Skocz do zawartości

Temat bumerang - świeże kombi 30-40kPLN


dizzastar

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

temat jakich wiele. Z racji rozrostu rodziny przymierzam się do zmiany Grande Punto, które dzielnie służyło mojej Żonie przez ostatnie kilka lat.

Cel: wymiana auta na coś większego.

Wymagania:

- nie starszy niż 2008 (nie chcę kupować starszego niż był poprzedni);

- nadwozie typu kombi;

- skrzynia automat (pytanie, które samochody zdecydowanie omijać ze względu na wadliwość tego mechanizmu);

- dobre zabezpieczenie antykorozyjne (strasznie denerwuje mnie rdza);

- cena 30-40 tys. PLN;

- ogólna bezawaryjność;

- sensowne spalanie.

I teraz:

- może, ale niekoniecznie musi być to ropniak. Rozważam też rozsądnego benzynowca;

- nie musi być mistrzem osiągów;

- nie musi prowadzić się jak BMW.

Ogólnie szukam czegoś trwałego, w miarę oszczędnego, bez fajerwerków. Mam kilka pomysłów, ale nie chcę sugerować, dlatego czekam na propozycje.

Dziękuję za sugestie, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mój ostatni wątek

> http://autokacik.pl/showthreaded.php?Cat=0&Number=286417072&an=0&page=5#Post286417072

Widziałem, czytałem. Chciałem podpytać właśnie przez pryzmat skrzyni automat.

Moją uwagę zwróciły:

- Vectra C,

- Ford Mondeo,

- całkiem podoba mi się Croma,

- no i ew. V50, ale to byłby większy budżet.

Wszystko powyżej 2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałem, czytałem. Chciałem podpytać właśnie przez pryzmat skrzyni automat.

> Moją uwagę zwróciły:

> - Vectra C,

> - Ford Mondeo,

> - całkiem podoba mi się Croma,

> - no i ew. V50, ale to byłby większy budżet.

> Wszystko powyżej 2008.

Chyba Croma najtańsza z tego towarzystwa.. V50 poza budżetem... vectra C prawie to samo co Croma ta sama płyta i jesli silnik 1,9 CDTI to w 80% to samo - ale w wersji Combi ma większy rozstaw osi o 7 cm i jest dłuższa od Cromy - bagażnik jest bardziej ustawny. vectra i Croma po 2007 roku juz pozbawiona problemów z początku produkcji... skrzynie automatyczne japońskie... Ford ma najlepsze zawieszenie i chyba największy bagażnik w wersji Kombi z towarzystwa... ale z silnikami to tak różnie bywa.. bardzo delikatny i wrażliwy układ CR w Dieslach...

Co do Cromy to radze sie najpierw przejechać bo nie wszystkim jak zauważyłem odpowiada ta pozycja za kierownica ( niektórzy twierdzą że kierownica jest krzywo i nie mozna jej poprawnie ustawić, inni, ze nie mieszczą się w środku - głowa wadzi rant drzwi, jeszcze innym nie odpowiada ten kanapowy styl hehe.gif... ) i wysokość nadwozia 1,62 metra... najwyższa.

Więc tu przestrzegam i zachęcam do testu przed kupnem.. old.gif coby nie było płaczu hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ford

> ma najlepsze zawieszenie i chyba największy bagażnik w wersji Kombi z towarzystwa... ale z

> silnikami to tak różnie bywa.. bardzo delikatny i wrażliwy układ CR w Dieslach...

Z tym ostatnim to już nie przesadzajmy. Te silniki to konstrukcje PSA, raczej mało problemowe wśród common raili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - Vectra C,

Mieliśmy tego trochę w pracy właśnie z automatem. O ile Vectra CDTi to świetne auto, o tyle z automatem to kupa.

> - Ford Mondeo,

Może 2.0 benzyna z automatem? Raczej nieproblematyczne auto.

> - całkiem podoba mi się Croma,

nie wiem

> - no i ew. V50, ale to byłby większy budżet.

też kilka w pracy i każdej padało coś w skrzyni (naprawy w tysiące złotych)

a może jakiś amerykańców poszukaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tym ostatnim to już nie przesadzajmy. Te silniki to konstrukcje PSA, raczej mało problemowe wśród

> common raili.

Na szczęście Ford poszedł po rozum do francuzów i nie odkrywał CR po raz drugi. na pewno nie jest z tymi silnikami tak źle jak było w MK III...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.