

> sprawdzić spalanie na tempomacie przy okazji.

> Aha, opony seryjne 16" (chyba 205/60/R16). Teraz mam zimowe 15" (205/65/R15) to mogę sprawdzić czy

> się nie zmieniło.

To wcale nie powiedziane że skrzynia jest inna . W starszych modelach może być mniejsza średnica kół.. w M I były chyba 14" w MII widziałem i 15 i 16 " Więc sprawa prędkosci na tym samym biegu jest oczywista. Ja mam w 1.5 dci 6 biegową a ma tylko 106KM więc podobnie jak 1.6 16V ale może dużą rolę odgywa tu moment obrotowy bo u mnie jest coś ok 240-250 Nm a w benzynie tylko 140 Nm. U mnie 3000 obr/min to ok 150km/h ale pamiętajcie że diesle wolniej się kręcą ... max do 4500 obr/min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To wcale nie powiedziane że skrzynia jest inna . W starszych modelach może być mniejsza średnica

> kół.. w M I były chyba 14" w MII widziałem i 15 i 16 " Więc sprawa prędkosci na tym samym

> biegu jest oczywista. [...]

Ale różnica w obwodzie między 205/60/R16 (ja miałem takie jak sprawdzałem) a 205/65/R15 (ewentualny homologowany zamiennik - taki był u kolegi z którym porównywałem) jest 0.75%.

kalkulator

A różnicę w prędkości przy tych samych obrotach masz 10% (110km/h@3000rpm a 100km/h@3000rpm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.