Skocz do zawartości

Dobre auto na zimę-Subaru Impreza?


umberto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wpadł mi do głowy pomysł zakupu Imprezy (1995-1998), której dla siebie poszukuję.

Co możecie mi poradzić w poszukiwaniach? Na co zwracać uwagę? Jaki silnik brać pod uwagę?

Czy w Trójmieście są jakieś nieautoryzowane warsztaty, które ogarniają Subaru?

Pozdrawiam

PS. nie chciałbym wydać więcej niż 8 tys. na autko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Wpadł mi do głowy pomysł zakupu Imprezy (1995-1998), której dla siebie poszukuję.

> Co możecie mi poradzić w poszukiwaniach? Na co zwracać uwagę? Jaki silnik brać pod uwagę?

> Czy w Trójmieście są jakieś nieautoryzowane warsztaty, które ogarniają Subaru?

> Pozdrawiam

> PS. nie chciałbym wydać więcej niż 8 tys. na autko...

Dalczego tylko na zime ?

Te auta spisuja sie dizelnie caly rok wink.gif. W tym budzecie bedzie baaardzo ciezko kupic niezajezdzona Impreze. Jak juz to jak najprostsza z silnikami wolnossacymi (1.6, 2.0). Silniki N/A w SI to najmniejszy problem, bo serwisowane sa ciezkie do zajechania. Znacznie latwiej zajezdzic naped (trudno, ale da sie, wystarczy pojezdzic na roznych oponach lub niezmieniac oleju), zawieszenie pourywac na kraweznikach, itd.

Takei auto warto sprawdzic w serwisie Subaru (niekoniecznie ASO). Ja moge jedynie polecic takowe w Wawie.

auto dobrze kupione bedzie dlugo sluzyc, ale zajezdzone moze duzo kosztowac w naprawie. Ja osobiscie dolozylbym i kupil GD (>2000)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej i lepiej kupisz jakieś Audi 80, 90, 100, A4 z quattro.

A jeśli musi być Impreza, to raczej nie mniej nić 2.0 115KM, a najlepiej 2.0 125KM ale tu już budżet nie pozwoli.

Imprezy gniją, Audi są w ocynku.

Subaru ma droższe części od Audi, a w razie dziwnych awarii dostępność w Audi też będzie większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Imprezy gniją, Audi są w ocynku.

Niebite są jak Yeti. Wszyscy słyszeli ale nikt nie widział. Bite wszystkie gniją.

> Subaru ma droższe części od Audi, a w razie dziwnych awarii dostępność w Audi też będzie większa.

Napisz co takiego jest droższe. Tylko bierz pod uwagę części o podobnej jakości. Bo o części ze śmietnika to rzeczywiście do Subaru ciężko. Następnie napisz co takiego nie jest dostępne. Tylko nie bierz do porównania STi tylko wersje 115/125 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taniej i lepiej kupisz jakieś Audi 80, 90, 100, A4 z quattro.

> A jeśli musi być Impreza, to raczej nie mniej nić 2.0 115KM, a najlepiej 2.0 125KM ale tu już

> budżet nie pozwoli.

> Imprezy gniją, Audi są w ocynku.

> Subaru ma droższe części od Audi, a w razie dziwnych awarii dostępność w Audi też będzie większa.

przyznam,że zainspirował mnie Twój wątek o aucie do 6 tys...

obawiam się,że jednak nie znajdę nic godnego uwagi przed pierwszymi śniegami frown.gif

za późno się za to zabrałem, a i w moim regionie raczej kiepsko z wyborem.

nie bardzo mam ochotę i czas by zjeździć pół kraju i obejrzeć jakiegoś ulepa....

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niebite są jak Yeti. Wszyscy słyszeli ale nikt nie widział. Bite wszystkie gniją.

Oczywiście, kilka dni temu kupiłem A4 z 1995r. i nie ma na nim rdzy.

Justy i Imprezy z tego rocznika już mają łatane błotniki itd.

Statystycznie więcej będzie zgnitych Subaraków niż Audi i tu nie ma co dywagować, bo po prostu tak jest.

> Napisz co takiego jest droższe. Tylko bierz pod uwagę części o podobnej jakości. Bo o części ze

> śmietnika to rzeczywiście do Subaru ciężko. Następnie napisz co takiego nie jest dostępne.

> Tylko nie bierz do porównania STi tylko wersje 115/125 KM.

Nie będę szukał specjalnie dla Ciebie, bo szkoda czasu.

Wpisz w alledrogo cokolwiek, coś z części karoseryjnych, napędu, silnik i jego osprzęt, zwieszenie itd.

I zobacz ile statystycznie jest części to Audi 80, 90 A4, a ile do Imprezy.

Impreza to fajne auto, ale kosztuje za dużo, a idealne i wyjątkowe wcale nie jest.

No może po założeniu kolektora od legacy fajnie brzmi ok.gif

Jak znajdzie ładną i niedrogą Imprezą to brać i się nie zastanawiać ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście, kilka dni temu kupiłem A4 z 1995r. i nie ma na nim rdzy.

> Justy i Imprezy z tego rocznika już mają łatane błotniki itd.

zalazłem jedną w Bydgoszczy...szału na visis nie ma

> Jak znajdzie ładną i niedrogą Imprezą to brać i się nie zastanawiać

znalazłem taką"

http://otomoto.pl/subaru-impreza-C26221998.html

oraz

http://allegro.pl/show_item.php?item=2779735331

O tej drugiej wiem coraz więcej (koresponduję z właścicielem), mechanicznie zadbana, na tylnych nadkolach pojawiają się oznaki rudej. Droga,ale sporo części wymienionych

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zalazłem jedną w Bydgoszczy...szału na visis nie ma

> znalazłem taką"

> http://otomoto.pl/subaru-impreza-C26221998.html

> oraz

> http://allegro.pl/show_item.php?item=2779735331

> O tej drugiej wiem coraz więcej (koresponduję z właścicielem), mechanicznie zadbana, na tylnych

> nadkolach pojawiają się oznaki rudej. Droga,ale sporo części wymienionych

> Pozdr

Na weekend zrób sobie wycieczkę i będziesz wiedział na czym stoisz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Statystycznie więcej będzie zgnitych Subaraków niż Audi i tu nie ma co dywagować, bo po prostu tak

> jest.

Kumpel szuka od dwóch miesięcy. Nie znalazł niebitej sztuki, mimo że przejrzał kilkadziesiąt. To że niektóre nie miały rdzy to nie znaczy że później nie wylezie.

> I zobacz ile statystycznie jest części to Audi 80, 90 A4, a ile do Imprezy.

Statystycznie to jest ich więcej. Ale problemu z kupnem czegokolwiek nie ma najmniejszego.

> Impreza to fajne auto, ale kosztuje za dużo,

To fakt.

> Jak znajdzie ładną i niedrogą Imprezą to brać i się nie zastanawiać

Też ciężka sprawa. Ale wydaje mi się że mimo wszystko łatwiejsza niż niebite Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.