Skocz do zawartości

Nietypowy problem z przerejestrowaniem pojazdu


GreenCC

Rekomendowane odpowiedzi

Pewna dziewczyna miała skuter, sprzedała go bratu, z umowa k-s poszła do WK. Później wzięła ślub, zmieniła nazwisko i adres zameldowania.

Teraz (po roku od sprzedaży) chciała by odkupić skuter od brata ale on nie przerejestrował go na siebie czyli jest DR z nazwiskiem panieńskim i starym adresem dziewczyny.

Jak teraz najłatwiej załatwić tą sprawę? Iść do WK i poprosić o przerejestrowania z powodu zmiany nazwiska i miejsca zameldowania? Czy WK sprawdzi, że pojazd został wyrejestrowany (w wydziale komunikacji ze starego miejsca zameldowania) z powodu sprzedaży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chłopak ma umowę k-s oraz dowód rejestracyjny siostry, to normalnie sprzedaje siostrze skuter, tak, jakby odsprzedawał go dalej. Niepotrzebnie ta umowa była w ogóle zgłaszana - wtedy wystarczyłaby wymiana dokumentów ze względu na zmianę nazwiska. No, ale stało się i trzeba spisać drugą umowę. Ja bym nie kombinował; innego wyjścia nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak chłopak ma umowę k-s oraz dowód rejestracyjny siostry, to normalnie sprzedaje siostrze skuter,

> tak, jakby odsprzedawał go dalej. Niepotrzebnie ta umowa była w ogóle zgłaszana - wtedy

> wystarczyłaby wymiana dokumentów ze względu na zmianę nazwiska. No, ale stało się i trzeba

> spisać drugą umowę. Ja bym nie kombinował; innego wyjścia nie widzę.

Czyli teraz do Wk trzeba iść z dwiema umowami KS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, dwie umowy k-s z wartoscia ponizej 1000zl (nie robi sie pcc i nie placi podatku) w reke i do

> WK. Tam normalne przerejestrowanie. Nic nadzwyczajnego - rejetrowalem pojazd z piecioma

> umowami wstecz.

Z tego co mi wiadomo pcc i tak trzeba złożyć tyle, że podatku nie będzie do opłacenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co mi wiadomo pcc i tak trzeba złożyć tyle, że podatku nie będzie do opłacenia?

Druk PCC skladasz z przypadku koenicznosci zaplacenia odatku od zakupu samochodu. Zakupy o wartosci ponizej 1000zl zwolnione sa z podatku, wiec druku nie skladasz. Tak powiedziala jakas_tam_inspoktor jak bylem w US, wiec sie tego trzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Druk PCC skladasz z przypadku koenicznosci zaplacenia odatku od zakupu samochodu. Zakupy o wartosci

> ponizej 1000zl zwolnione sa z podatku, wiec druku nie skladasz. Tak powiedziala

> jakas_tam_inspoktor jak bylem w US, wiec sie tego trzymam.

U mnie w US przybijają wtedy na umowie pieczątkę, że zwolnione z podatku smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.