Skocz do zawartości

wskaźnik temp wody CCs


andre44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam smile.gif

przed chwilą doznałem dziwnego odkrycia od nośnie wskaźnika temp wody w zegarach CCs. Mianowicie temperatura wynosi 90 stopni (wg wskaźnika) po dodaniu gazu podczas jazdy lub na postoju temperatura spada do ok 70 lub przy większym dodaniu gazu nawet niżej. Obstawiam że czujnik szlag trafił. Czy może macie jakieś inne propozycje?? silnik 1.1 że by nie było nie domówień smile.gif

pozdro i czekam na sugestie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ja się podepnę, ale z sc smile.gif

Otóż mam dołożony wskaźnik temperatury wody autogauge i np. jadąc temperatura wynosi około 70 stopni. Na postoju przy obrotach biegu jałowego temperatura dopiero skacze do około 90 stopni. Czujnik zamontowany jest na jednym z przewodów magistrali, a nie w głowicy. Wierzyć wskaźnikowi ? Po prostu chodzi o przepływ wody, że przy większych obrotach jest szybszy, przez co temperatura samej wody właśnie wynosi 70 stopni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo. A mianowicie chodzi o to że fiaty trzymają temperaturę 82 st C i termostat przy tylu się otwiera. Gdy stoisz w korku czy poprostu jedziesz powoli, temperatura podnosi się, i przy 92 st C powinien właczyc się wentylator, ale jak ta temperatura podrośnie i potem pojedziesz to wiadome że spadnie do 82 st C. To jest normalne zachowanie w Fiatach 1.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sęk w tym że to jest normalne. Nic dziwnego. gorzej jakby Ci się nie nagrzewał to byłby termostat.

> Ale jak Ci się grzeje a potem temp. spada to jest wszystko OK :D

nie czaisz.

temperatura mi spada jak dodam gazu. Czyli np stoje sobie temperaturak 90stopni (wg wskaznika) dodam gazu do powiedzmy 4 tys temp spada do ok 70, (im wiecej gazu tym nizej temp spada) puszczam gaz i mometalnie wraca na 90 inaczej ci tego nie narysuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie czaisz.

> temperatura mi spada jak dodam gazu. Czyli np stoje sobie temperaturak 90stopni (wg wskaznika)

> dodam gazu do powiedzmy 4 tys temp spada do ok 70, (im wiecej gazu tym nizej temp spada)

> puszczam gaz i mometalnie wraca na 90 inaczej ci tego nie narysuje

W 700 mialem pdobnie i nie stykala wtyczka do czujnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nie jest usterka, to cecha charakterystyczna tego modelu. Na wskaźniku będzie 70st. a na kompie będzie 90st. Skąd się to bierze? Ano stąd, że czujnik na wskaźnik jest przy pierwszym cylindrze bardzo blisko pompy wody, która jak wiadomo ciągnie schłodzony płyn z chłodnicy, a czujnik na ECU jest w kolektorze ssącym na wylocie do nagrzewnicy. Tam jest najwyższa temp. przy czwartym cylindrze. Sprawdzałem to z podłączonym examinerem, nawet 20st. różnicy jest czasami pomiędzy wartością z wskaźnika, a wskazaniami ECU. Zawsze pierwszym cylinder będzie niedogrzany podczas jazdy, jedynie w korkach temp. będzie wchodziła na 90-100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisz gdzie dokladnie podpiales ten czujnik. Ja mam podpiety pod wejscie do nagrzewnicy i wskazuje

> mi idealnie

To jeszcze ja podpinałem, i miałem tak samo jak ty, przewód idący do nagrzewnicy, no chyba że wpiąłem w powrót, ale wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.